Bolest zad - co pomůže?

Od: Datum: 26.02.13 05:38 odpovědí: 7 změna: 26.02.13 12:02

Zdravím,
předevčírem vstal manžel s přeleženým krkem - bolí ho svaly na šíji, přes rameno, k lopatce. Celý den se na tu stranu neotočil, včera ho začala bolet i strana druhá - asi kvůli tomu, jak byl celý den strnulý.
Mázla jsem ho na noc hřejivou koňskou mastí, ale zatím to nepomáha.
Máte nějaké tipy, co by mohlo zabrat? Nejde o krční páteř, ale pravděpodobně o svaly...

Děkuji všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 06:57
avatar

Zkuste to jemně a pomalu rozmasírova. Dávat teplé zábaly, fenistil gel nebo jiné přípravky. Jak to ztuhlo, tak to bude teď nějakou chvíli odtuhávat. Aspoň tak to dělám já ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 07:58
avatar

Zdravím. Zkuste masírovat obyčejnou francovkou. Jinak doporučuji návštěvu lékaře, pokud budou potíže trvat, ten si s tím poradí lépe a třeba rychleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 08:11
avatar

jestli jde o svaly, pak spolehlivě pomáhá stará dobrá Alpa. Naberte plnou dlaň, připlácněte na bolavé místo a roztírejte, dokud nevsákne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwen
Datum: 26.02.13 09:56

Zdravím. TEPLO, MASÁŽ, CVIČENÍ! Důležité je místo prohřát, nejlépe polštářkem z mikrovlnky, pokud nemáte, 3 horké rozmačkané brambory do sáčku. Prohřáký krk, záda, rozmasírovat s ohledem na bolest, tam je fajn přidat i tu francovku, koňskou mast, to co dál pomáhá prokrvování. Pak rozumně procvičit, natahovat svaly. Nedoporučuje se ale, zaklánět hlavu dozadu. To udělat 2x denně, nebo aspoň jednou. Mezitím můžete použít i mast jako Fastungel, Voltaren atd., pokud není alergie. Večer řešit polštáře tak, aby se problém nevracel! Pokud do týdne nebude úleva, pak zajít k lékaři. Mě z 99% tento postup pomáhá. Ať se zadaří, hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.02.13 11:43

Mimo výše popsané mě zabírá na noc se natřít koňskou mastí chladivou (nesnesu teplou, uhořela bych) a postižené místo překrýt potravinářskou folií. Pěkně se přilepí, nepadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 12:02
avatar

Může to být i přiskříplý nerv, já bych tedy šla k ortopedovi, může dát obstřik.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.