Dopravní nehoda

Od: Datum: 27.02.13 18:47 odpovědí: 22 změna: 02.03.13 02:03

Dnes při cestě z práce na kole mi pán skoro před nosem otevřel u zaparkovaného auta dveře. Výsledný pád nebyl tak dramatický, nicméně uštípnutý zub, pohmožděný /ne-li zlomený / malíček, naražené rameno, rozsypaný nákup. Pán mě chtěl odvést na vyšetření, ale jen jsem si od něj vzala iniciály /nepopíral že je vinnen/ a protože mě doma samy čekaly děti, jela jsem dál. Teď jsem si ale uvědomila že ten zub asi nebude zadarmo /přední řezák/. Myslíte že se to dá časem nějak prokázat když se nevolala policie, nebo jak se to dělá? Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 27.02.13 18:55

Asi bych ho v první řadě kontaktoval, jestli to uzná a bude ochoten zaplatit výdaje s tím spojené. Dohoda je vždy nejlepší. Jestli ze svého, nebo z nějakého pojištění už je na něm. Až pak bych uvažoval, jak to řešit dál, kdyby odmítl jakoukoli náhradu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nu*
Datum: 27.02.13 18:55

ne, jemu vše dojde a vše bude popírat...časem neprokážete nic, pokud půjdete k doktorovi až poté so se vám vstřebají modřiny a vše se zahojí nic mu neprokážete...ale i v případě sporu by jste musela prokazoavt příčinnou souvislost mezi jeho pochybením a Vašim zraněním...a to beze svědlů lze jen těžko

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.13 19:14

těžko říct... příště se držte od aut dál.. já mam blbý pocit když kolem takovych aut projiždim autem, natož na kole.. to se raději vyhybam obloukem..ono dostat přes hubu dveřma nestoji za to...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.02.13 19:25
avatar

NU má pravdu, řešte to co nejrychleji, než si to viník uvědomí a začne vymýšlet jiná "řešení"!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.02.13 19:31

Udělala jste blbost, co svědci, máte? Teď to bude, pokud se nepřizná, tvrzení proti tvrzení. Kamery městské tam nejsou? Zkuste se poptat. Ono stačilo krátké sdělení na papír a podpis, adresu, RZ jistě máte, že ano..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.13 19:57

Pokud svou vinu nyní odmítne, tak jste víte kde? Navíc došlo k dopravní nehodě, kdy je oznamovací povinost PČR, neboť došlo ke zranění osoby. Viníkem je samozřejmě řidič, jelikož když otvírá dveře, má čumět, bohužel z hlavy nevím paragraf. Zrovna předevčírem jsem se na to díval, jelikož tam autobus málem vorval jedný fifleně dveře u novýho SUV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.13 21:45
avatar

Pokud pan nebude "hodny" tak mate po srande , vse zapre , nikde svedci tak proste mate po srande. Nechapu proc hned neco nesepisete a resite vzdy az pak ... pak uz je pozde a vetsinou nedostanou nic

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.13 09:09
avatar

Dvakrát za život se mi povedlo skoro totéž - při vystupování z auta sejmout cyklistu. Naštěstí to pokaždé na poslední chvíli dopadlo dobře. Ale těch nadávek, co jsem si vyslechla, to bych nikomu nepřála.

Měla jste všechno řešit hned na místě. Pán se teď třeba poradí s právníkem a...Jinak jezděte na kole co nejdál od parkujících aut a nejlépe, když je tam stezka pro cyklisty. Tam Vás nikdo neohrozí.

Jinak nevím, k čemu Vám budou iniciály řidiče. Když budete mít jeho iniciály K. H., nebo třeba J. P., k čemu Vám to je? Měla jste si opsat celou jeho adresu, iniciály, tedy začáteční písmena jeho jména Vám v ničem nepomohou. Jaga.

doplněno 28.02.13 09:13:

Když na Vás čekaly děti už předtím, když jste byla v práci, počkaly by jistě ještě třeba hodinu. Bylo třeba vyřešit vše hned a okamžitě na místě. A sepsat to. Teď už to je třeba v čudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 09:38
avatar

Leontýnko, udělala jste chybu. Ale nezoufejte a osolovte viníka. Pokud je slušný nebude se bránit. Pokud se ale obrátí na radu, třeba zde, tak bohužel nedopadnete dobře...

doplněno 28.02.13 14:57:

Jak píšu, zavolejte viníkovi, sepiště zápis o nehodě a obraťte se na jeho pojištovnu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leontynka1
Datum: 28.02.13 11:47

Tak pán je slušný, prý nebude nic problém, neboť má dobrou pojistku. Rameno je v pořádku, ale malíček zlomený a prý zůstane nepohyblivý /nedá se ani operovat/. U zubařky jsem objednána. Jak dál postupovat?

