Začátky podnikání

Od: Datum: 26.02.13 22:09 odpovědí: 8 změna: 27.02.13 15:05

Ahoj,jsem absolventem a tento rok nastupouji na VŠ.Chci studovat a zároveň podnikat.Necelý rok se zajímám o peníze,ekonomiku a obchodování.Nedávno jsem začal číst mnoho článků a rad o podnikání,take čtu knihy,časopisy.Poměrně dost se sebevzdělávám v této oblasti.Dost povídání,rád bych sehnal co nejvíce možných tipů,rad a třeba také investory či podnikatele.Mám rozopracovaný výborný podnikatelský plán,ale to je jen začátek.Mám vysoké ambice a chci se hnat dobré kontakty,lidi v oboru.Díky za rady ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 23:19

Co chces slyset? hledas dobre kontakty, ale co vlastne opravdu umis? A vcem spociva tvuj podnikatelsky plan? V cem chces rozjet bussines?

Ohodnoceno: 0x

Od: jakub1989
Datum: 26.02.13 23:22

Tak ono to není jen o tom, přešíst si několik desítek knih a myslet si, jak moc tomu rozumíš. Ze svého okolí znám několik lidí, co na to šlo taky jen přírůčkově a ejhle, dnes mají jen dluhy. Já osobně si myslím, že prorazit na trh můžeš jen s něčím, čemu fakt rozumíš, určitou originalitou a velkým štěstím.

Já své podnikání připravoval přes rok a dnes, když podnikám druhým rokem, začínají se objevovat první větší úspěchy.

V čem chceš vůbec podnikat a jaké máš cíle?

Od: rk22
Datum: 27.02.13 00:23

Neřikám,že si přečtu pár knih a mám vystaráno,ale je lepší vzdělávat se,než jen snít a dloubat se v nose.Proto chci sehant nějaké kontakty,které by byly ochotny mi pomoct či nějaké rady od někoho ve stejném odvětví.Můj podnikatelský plán se odvíjí na vzdělávání cizích jazyků,ale výuka je zábavná,lehce zapamatovatelná a výborně Vás připraví na komunikaci v reálném životě.Chci projekt stavět na bázi e-shopu,výukové programy atp.Je toho mnohem více,hlavní myšlenka je i více rozvinuta,ale nebudu tu psát svůj celý plán,pochopitelně ;).

Od: pt®
Datum: 27.02.13 00:31

Záleží, kolik od investorů čekáte, co jim nabídnete a s jakou zárukou. Svůj podnikatelský plán jim pak musíte přiblížit a do něj více zasvětit. Jinak si budete musete pomoci úvěrem u Banky, kde svůj podnikatelský plán budete muset předložit také. Jen aby se nestalo, že Vám úvěr bude zamítnut. Třeba pak zjistíte, že Váš podnikatelský plán nese zisk někomu jinému. - pt

Od: metallica*
Datum: 27.02.13 09:07

Já bych Vám doporučila i to aby jste se přhlásil do různých podnikatelských spolků kde ldé smýšlejí podobně jako Vy a můžete se různě podporovat a řešit různé otázky.Dále je dobrý portál ipodnikatel.cz kde je spousta témat, vzory smluv ale můžete zadat i k hledání investory.Pak ještě třeba mladypodnkatel.cz

Od: buss®
Datum: 27.02.13 09:26

Můj podnikatelský plán se odvíjí na vzdělávání cizích jazyků
Je to pěkné, že se chceš o sebe postarat sám. Ale obávám se, že pokud je to něco, co tady ještě není a vyjdeš s tím ven, zvl. na šop, v ten moment se to začne kopírovat včetně tvých výukových materiálů. Jak si to ošetříš aby tě někdo neoškubal?
Už jsi to zkoušel třeba v malém u nějaké skupiny, že se to osvědčilo? Třeba doučovat děcka? Co tak zkusit nějakou školu, školku, v létě jazykový tábor? Vodit děcka po městě a výklad v cizím jazyku? Bez nákladů. Zaměřit zásobu slov na nějaký obor?
Výborný plán, kdo ho už ocenil? Sama o sobě teorie nic neudělá. Načíst se dá mnoho, ale jak uplatnit něčí názory (kolikrát lidí, kteří si ani nezapodnikali, viz naši vládu ect.). Zkus oslovit bohaté lidi.

Od: j4n1
Datum: 27.02.13 14:11
Jako kdybych četl o sobě
Taky bych rád podnikal, hodně se o to zajímám, čtu, sleduji přednášky, snažím se chodit na různé přednášky a konference. Zajímám se o webdesign, online marketing atd.
Jen narozdíl od vás nemám ještě přesný směr v čem podnikat. :(
Myslím že sebevzdělávání je nutné a užitečné, zvlášť pokud člověk nevyrůstá v podnikatelské rodině. Je také asi třeba se obklopit podobnými lidmi, kteří člověka táhnou nahoru (což se mi nedaří).
Ale to bohužel není všechno, nejdůležitější je praxe a hlavně něco dělat.

Od: rk22
Datum: 27.02.13 15:05

Přesně tak,to vzdělávání dělám hlavně pro sebe.Nezáleží na tom,jestli chci podnikat,nebo ne.Celej život se učíme,ne :).Nechci tu rozebírat svůj plán,ale je to přesně ten pocit,kterej máte párkrát za život.Prostě vim,že je to super nápad,pokusim se s tím uspět na "napadroku" .
Jen jak říkám,snažím se obklopovat lidmi z této branže,obecně lidmi kteří podnikají,žijí tímhle stylem.Uvidíme ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.