Nárok na další podporu na Uř.Práce

Od: Datum: 06.05.13 09:29 odpovědí: 8 změna: 09.05.13 10:13

Dobrý den.

Nevíte někdo po jaké době mám nárok na Uř.Pr. na opětovnou podporu v nezaměnosti.Bohužel je smutné že na UP mi to nikdo nedokáže přesně říci.

Normálně jsem pracoval nepřetržitě do 1.9. 2012 bohužel jsem přišel o práci a od 1.9 2012 jsem byl veden na UP.5 měsíců s podporou a 2 měsíce už ne.

Ted jsem si našel od 1.5 2013 práci v Rakousku kde jsem oficálně zaměstnán.Bohužel i zde je situce na prac,trhu velmi špatná takže zde budu jen max 5-6 měsíců.Pak se vracím do ČR budu se muset opět hlásit na UP a hledat práci dál.

Nevíte prosím někdo zda budu mít nárok opět na nějakou podporu v nezaměsnanosti na UP?

děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 06.05.13 10:31

Musel byste být v cizině víc jak dva nebo tři roky a tam také pracovat, aby vám podpora na ÚP nevznikla. Pokud se jedná o půl roku, nárok na podporu máte.

Od: pt®
Datum: 06.05.13 10:37

Napište dopis právníkovi nebo řediteli ÚP s konkrítním dotazem a určitě dostanete odpověď. - pt

Datum: 06.05.13 21:30

Po vyčerpání celé podpůrčí doby (zmíněných 5 měsíců) Vám vznikne nárok na další podporu po získání alespoň 6 měsíců důchodového pojištění (po odpracování alespoň 6 měsíců).

Neznám podmínky nároku na podporu v Rakousku. Nevznikl by Vám nárok na podporu tam?

Pokud by Vám vznikl nárok na podporu v Rakousku, musel byste se na ÚP registrovat a o podporu požádat tam. Cca měsíc po přiznání podpory byste mohl odjet hledat práci do ČR a podporu si nechat zasílat sem.

Od: rtepp
Datum: 07.05.13 09:22

Děkuji všem za odpovědi.Asi bude lepší když to nebudeme komplikovat s tím Rakouskem.Ono je to vlastně uplně díky EU jsko bych pracoval v Horní dolní nebo Rakousku.Všude dostanu prac.smlouvu a hotovo.

Takže se zeptám jednodušeji..po jaké době mám opětovný nárok na podporu v nezaměstnanosti..

Poslední uředník nějaký ing.(vypadal že tomu rozumí)mi před odjezdem sdělil že pokud mám v posledních 2 letech odpracovaný alespon 1 rok (nemusí být v celku) tak mám opět nárok na podporu...Takže bych jí měl dostat... ted budu mít 5-6 měsíců v Rakousku a před tím do 1.9 2012 jsem normálně pracoval.Mezitím bylo 7 měs. na UP ale ve dvou letech to rok dá.Pokud to tak opravdu je a uředník mluvil pravdu...

Uživatel izvez mi ale píše že to je zase po odpracování 6 měs..a uředník zase tvrdí po dobu 2 let alespon rok..

tak nevím nooo

Od: scorpio*
Datum: 07.05.13 15:05

Ono je to totiž obojí správně. Musíte mít za poslední 2 roky odpracováno 12 měsíců, resp. placeno důchodové pojištění po dobu 12 měsíců, pak máte nárok na posporu. Pokud jste vyčerpal podpůrčí dobu 5 měsíců, pak Vám vzniká nárok na novou Podporu v nezaměstnanosti po dalších odpracovaných 6 měsících. Ovšem upozorňuji Vás, že pokud budete žádat o podporu na ÚP v ČR a pracujete v Rakousku potřebujete speciální formuláře z Rakouska a to bývá dosti složité vyřizování. Někdy trvá i přes půl roku než se to úřadům navzájem podaří vykomunikovat.

Od: rtepp
Datum: 07.05.13 16:06

Děkuji Vám.Už jsem to snad pochopil.No mám zde dohodnutou práci na 5-6 měsíců podle toho kolik práce bude...No kdyby to bylo jen těch 5 měs. byla by to smůla(a může se to stát) a pech...a nedostal bych kvůli měsíci nic.No nevím jak to vyřešit těch 6 měsíců musí být odpracováno v kuse?

Jinač vím že potřebuji jak píšete speciální fotmulář U1 trvá to prý déle to se nedá nic dělat.Nevíte který uřad to vyřizování u náš v čr má na starost? kam se po návratu obrátit?

díky

Od: uska®
Datum: 07.05.13 19:46

6 měsíců není třeba odpracovat v kuse. Pokud budete v Rakousku 5 měsíců, tak v ČR vemte jakoukoliv práci na měsíc a dostanete podporu.

Od: scorpio*
Datum: 09.05.13 10:13

Nemusí to být v kuse, můžete být třeba 14 bez práce a pak jí získat, ale mezitím se nemůžete evidovat na ÚP, nebo resp. můžete, ale nemáte nárok na podporu, až získáte těch 6 měsíců. Jinak si to vyřizují všechny ÚP sami, ale doporučuji před odjezdem domů a evidencí na ÚP zajít na ÚP v Rakousku a vyžádat si od nich ten formulář vyplněný, nebo tam to možná zajišťuje jiný úřad. Pokud přijedete se správně vyplněným formulářem, je to pro Vás velké plus

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.