Lékař našel astma- ale nemám ho

Od: Datum: 27.02.13 22:26 odpovědí: 9 změna: 28.02.13 19:58

Zdravím vás rádci,

před půlrokem jsem byl na klasické měření alergie a lékařka mě našla údajně astma- jenže, podle toho co mě má popisovat bych se měl poslední půlrok dusit jak sviňa. Příznaky vůbec netrpím, ve sportu patřím mezi ty lepší, nekašlu, nedusím se nic- prostě doktorka řekla a já odcházel s lékama za 2500! Tak jsem ty její léky začal brát, žádná změna, a dnes mě řekla že to je horší než obvykle a nasadila kortikosteroidy- ale recept jsem roztrahal. Nebudu do sebe zbytečně cpát taková svinstva jenom protože lékařka něco našla. Říkal jsem jí to že mi nic není- ale ta její mašinka FENO údajně podle jakýchsi grafů tvrdí něco jinačího.

O to by ani tak nešlo ale výsledky mě znemožní dělat moji vysněnou práci- profesionálního hasiče, u SDH jsu celý život a velitel nmě doporučil do profesionální jednotky. Když přece nic nepociťuji tak proč mě teda léčí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.13 22:30
avatar
Zkuste jiného lékaře
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.02.13 22:37
avatar

Můžete změnit lékaře nebo si alespoň vyžádat konzultaci dalšího lékaře (konzultaci hradí zdravotní pojišťovna).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.13 11:16
avatar

Také jsem pro změnit lékaře. Aspoň se dozvíte, kde je pravda. Mně astma zjistili z krve, nevím, zda se k tomu používá nějaký přístroj...nicméně na alergologii jsem byla zrovna včera:), a jako obvykle jsem musela dýchat do takové trubičky, aby se zjistilo, zda je kapacita a funkce plic pořád stejná, zda se nehorší.

Jen na okraj uvádím, že ačkoli občas beru kortikosteroidy na vdechování (pozor ale, je mnoho druhů kortikosteroidů, některé vadí, jiné nevadí, a lidé tomu nerozumí, tak házejí všechny do jednoho pytle), nedusím se, nekašlu, žádné záchvaty. A to ani při kontaktu se svými alergeny. Jsem prostě pohodový astmatik:)

Takže než si šmahem sám určíte diagnózu, opravdu doporučuji zajít za obvoďákem na krevní testy. Neléčené astma může být za pár let pěkný prevít. A k té kariéře - kvůli alergiím a kožním projevům s nimi spojenými jsem musela přestat závodně plavat. Kvůli problémům s koleny jsem se musela rozloučit se studiem tělocviku. Bohužel, takový je prostě život.

doplněno 28.02.13 11:20:

Jen dodám, že léky za 2500,- jsou opravdu ptákovina. Já na troje léky (akutní inhalátor a uržovací diskus), plus léky na alergie doplácím kolem 150kč, takže netuším, kde sebrala doktorka dva a půl tácu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 12:40
avatar

Navštívit jiného lékaře, tohle bych asi jen tak za hlavu neházel a řešil to. Pokud je to astma v počátcích tak má opravdu cenu udělat cokoliv pro zjištění pravého stavu věci. Astma má mnoho vrcholových sportovců ale řeší to. Vysněná práce zase není víc jak zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 28.02.13 13:55

Astma je když se špatně dýchá.Jakoby stažené plíce.Nemůžete se třeba i jen někdy dobře nadechnout.Jestli jste to nikdy neměl tak bych šel k jiné doktůře

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 28.02.13 18:46

No a tedy je problém :D tvrdí mě že po kontaktu s psem bych se dusil jak sviňa, jenže po kontaktu s dědovým loveckým fouskem se kterým chodím vem a vůbec nic, ani kdyý ho drbu a poválím se s ním v létě po trávě. Já nevím teda. Léky jí teda zatím brát budu, v květnu další kontrola a pokud nic nebude, s paní doktorkou se hodí vážnější řeč.

Datum: 28.02.13 19:16
avatar

Jestli vám nic není a budete brát léky, tak si taky můžete uhnat nějakou chorobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 19:38
avatar

Na psy a kočky mám taktéž alergii, přitom má doma přítel dva psy, se kterými jsem pořád v kontaktu. Také se mám dusit... a jaksi nedusím.

Pokud chcete mít jistotu, skočte na krevní testy k obvoďákovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 19:58
avatar

Jacku, nepodceňte to. Pokud nemáte žádné problémy, může být zbytečné do sebe ¼ roku ládovat léky, které třeba ani nepotřebujete. Podle mne byste si měl tu konzultaci vyžádat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.