Sociální fobie a práce

Od: Datum: 26.02.13 15:06 odpovědí: 2 změna: 26.02.13 16:46

Je mi 16 let a studuji na osmiletém gymnáziu. Projevují se u mě znaky sociální fobie - jízda v autobusu je pro mě poslední dobou hotové peklo, bojím se komunikace s lidmi a poslední měsíc jsem skoro nevylezla z domu. Mám deprese, vůbec nic nezvládám a jsem objednaná k psychiatrovi. Moje nejhorší obavy se týkají budoucího zaměstnání. Bojím se, že nedostuji ani gymnázium, poté musím jít ještě na vejšku.Všude hledají komunikativní lidi a to moc nesplňuji. Nejradši bych nějaké místo, kam přijdu a budu tam zavřená sama, případně s někým mě sympatickým, no :D Je to těžké, vůbec nevím, co budu dělat. Nemáte nějaké nápady?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 26.02.13 15:40
avatar

Ano,psychitr,psycholog,nic jiného v tomto případě není*cteni*

doplněno 26.02.13 17:56:

limoska:ano,souhlasím s Vámi,ovšem,bez řádného psychologa tuto fobii nezvládne,je to běh na dlouhou trať,potřebuje odbornou podporu,sama to nedá*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 16:46
avatar

Nestrašte se předem a nedělejte katastrofické scénáře - i když to je právě příznak neurózy a sociální fobie. Jste mladá, máte šanci své problémy podchytit v začátcích a dostat se z toho.

Pokud se rozhodnete pro psychoterapii či léčbu pomocí KBT¨- kognitivně behaviorální terapie, budete se učit, že svým problémům se nesmíte vyhýbat. To je jediná šance, jak žít plnohodnotný život Takže si nepředstavujte, že budete někde zavřená před lidmi, spíš se snažte zatím si představovat, že se ze svých problémů postupně dostanete (samozřejmě, že to půjde pomalu a bude to nějakou dobu trvat, tyto problémy nelze vyléčit ze dne na den a není to jako zlomená noha, kdy víte, že za 6 týdnů Vám sundají sádru a budete v pohodě) a budete mezi lidmi normálně fungovat a budete mít zaměstnání podle svých představ.

Opravdu se nebojte, sociální fobie se můžete zbavit, jen je třeba tvrdá a trpělivá práce sama na sobě. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.