Podnikání při plném pracovním úvazku

Od: Datum: 28.02.13 00:47 odpovědí: 3 změna: 28.02.13 10:00

Dobrý den.
Pracuji jako elektrikář na údržbě na plný pracovní úvazek a chtěl bych začít pronajímat turistům apartmán ve svém domě.
A tudíž bych se chtěl zeptat:
1.) Je toto možné a jaký typ podnikání by toto oficiálně bylo?
2.) Co vše je k tomuto pronajímání třeba vyřídit?
3.) Jak je to s odvodem zdravotního a sociálního pojištění a především daní? Jde mi o to, že když nebudu mít plnou a pravidelnou obsazenost, zda se mi tento "přivídělek" vůbec vyplatí.
Děkuji za odpověď Libor Papsch


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 28.02.13 06:27

Toto možné je. A dělá to tak řada lidí. Ve vašem případě půjde o poskytování ubytování se službami tj. úklidem, praním atd. Takže v tomto případě musíte požádat o výpis ze živnostenského rejstříku. všechny odpovědi na vaše otázky najdete podrobně vypsané zde: http://finance.idnes.cz/krok-…=A120102_170907_podnikani_bab V případě, že by jste neposkytoval doplňující služby, tj. úklid a další, tak by jste nemusel mít výpis ze živ. rejstříku a neplatil by jste ani sociální a zdravotní pojištění. Náklady by jste si mohl dávat do daňového přiznání paušálem 30 % z příjmu po předchozím odečtení režie (poplatky za vodu, teplo, elektřinu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 09:23
avatar

Pokud nebudete poskytovat žádné další služby (mimo pronájmu), budete daně platit podle § 9 zákonu o dani z příjmů fyzických osob (příjem z pronájmu), což je výrazně jednoduší. Sociální i zdravotní pojištění v tom případě platí nadále Váš zaměstnavatel a Vy se o to nemusíte starat. Můžete se rozhodnout, jestli si budete počítat daně sám (požádáte zaměstnavatele o podklady pro výpočet), nebo to svěříte zaměstnavateli (předáte podklady zaměstnavateli vy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 28.02.13 10:00

Jděte do toho, nemáte o co přijít. Pronájem bez služeb není podnikatelskou činností, tudíž nepotřebujete ŽL, neplatíte soc ani zdravotní.Jen musíte do 8 dní od začátku pronájmu tohle nahlásit FÚ, nedostanete IČO, ale povedou vás pod RČ.

Daňové přiznání na konci roku si musíte udělat sám, ale nic to není. Zaměstnavatel vám dá potvrzení o výdělku, to opíšete do daňového přiznání a pod par. 9 zapíšete příjem z pronájmu, do výdaju 30% z příjmu (paušál) bez dokladů. Jen povedete knihu ubytovacích hostů, stačí sešit např pan Novák Petr, Kobeřice 185 + 3 osoby, z toho 2 děti do věku 18ti let , ubytování od xx do xx 2013 za xxx Kč.

Osoby musíte rozepisovat pro odvod rekreačních poplatků a poplatku z ubytovací kapacity vašemu Obecnímu úřadu. Výši poplatku má každá obec, město jinak nastaveno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.