Mam narok na penize kdyz?

Od: Datum: 27.02.13 18:18 odpovědí: 12 změna: 01.03.13 12:12

Dobry den,pred mesicem a pul jsem spadla a mela jsem zvrtnuty kotnik,nasadily mi sadru a poslaly me domu s PN. Dneska sjem se dozvedela ze mi museli po mesici a pul stornovat PN z duvodu me Pracovni smlouvy.No prejdu k veci..MAm proti urazove pojisteni.A otazka zni : Mam na ni narok i presto ze mi zrusily PN? Nebo v tomto statu proste nemam sanci.Dekuji za vase odpovedi.Preji prijemny den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 27.02.13 18:25
avatar

Jak museli stornovat PN co to je za blbost?

doplněno 27.02.13 18:31:

Jinak u moji pojištovny nemusim byt v PN protoze treba s nejakym urazem do prace chodit mohu tak to berou podle delky lecení urazu samozrejme potvrzené lekarem

doplněno 27.02.13 18:36:

Zaleží tedy jakou mate pojištovnu a na podmínkách pojištění

Ohodnoceno: 1x
 
Od: julungo
Datum: 27.02.13 18:29

Jelikoz se jim neco nelibi na me PS.Takze jsem vlastne uz temer 2 mesic na PN a az ted mi dali vedet ze mi jis stornuji.Proto jsem se ptala na tu urazovku.

Od: zepe®
Datum: 27.02.13 18:34
avatar

ale to zamestnavatel prece nemuze to muze jen lekar nebo Ossz ale mozna se pletu no.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julungo
Datum: 27.02.13 18:43

Dekuji vam za vasi odpoved velmi jste mi pomohl.Mam Kooperativu.A OSSZ mi stornoval PN.. bohuzel.. takze jsem malinko v haji.Jelikoz si vzpomneli az po 2 mesich

Datum: 27.02.13 19:04
avatar

Tak teda nevímodkud jste spadla asi z marsu?

Upadla jste v práci? asi v nemocnici Vám zrentgenovali a dpstala jste sádru a vypsali neschopenku ale nechápu kdo a jak Vám po měsící a půl stronoval nesachopenku z důvodu pracovní smlouvy? Tady toto je teoreticky možné pokud byste si úraz zavinila sama pod vlivem alkoholu jinak z toho moudrý nejsem .Prosím vysvětlete toto!

I když člověk není na neschopence neznamená,že nárok na odškodnění není,pokud má vlastní úrazové pojištění! Ale pkd byl úraz pod vlivem tak asi na to mohou přihlédnout.

Ps tento úraz ,pokud by se mi stal,tak nedostanu žádné odškodnění na soukromou úrazovou pojistku neboť mi ČP toto vyloučila!

doplněno 28.02.13 18:05:

Já teda nevím ale z Vašeho druhého popisu mi přijde,že jste sice nebyla pod vlivem,ale také jste asi neměla sepsanou pracovní smlouvu (platnou!) a proto Vám OSSZ stornovalo PN Jako nezaměstnaná nemáte nárok na pracovní neschopnost.Takhle to vidím z Vašich popisů!

Jak jednoduché je zeptat se tam kde to stornovali! A hned pak budete moudřejší!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.13 19:24
avatar

Julungo, v uvedených informacích se nedokážu dostatečně zorientovat.

Můžeme začít znovu od začátku?

Jste zaměstnaná? Jerstli ano, tak bych potřebovala vědět, jestli máte uzavřenou pracovní smlouvu, DPČ nebo DPP.

V případě DPČ potřebuji vědět, jestli je odměna vyšší než 2.500 Kč měsíčně, a jestli je v DPČ sjednána hodinová odměna nebo pracovní doba (bez toho totiž nevznikne nárok na nemocenské).

V případě DPP vznikne nemocenské pojištění (a případný nárok na nemocenské) až při odměně od 10.000 Kč měsíčně.

Kdo vystavil neschopenku, kdo a proč ji stornoval?

Jestli nevznikl nárok na nemocenské z důvodu, že nejste nemocensky pojištěna, mohla neschopenku stornovat OSSZ.

