Psychické týrání od partnera

Od: Datum: 25.02.13 12:45 odpovědí: 26 změna: 02.04.13 11:18

Dobrý den.Již dlouhodu dobu mě můj partner psychicky týrá, navádí k sebevraždě, nadává, ubližuje a hlavně mám z něj důvod navštívit psychiatra.Jelikož ale nežijeme ve společneé domácnosti chci vědět, jestli je toto psychické týrání nebo psychická újma způsobená dlouhodobou šikanou trestná?Předem děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 25.02.13 12:50

Samozřejmě , že to trestné je.Pokud, jak píšete, spolu nežijete ve společné domácnosti, tak bych to na policii nahlásila jako pronásledování, jemu bych důrazně řekla, aby se ke mně nepřibližovaal a pokud by to nepomohlo, podala bych trestní oznámení pro porušování osobní svobody a omezování.Psychiatra by měl asi spíš navštívit on.Znám ale typy žen, kterým toto dělá i dobře, ale doufám , že mezi ně nepatříte, potom byste si musela poradit sama...

Ohodnoceno: 1x

Od: kamushenkaaa
Datum: 25.02.13 12:51

Problém je v tom, že on mě nepronásleduje, je to normální vztah, kde si vždykcy něco vyžehlí ale jenom proto, aby mě pak mohl zase vydeptat a srazit uplně na dno..a pořád takhle dokola..

Datum: 25.02.13 13:27

Dokolečka dokola ... takže utnout, zastavit kolo, rozejít, vyhnat, seřvat, profackovat, nakopat. Klidně si pozvěte domů pár přátel a jemu dejte výpověď ... aby ho nenapadla nějaká blbost. Jestli pak bude otravovat denně dál, tak je to už na PČR.

Tohle normální kluk normální holce nedělá!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.13 12:55

Můžete mi vysvětlit proč s tímto šlověkem stále ještě jste? Nejste manželé, nežijete ve společné domácnosti.,na co čekáte?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.02.13 12:55

Tak mu prostě a jednoduše dejte kopačky, proč ztrácíte nervy a čas s idiotem?Promiňte, ale trochu razantnější řešení by neškodilo a bylo by po problému.Něco podobného mám za sebou a jedině definitivní rozchod pomohl...

doplněno 25.02.13 12:56:

A normální vztah to určitě není, ten vypadá jinak...

Ohodnoceno: 2x

Od: manzel
Datum: 30.03.13 23:20

Razantne jsi to teda udelala

Od: mowla*
Datum: 25.02.13 12:56

Možnost trestního stíhání existuje - ale musela bys týrání a šikanu prokázet, což je - obvykle, velmi obtížné...

Ale - zkus mi aspoň nastínit, proč se s takovým člověkem vůbec stýkáš? - nežijete spolu, takže bydlet evidentně máš kde. Proč se na něj prostě a jednoduše nevykašleš, proč si necháváš s*át na hlavu?

*bzum**zed*

doplněno 25.02.13 13:15:

Holka - kvůli takovým, jako jsi ty, patrně vzniklo pořekadlo: "Baba neví co chce, ale nepřestane, dokud to nedostane"!

Na jednu stranu se s ním nechceš rozejít, protože bez něj nemůžeš být, na druhou stranu jej chceš nechat zavřít - to myslíš, že budete na jedné cele? Nebo jej nechceš nechat zavřít, ale jen tak trošku postrašit policajtama? - to nefunguje...

Buďto je ten dotaz i následné komenty fake a nebo si fakt nezasloužíš nic jiného, než pořádně vyliskat osudem - aby se ti trošku ujasnilo, co chceš a co nechceš...

*bzum*

Datum: 25.02.13 12:57

Pokud Vás psychicky týrá, není to v žádném případě "normální" vztah, jak píšete! Okamžitě ten "vztah" ukončete, ve svém vlastním zájmu, a vyhledejte pomoc a podporu psychologa. Sama to pravděpodobně nezvládnete, a hlavně musíte přijít na to, co Vás drželo v takovémto "vztahu", a proč jste si to nechala líbit! Patrně trpíte velkým nedostatkem sebevědomí, a na tom musíte pracovat, aby se Vám to v budoucnosti neopakovalo. Buďte statečná a okamžitě to ukončete!

Od: kamushenkaaag
Datum: 25.02.13 13:00

Je to tím, že nedovedu být sama..potřebuji někoho, koho dovedu aspoň trochu milovat..těžko hledám někoho, koho miluji tak jako jeho..nechci být s někým jen proto, abych nebyla sama ale sama taky být nedovedu..

