Agresivní pes, co se dá dělat?

Od: Datum: 27.02.13 18:59 odpovědí: 4 změna: 27.02.13 21:56
avatar

Dobrý den Drazí rádci,
mám takový dotaz. V naší vesnici je rodina která má agresivního psa a ke všemu jim vrata nesahají až k zemi ale tak 30 cm nad zemí končí a pes se tam vždy 2/3 těla protáhne a dosáhne až tak do poloviny chodníku. Zatím neutekl úplně ale myslím že je to otázka času. Dnes jsem se tam s paní chytl a snažil se jí vysvětlit že ten pes jednou uteče a někoho pokouše. Odpověd mi byla že je za vraty a mám se starat sám o sebe. Já se se svým psem věnuji sportovní kynologii a jediné takovéto napadení mi zkazí celý výcvik psa.Je to jediný chodník u silnice a navíc v zatáčce. Nevyhledávám spory a stačilo by mi kdyby si tyto lidé psa řádně zabezpečili ale mohu stím něco dělat?
Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.13 19:21
avatar

obraťe se svým názorem na starostu obce. Měl by se tím zabývat. Pokud jepesna chodníku bez náhubku a vodítka je to obvykle v nepořádku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.02.13 19:35
avatar

Zdravím. Nečekejte, až se něco stane. Jak říká Miramira, zajděte na obec a stěžujte si, či upozorněte na toto. Můžete i písemně anonymně, pokud se obáváte nepříjemností. Stížností jsou na obci povinni se zabývat a prověřit situaci...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.13 20:55
avatar

Jednou na mě vyběhl pes, kterého se všichni v okolí báli. Německý ovčák, který na každého útočil, jednomu chlapovi potrhal bundu. Všichnni z něj měli respekt a utíkali před ním. Když se takhle páníčka neposlouchal, rozběhl se ke mě s vyceněnými tesáky a strašným štěkotem. Chvilku jsem zaváhal a pak jsem udělal jednu věc. Držel jsem v ruce montážní klíč z auta. Začal jsem strašně řvát, ale strašně, rozběhl se mu naproti a mával rukama. Pes zabrzdil, tak jak to vidíte v těch animovaných filmech a začal se staženým ocasem hrabat zpátečku zpět za páníčkem. Ten jen nevěřícně zíral a tak jsem ho poslal do prdele a řekl mu, ramena přes celý záda že bych futrama neprošel, že příště z čokla bude sekaná. Od té doby jsem měl klid.

Tím chci říct, že nemůžete čoklovi dávat najevo strach. A ještě jedno pomůže. Očůrávejte mu tu branku. Třeba občas v noci. Taky vyzkoušeno zase u jiného psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 27.02.13 21:56
avatar

Víte jsem milovník psů, proto o nich nemluvím jako o čoklech apod.! V mém případě jde o opravdu agresivního psa který je zřejmě špatně vychován, neposlouchá a takto ohrožuje lidi. Navíc dcera této paní děla na úŕadě, proto si myslí že jsou nesmrtelní. Kdyby ten pes byl takovýto jen když jdu okolo se svým psem tak to pochopím ale je takový na každého a pořád, dnešní jejich výstup mne utvrdil v tom že by se stím asi mělo začít něco dělat!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.