Připadám si hezčí, je to špatné?

Od: Datum: 28.02.13 13:57 odpovědí: 16 změna: 02.03.13 09:52

Ahoj,

mám takovou otázku. Nic moc si o svém vzhledu obvykle nemyslím, ale když jsem nedávno viděla fotky dvou přítelových bývalých, tak si myslím, že vypadám líp. Je na tom něco špatného? Není to o tom, že si myslím, že jsem nejkrásnější, to ani náhodou :D Obvykle mám sebevědomí téměř na nule. Dovedu uznat krásu spousty jiných holek, ale tyhle dvě mi prostě nepřišly nijak zajímavé, spíš naopak... No a i když jsem nechtěla, tak jsme to řekla příteli, když jsme se o nich bavili a on mi řekl, že samochvála smrdí...Nemám taky právo si jednou za život myslet, že jsem hezčí než někdo jiný. A není to ze žárlivosti. I kdyby ty holky byly úplně cizí, tak by mi to přišlo stejné... Přece mám taky právo si trošku zvednout sebevědomí, ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 14:03
avatar

Samozřejmě máte právo si zvednout sebevědomí. Nicméně jste to udělala nejhloupějším způsobem, a to srovnáváním se s bývalkami. A ačkoli se můžete cítit mnohem hezčí, přítel to může vidět jinak (rozhoduje i charisma, sexappel a spousta dalších věcí).

Je fakt, že přítel reagovat také hloupě, kdy vlastně dal najevo, že nemáte pravdu, ale naběhla jste si sama. Příště si to myslete, buďte spokojená, že jste hezčí, a mlčte.:)

doplněno 28.02.13 14:18:

Však ano, myslete si to, ale v žádném případě to neříkejte před přítelem. Vypadáte pak totiž jako kdybyste čekala, že Vám to přítel potvrdí, a takto si hodila sebevědomí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nohavice
Datum: 28.02.13 14:07

Já mu jen řekla, že mi přijde že mám hezčí obličej, ne že jsem celá hezčí nebo víc sexy. Ale jen jsem řekla to s tím obličejem. Nic víc. Nějak jsem si představovala, že vypadaly úplně jinak. Podle toho, jaké se mu líbí holky. Myslela jsem, že to byly nějaké modelky nebo tak. A neřekla jsem, že jsou oškilvé nebo že nejsou hezké. Jen jsem řekla, že mi přijde, že mám hezčí obličej :)

Datum: 28.02.13 14:12
avatar

Myslet si o sobě můžete, co chcete. Ovšem srovnávat se s bývalkami považuji za hloupé a v tomto případě i za netaktní vůči příteli.

Tím srovnáním vlastně "vystavujete vysvědčení" sama sobě (netaktnost) i svému příteli, nikoliv bývalkám. (Jak nyní vnímáte, že si s takovým vkusem vybral právě Vás?)

Uniká mi, proč se se svým přítelem bavíte o jeho bývalkách (to nemáte lepší témata?).

doplněno 28.02.13 15:50:

A nebylo by rozumnější mu říct, že Vás jeho bejvalky nezajímají?

Případně se ho zeptejte, co si chce dokázat tím, že se k předchozím vztahům stále vrací, a proč Vám ukazuje fotky bejvalek.

Já bych takové hovory usekla hned při prvním náznaku:

Buď má minulost vyřešenu (a je zralý pro další partnerský vztah) nebo nemá a pak bych to ukončila.

doplněno 28.02.13 15:51:

Odeslala jsem moc rychle:

... ukončila, protože nepotřebuji být pro někoho náhražka.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nohavice
Datum: 28.02.13 14:16

Jistě že máme. Ale on mi s nimi sám nedá pokoj. A mě už to nebaví poslouchat, tak jsem mu řekla tohle. A spokojená v tichosti jsem byla a říct jsem mu to nechtěla, ale když mě tak rozčiluje, že o nich pořád mluví... A to už je to dlouho co se s tou druhou rozešel a s tou první už asi před 7 lety...

Datum: 28.02.13 18:07
avatar

Aha, to jste ale neřekla, že o nich pořád mluví. To se pak nedivím, že Vás to štve. Bohužel pokud má v hlavě pořád bývalku/y, není od něj fér mít vztah s Vámi. Razantně bych požadovala, aby o nich přestal mluvit, protože teď jsem po jeho boku já. A jakmile by začal, začala bych mluvit úplně o nečem jiném, klidně i o blbostech, aby si uvědomil, že mě to nezajímá a myslím to vážně.