Od: kamushenkaaaa
Datum: 25.02.13 12:59

já nevímco mám dělat..rozejít se s ním nemůžu..a o to tady jde..uplně mě zdeptal, stala jsem se na něm závislá, potřebuju ho přes to všechno co mi dělá..pár dní se ke mě chová úplně jinak a pak mě totálně srazí na dnao a pak zase slíbí, že už to nikdy neudělá..kdybych se s ním rozešla, zase by na mě hrál andílka ajá bych se k němu vrátila..manipuluje se mnou, nevím jak to jinak nazvat..

Datum: 25.02.13 13:03

Tak jděte k psychiatrovi oba dva, jste na to docela zralí.

doplněno 25.02.13 13:07:

Copak on je jedinej chlap na světě, to si tak málo věříte, že nikoho jinýho a hlavně lepšího nenajdete?Radši bych byla sama než tohle.

Datum: 25.02.13 13:36

To je opravdu ukázková situace, jak z knížky nebo seriálu pro ženy. Pryč s ním, bude to jen horší!

Od: ladaadal*
Datum: 25.02.13 13:02

Trestné to je, ale dokazování takového chování je velice složité. Většinou to je slovo proti slovu beze svědků. Rozhodně se nejedná o "normální" vztah. Dobrá známka je, že si uvědomuješ, že s tebu manipuluje, a že není něco v pořádku. Rozchod je tady nejspíš na místě, jednodušší o to, že nežijete spolu a nemáte zřejmě ani děti, složitější vzhledem k tvému stavu. Možná by stálo za to, navštívit psychologa a pokusit se závislosti zbavit. Pak bude rozchod otázkou jednoho rozhovoru.

Datum: 25.02.13 13:03

Dobrý den. Nikdo Vás přece nenutí mít ho za přítele a chodit s ním. Ve vztahu setrváváte dobrovolně a dobrovolně si necháváte toto chování líbit. Nezkoumejte, je-li toto chování trestné, či ne a vykašlete se na něho dříve, než Vám ublíží mnohem víc. Protože nežijete ve společné domácnosti, těžko byste prokazovala jakékoliv týrání a psychickou újmu, či šikanu i když se o toto zřejmě jedná. Všude Vám poradí, dle mého soudu, v první řadě vymanit se z jeho vlivu a držet se od něho co nejdál. Neudržujte vztah, který Vás ničí..Pokud ho označíte jako viníka Vašich psychických potíží, těžko ho za to bude někdo ale stíhat a trestat... Dovolí si k Vám jen tolik, kolik mu dovolíte Vy sama...Bič a pryč!

doplněno 25.02.13 13:07:

Říkáte, že se s ním rozejít nedokážete. Že jste na něm závislá...Víte, komu není rady, tomu není pomoci...Takže Vy vlastně žádné řešení ani pomoc, nehledáte...Zdůvodňujete si již předem, proč s ním být, ne proč se s ním rozejít...

doplněno 25.02.13 13:13:

Nebádá Vás k sebevraždě? Ale Vy jste přece svéprávná..Nemusíte ho poslouchat a řídit se tím, co Vám říká. Nemusíte s ním kontakt vůbec udržovat...Nepochopím, proč chcete udávat policii někoho, s kým chcete být za každou cenu a necháváte se deptat dobrovolně. Za předpokladu, že na vztahu s ním trváte, by toto vše jen Vaši situaci zhoršilo, podle mne. Ukončete s ním vztah a seberte se psychicky. Samotné Vám bude líp, než s ním. A pokud si myslíte, že ne, pak to máte v hlavě hodně zmatené...

doplněno 25.02.13 13:20:

Zkuste se obrátit na linku důvěry...:

http://www.capld.cz/o-linkach-duvery

Od: kamushenkaaaa
Datum: 25.02.13 13:05

A nestačilo by třeba jen nějak přes policii dohledat telefonní rozhovor kde mě výslovně nabádá k sebevraždě?

Datum: 25.02.13 13:08

A vy se necháte nabádat.Já bych ho asi poslala do řiti i s nabádáním..!

doplněno 25.02.13 13:10:

Proč mu berete telefon?Proč ho posloucháte,blázna jednoho!

Od: lm®
Datum: 25.02.13 13:31

1OO x lepší být sama než s takovýmto partnerem.

Partner mi má být oporou,mám si jej pro něco vážit,milovat jej.To v tomhle případě není možné. Vychází mi dva důvody proč s ním jste : 1.bojíte se jej

2. bojíte se být sama

Je ale i možné že oba důvody jsou u Vás na místě.Jestli se jej opravdu bojíte,požádejte o ochranu ramenatého bratra,kamaráda,souseda...On totiž ve skutečnosti ten Váš partner je úplný ubožák,který si troufne jen na slabou ženskou .Fuj! Jak píšou ostatní : bič a pryč! pryč! pryč! pryč! Včera bylo pozdě! Věřte zkušeným,šlapete si po štěstí.