Datum: 28.02.13 15:52
avatar

pokud to tak je , tak budte jen a jen rada , sepsat a odevzdat na pojistovnu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.03.13 17:20

Pán je tedy slušný, ale aby byla slušná i pojišťovna a neřekla, že otvírání dveří už není provoz... A vlastní pojištění není? Připojit vyjádření doktorů o zranění, léčení. Klidně až po vyléčení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 01:26
avatar

Pojišťovna patrně nebude mít tolik slušnosti, pod vidinou hrozby placení tvalých následků, jen tak mírnyx-týrnyx nechat vše plavat. Bude se šetřit, taky záleží na smlouvě, jak je postavená. Řidič se může přiznat třeba ke genocidě, nicméně peníze vyplácí pojišťovna. A jak je známo, kterákoli finanční instituce peníze vyplácí nerada...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 01:31

Náklady na zdravotní péči každopádně uhradí pojišťovna poškozené (nevím jak s tím zubem). A když poškozená uvede, že jí zranění bylo způsobené při dopravní nehodě, kdy je poškozená, její pojišťovna bude kontaktovat policii o vyšetření věci a údajích o pachateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: investor*
Datum: 01.03.13 11:09

Pokud jste to ještě neudělala, pak jste se měla pro své vlastní bezpečí nechat vyšetřit doktory, a s viníkem sepsat záznam o nehodě. Váš i jeho zájem by měl být, aby to zdokumentovala policie. V zásadě platí: policie vždy, pokud je škoda větší než 100tis., je zranění, a/nebo škoda na majetku 3.osob. Vše se pak řeší z povinného ručení, od toho to taky je. Myslím, že i dodatečně je to možné, snad Vám to nezapře a neotočí proti Vám. Chápu, že v tu situaci je člověk vystresovaný a jedná jinak, než by měl. Doporučuji taky vždy co nejvíce nafotit, je-li alespoň v telefonu, nebo jinak zdokumentovat co se stalo.

A po těch několika dnech zkuste napsat, jak to probíhá/probíhalo. Další zpětná vazba se může hodit i ostatním. Ať se daří.

doplněno 01.03.13 11:14:

Ještě doplním: z povinného ručení lze uplatnit náhradu za dobu léčení, příp. ušlý výdělek, tzv. bolestné, pak trvalé následky za prst i zub. Pak další náklady, poškození kola, ošacení, nákupu atd. Mnohdy se to neřeší, ale i to jsou pro Vás nečekané výdaje navíc, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prochyluky
Datum: 01.03.13 17:04

Řešil jsem nedávno podobné plnění z druhé strany a policie by u toho měla být, kvůli pojišťovně. Mám to u slávie a všechno proběhlo v pohodě, ale jak a jestli se to dá prokázat zpětně, to netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 00:42

Paní Leontýnko,

udělala jste zásadní chybu, že jste policii nepřivolala. Dle ust. § 47 zák č. 361/2000 Sb. musí účastníci ohlásit dopravní nehodu, pokud při ní dojde ke škodě vyšši 100 tis. Kč, škodě na majetku třetí osoby (dopravní značka a jiné součásti komunikace, oplocení apod.), je důvodné podezření na ovlivnění alkoholem nebo jinou návykovou látkou u některého z řidičů a pokud dojde ke ZRANĚNÍ OSOBY! Iniciály bez oznámení policii si můžete předat pouze, pokud není splněna ani jedna výše uvedená podmínka. Tím, že jste nepřivolali policii při vědomí, že došlo ke zranění, a rozešli jste se, dopustili jste se přestupku oba - zákon nerozlišuje pachatele nebo poškozeného, ale účastníka. Sankce za tento přestupek jsou stanoveny v § 125c dle písm. i), bod teď z hlavy nevím.