___ Plnění ze soukromého úrazového pojištění se řídí smluvními podmínkami (konkrétní podmínky najdete ve svém výtisku uzavřené smlouvy) a všeobecnými obchodními podmínkami Vaší pojišťovny.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 27.02.13 19:36

Nepleťte si pojmy a nepleťte do toho stát, 1. nárok či právo, 2. co s tím PN, jde o rozsah zranění a dobu léčení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julungo
Datum: 27.02.13 21:47

Nechapu proc zalezi na tom co se mi stalo .. Spadla jsem.. Pod vlivem alkoholu to nebylo.. i kdyz to bylo hned po Silvestru.. Diky lekum jsem nepila.. a Nepiju.A nestalo se mi pod zadnou jinou navykovou latkou.Proste jsem spadla.. a ne zrovna pekne.Na zaklade toho me jeden z rodicu odvezl na Chirurgii a tam me vypsali PN a dali me sadru.Mela jsem ji mesic.. potom jsem dostala bandaz a pred 3 dny mi sundali zinkoklih. Jak jsem psala PN mi dnes stornovalo OSSZ! Proc to netusim jelikoz to me nerekli..Jen me zarazilo to ze i presto ze jsem jim tam posilala vse potrebne me po mesici a pul stornovaly PN..

Mam pracovni smlouvu coz znaci HPP.. Jsem pojistena uz 3 roky co jsem se vratila ze zahranici coz znaci temer 3 roky.Na vsechno co snad jen jde.. Ptala jsem se na to Jestli mam narok na proti urazovku.. jestli musim byt na PN...

Datum: 28.02.13 00:00
avatar

Máte dvě pojištění: Ze zaměstnání nemocenské (z toho se platí nemocenské) a komerční úrazové (plnění se řídí podmínkami ve smlouvě a všeobecnými podmínkami pojišťovny).

Pročtěte si důkladně všeobecné podmínky Vaší pojišťovny a uzavřenou smlouvu. Tam byste měla najít, za jakých podmínek pojišťovna plní.

Neschopenka teoreticky nesouvisí s povinností komerční pojišťovny plnit, ale důvod, pro který byla neschopenka stornována, by už vliv mít mohl. Zkuste na OSSZ zavolat a zeptat se na důvod storna.

___ Poznámka: OSSZ má po dodání všech podkladů k výplatě nemocenského lhůtu 30 dnů, ale v době zvýšené nemocnosti to nestíhá. První výplata tak může přijít i po delší době.

Pokud jste podklady správně předala zaměstnavateli, mohlo se předání zdržet u něj. ___ Vyplatil Vám zaměstnavatel náhradu mzdy za pracovní směny naplánované do 21. dne nemoci?

doplněno 28.02.13 19:20:

Štírečku, obrat "storno kvůli pracovní smlouvě" může mít několik významů.

Jako první mne napadlo, že nemuselo jít o smlouvu, nýbrž o DPP nebo DPČ, u níž nevzniklo nemocenské pojištění.

Dále mne napadlo, jestli lékař v neschopence nevyznačil podezření na vliv alkoholu či drog, další možnost by byla, že si pacient úraz způsobil úmyslně, ... (oba tyto důvody by pravděpodobně ovlivnily i plnění z komerčního pojištění).

Ale po doplnění informací netuším, v čem by mohl být problém (skončení zaměstnání v tom asi také nebude)...

To by tazatelka mohla zjistit dotazem u OSSZ.

___ Každopádně je k posouzení situace málo informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 09:42
avatar

Taky z toho moc moudrý nejsem. Nahoře píše před měsícem a půl, teď po silvestru, což je dva měsíce...? Pracovní neschopnost někdo zrušil z důvodu pracovní smlouvy...? Tak bych se zeptal toho, kdo to zrušil a proč. Tady se můžeme jen domýšlet...

doplněno 28.02.13 20:27: Ivzez : no právě, ale víc se asi nedozvíme. Ja myslím, ze socialka nemůže zrusit neco bezdůvodně. Určitě k tomu má nebo mela nějaký důvod.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 09:55

To, jestli bude pojišťovna plnit z úrazového pojištění, závisí na smlouvě a okolnostech, za jakých se úraz stal. To bohužel nelze na dálku bez dalších informací říci (a i pak to může být s pojišťovnou běh na dlouhou trať). Spíš mě zaráží, že nevíte přesně (z důvodu pracovní smlouvy je trochu nicneříkající důvod), proč vám na OSSZ zrušili neschopenku. Třeba by se i v tomto směru dalo něco dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: investor*
Datum: 01.03.13 12:12

U většiny pojišťoven by nemělo být podmínkou být na PN. Ale stává se to u starých smluv u některé pojišťovny.

Ale ptejte se hlavně u své pojišťovny, tohle obecné fórum to nevyřeší. Nebo sdělte pojišťovnu a typ pojistky a dalo by se dohledávat co s tím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.