Případně zkusit to samé - mluvte o svých bývalých, proč ne. Když mu to bude připadat divné, klidně se usmějte, že se pořád bavíte o jeho bývalkách, tak proč si nepopovídat o o Vašich minulých láskách?

Pokud nepřestane - je to, myslím, jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 20:23
avatar

Jestli přítel stále mluví o bejvalkách, nemá podle mne vyřešeny minulé vztahy. V takovém případě považuji i já jeho současný vztah k tazatelce za nefér.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 14:16
avatar

Vsak ano pokud jste si predsvedcena , ze jste hezci , je to dobre a pripustte si , ze nejste skareda. To nikdy neublizilo , jen nesmi byt ten nosik az moc nahoru *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 14:25
avatar

Zdravím. A proč to vůbec řešíte? Oba máte právo na svůj názor...Přítel má pravdu v tom, že samochvála smrdí, Vy zase v tom, že máte právo si myslet co chcete a zvedat si sebevědomí. Ale nedělejte to nikdy na úkor toho, kdo není přítomen a nemůže se bránit...Nebo před tím, komu tím můžete ublížit. Ono to pak vyzní jako namyšlenost, či nafoukanost. Vy si můžete připadat a vidět se třeba hezčí, on Vás může vidět jinak. Každý má prostě jiný vkus..Vy byste se vůbec neměla srovnávat s nikým, kdo patří do přítelovy minulosti. Přijde mi to celé dětinské a hloupé na to, abyste se k vůli tomu museli třeba dohadovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: heli111*
Datum: 28.02.13 14:26

Řekla jste mu to dobře. Nevidím na to nic špatného. Já mu říkám to samé a stále ...:)

doplněno 28.02.13 14:42:

U nas jde spíše o takové ,, poštuchování,, z legrace. Není přeci nic špatného na tom, když reknete svemu partnerovi svuj nazor. O nic nejde!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 14:30
avatar

A jaký je k tomu důvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nohavice
Datum: 28.02.13 14:27

To jako vážně? Vážně mu to říkáte, nebo je to ironie? :)

Od: buss
Datum: 28.02.13 14:48

Toto je naprosto subjektvní, ale asi ho to urazilo, jaký že to měl vkus, i kdyby to byla pravda (ale vaše). Ale jeho pohled je asi jiný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.02.13 17:58
avatar

A já zase s Vámi souhlasím, protože mluvit před Vámi o všech svých bývalých přítelkyních je podle mě nechutné a nevhodné. Vždyť Vám tím ubližuje, máte svůj život, proč vzpomíná na bývalé lásky. Já bych nechtěla o jeho bývalém mileneckém životě, nebo co si řekli, udělali ani nic vědět.

Stačilo by mě to v počátku vztahu, kdyby se chtěl svěřit, tak jednou, ale víc už ne. To vypadá, že není s rozchody ještě vyrovnám, že to stále pitvá.

Měli by jste spíš mluvit o sobě, plánovat co podniknete, jak si zařídíte byt, apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nohavice
Datum: 01.03.13 17:46

Na jejich fotky jsem se koukla sama. Zajímalo mě, jak vypadaly, když na ně nemůže zapomenout... Ale on sám mi to také párkrát nabízel, jestli je chci vidět. Teď už je to lepší, už o nich tolik nemluví, ale ze začátku... To byla hrůza. A několikrát jsem se snažila změnit téma, říkala jsem mu, aby o nich nemluvil a nepomáhalo to. Dokonce jsem se na ně zkusila schválně vyptávat a doufala, že mu to začne být nepříjemné a přestane o nich mluvit úplně. A nevím, možná to trochu pomohlo. Teď už jsme spolu déle, tak už o nich nemluví skoro vůbec. Ale přecijen občas něco prohodí a mě to štve. Kdyby o nich nemluvil předtím v takové míře, tak bych si toho ani nevšimla, ale takhle mě vždycky napdne: "Už je to tu zase."

Datum: 02.03.13 00:09
avatar

No..Ona žárlivost se těžko připouští, že? Jinak si nedovedu představit, proč by se Vás to mělo nějak dotýkat...Minulosti ani vzpomínkám nezabráníte...Já mám dojem, že k tomuto se člověk vrací tehdy, když není spokojený s přítomností...Jinak by asi neměl důvod ráchat se ve vzpomínkách a ještě je předhazovat své současné partnerce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 09:52

Není špatné si o sobě myslet něco dobrého, ale je špatné si myslet, že jsem víc, než někdo jiný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.