Pokud půjdete k lékaři se zraněním způsobeným dopravní nehodou, ten má povinnost oznámit věc policii, pokud tak dosud nebylo učiněno účastníky. Pak Vám oběma hrozí sankce za neoznámenéní, kterou jsem uvedl výše. To ale vycházím z toho, že se jedná o "přestupkovou DN". Uštíplý zub lze považovat za trvalý následek a pokud se potvrdí zlomenina malíčku, jedná se o trestný čin "Ublížení na zdraví z nedbalosti"!

Pokud by tak náhodou neučiní lékař, určitě tak učiní Vaše zdravotní pojišťovna, která obešle místně příslušnou Skupinu dopravních nehod PČR o informace o nehodě.

Jak z toho? Prvně bych kontaktoval pána a nastíníl mu situaci s tím, že Vám náklady na léčbu zubu, popř. ušlý zisk atd., zaplatí a Vy pak u lékaře řeknete třeba, že jste upadla na schodech. Pokud se nedohodnete, pravděpodobně bude následovat to, co jsem popsal výše nebo si vše zaplatíte sama.

Nejhorši variantou pro Vás však bude, že pán popře to, že Vás kdy viděl, ale že v tu dobu byl v práci nebo kdekoliv jinde, nebude existovat kamerový záznam nebo svědectví (na žádného svědka jste určitě kontakt nevzala) a policie na jeho voze nenajde žádné poškození, které by mohlo odpovídat střetu s Vaším jízdním kolem.

Takžetak

doplněno 02.03.13 00:51:

Až teď jsem si přečetl Váš příspěvek o malíčku - každopádně se jedná o trestný čin ze strany pána:(

Každopádně se bude jednat o shora uvedený trestný čin (zlomenina, trvalý následek, doba léčení delší deseti dnů) a vše bude daleko přísnější.

Každopádně bych se domluvila s pánem, jestli je slušný, o mimosoudním vyrovnání a pak bych policii nedala souhlas s vydáním "lékařské zprávy. Domluvte se s ním ale dříve, než po Vás policie bude souhlas vyžadovat. Věc pak zústane jako nehoda bez zranění, vyhnete se obálkám s pruhy, pán nebude odsouzen a Vy jím budete odškodněna. Předpoklad samozřejmě je, že jste oba slušní lidé;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 01:08
avatar

Co pořád všichni máte s tou slušností? To jako spoléháte na něčí cizí slušnost? Tak to otočím. Představte si všichni slušní, co byste dělali, kdyby se tohle neopatrností stalo to stejné v roli řidiče vám. Měli byste tolik vámi omílané slušnosti a přiznali byste se i kdyby vám hrozil trest za újmu na zdraví?

Prosím o odpovědi všech, kteří tady na slušnost onoho řidiče apelují. Děkuji.

doplněno 02.03.13 01:11:

Pokud budete tak laskavi nepokrytecky odpovědět, tak prosím jen ANO/NE. Děkuji

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 01:26

To si děláte srandu?!

Když svou neopatrností způsobím dopravní nehodu a někoho zraním, tak poskytnu první pomoc, přivolám potřebné složky a vyčkám na místě, ne?!

Jste asi obdivovatelem Janouška, Rolincové, 2222 a podobných...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 01:31
avatar

S přivoláním pomoci souhlasím, tvrdím někde, že ne? Řidič přivolat pomoc také chtěl, poškozená odmítla. Když to někdo odmítá, to jej mám spoutat a držet násilím? Já jsem dokonce si představte, poskytoval účinnou první pomoc-to se ovšem dotyčná nemohla bránit, protože byla v bezvědomí. Přeberte si to v hlavě na co jsem se ptal. Janouška a další blbce si nechte do hospody, vážený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 02.03.13 01:40

Takže stručně - ANO, přiznal. Svědomí je krutý bič, dobrý spánek je neocenitelný, alespoň u mě to platí. Poškozenou bych na místě násilím nedržel, stačí když tam zústanu sám a přivolám policii s tím, že poškozená odjela. Když pak bude někde prokazovat nějaké zranění - jak dokáže, že si to po odjezdu nezpůsobila jinde...?*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 02:03
avatar

Já mám spánek v pohodě, když si přes mou snahu nechce někdo dát pomoci. Ale asi jsem se v původní otázce blbě vyjádřil. Myslel jsem to až po tom, kdy by vás naháněla pojišťovna a policie... Poškozená by odjela, "viník" by odjel a vše se řešilo až ex post.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.