Od: ruze®
Datum: 31.03.13 07:11

Nezlobte se,ale to si sebe opravdu tak málo vážíte?Jak můžete milovat chlapa s tak hnusným jednáním k vám?To on by potřeboval psychiatra a zavřít na samotku a 5x denně ledovou sprchu aby se blbec vzpamatoval! Nevíme kolik vám je,jste snad normální ženská,to opravdu se cítíte tak bezcená? Vykopejte ho co nejdříve ze svého života!*bum*

Od: pb®
Datum: 25.02.13 13:26

Jestli s tím člověkem nesdílíte společnou domácnost a nejste na něm finančně závislá, ale pouze psychicky, tak se Vám na policii jen vysmějí. A prosím, ani je tím neotravujte. Zatímco vy budete na policii řešit pitomost a vlastní nemocnou hlavu, někde někdo opravdu může potřebovat pomoc. Váš případ není pro policii, ale pro psychiatra a toho vyhledejte co nejdříve, pokud nejste schopná s z toho vztahu vymanit sama. Co si myslíte, že se stane? Že policie udělá bububu a on se začne chovat jak princ na bílém koni? Lidé se nemění, na to nezapomínejte. A když, tak určitě ne k lepšímu.

Datum: 25.02.13 13:28

Neumíte být sama... a bojíte se být sama... Tak na tom pracujte, aby to tak nebylo! Jste snad masochistka? Že se Vám líbí sï nechat ubližovat?

Proto jsem Vám psala, aby jste byla statečná - ano, není to snadné se rozejít s někým, na kom jste svým způsobem závislá. Ale přece máte nějakou svou důstojnost, ne? Jste svéprávná, lidská bytost, a máte právo, aby se s Vámi jednalo slušně!

Pokud je pravda, že Vás nabádá k sebevraždě, že to velmi vážné! Zavolejte na nějakou linku důvěry, tam Vám poradí, kam se obrátit o pomoc. Některé linky důvěry fungují i 24 hodin denně (např. linka psychopomoci 224 214 214) - můžete tam zavolat anonymně. Nebo pokud jste z Prahy, můžete přijít bez objednání a bez doporučení do SOS centrum Diakonie, Belgická 22, Praha 2, tel. 222 521 912 nebo 728 047 416 (v pracovní dny mezi 9 a 20 hodinou). Takže vezměte konečně svůj život do vlastních rukou!

Ohodnoceno: 5x

Datum: 25.02.13 16:48

Kamushenkaao, nějak z Vašho dotazu i doplňujících reakcí nemám dojem, že říkáte pravdu, a/nebo že skutečně hledáte radu či pomoc.

Jak Vás "přítel navádí k sebevraždě" a jak Vás psychicky týrá? Není možné, že si jen něco mylně vykládáte (neuvedla jste žádný konkrétní případ týrání)?

Datum: 25.02.13 17:17

Já jsem vůbec nepochopila, proč se scházíte s mužem, klterý vám ubližuje. Nepochopila jsem, proč uvažujete o policii, když by stačilo odmítnout ho, nesetkat se s ním. Nepustit ho ani do mobilu, ani k sobě, ani k tělu, ani do hlavy, ani do srdce. *sok* Vysvětlete mi to, proč to děláte, proč to dovolíte znovu a znovu. Nechápu. *sok*

Od: uska®
Datum: 25.02.13 17:52

kamushenkaaa - četla jsem jen váš dotaz a ne odpovědi. Na mě to působí tak, že sama chcete partnerovi vyhrožovat (třeba když vás nechá), že ho chcete strašit policií ...brrr mám z dotazu husí kůži. Tohle se v partnerském stavu nedělá. Buď vám vztah vyhovuje jaký je a nebo se rozejděte.

Od: knopka*
Datum: 25.02.13 18:30

Jste na něm závislá a i kdyby vás škrtil a honil se sekerou v ruce tak stejně s ním zůstanete a budete fnukat.Řešení je va vašich rukou.Trestné to si myslím je ale je na vás aby jste to prokázala.

Datum: 31.03.13 07:22

Chocholouška na vás oba.

Jelikož nežijete ve společné domácnosti, co je vám po něm? Zamkněte se na 5 západů, nebo odjeďte třeba někam k příbuzným a on ať si venku přede dveřmi běsní! *bzum*

Když spolu nežijete, není co řešit. Jak Vás může dlouhodobě psychicky týrat a šikanovat, když s Vámi nežije? Maximálně může ponadávat u vašich dveří a mazat pryč. Pokud tomu tak je, pozvěte si domů třeba 3 statné kolegy z práce a až začne, ať mu chlapi "domluví". A uvidíte, že bude klid. Jste na tom ještě docela dobře, představte si, že některé ženské mají takový dáreček ve společné domácnosti. To je daleko horší. Jaga.

Od: wandervals*
Datum: 02.04.13 11:18

Jaký je vlastně důvod týraní? a zda ma smsl vztah když někdo někoho psychicki niči?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.