Daňová evidence - úschova vydaných paragonů

Od: Datum: 27.02.13 12:58 odpovědí: 2 změna: 27.02.13 13:49

Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu týkající se daňové evidence...musím schovávat kopie vydaných paragonů nebo nějaký seznam toho, komu jsem co prodala a za kolik nebo stačí pouze výpis z účtu jako doklad o příjmech?

A jaký způsobem poté stanovím čistý příjem, když prodávám např. obuv ze zahraničí, na které mám cca 80 - 100 Kč na kuse a ráda bych využívala paušál?

Předem moc díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 27.02.13 13:36

Jedete-li na paušální výdaje, stačí mít pokladniční deník, do kterého zaznamenáváte tržby. Nemusíte schovávat doklady za výdaje a nevedete daňovou evidenci, ale jen evidenci příjmů a pohledávek. Je to jednodušší, ale nemusí to být výhodnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: simeona
Datum: 27.02.13 13:49

Děkuju za odpověď, jsem laik, proto se raději zeptám ještě asi hloupě..

Znamená to tedy, že si budu pouze evidovat příjmy, nic jiného (žádné doklady nemusím archivovat), ale jakým způsobem určím příjem? Na každém páru bot mám jinou částku, na jednom např. 80 Kč, na druhém např.100 Kč, jak mám potom vysvětlit při případné daňové kontrole, že obraty na účtu mám třeba 250 tis. Kč, ale můj příjem je jen část (např. 1/4)?

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.