Psychicky na dne kvuli zdravi

Od: Datum: 25.02.13 09:49 odpovědí: 14 změna: 25.02.13 19:57

Je mi 20 let. Nebudu tu psát, že mám deprese. Ty díkybohu nemám, ale jsem na tom psychicky hodně zle. Od roku 2009 mám jistý sexuální problém, který se mi nedaří pořád vyřešit. Jedná se o to, že nemám normální pocit uspokojení při ejakulaci. PSychicky mě deptá fakt, že možná nikdy v životě už neucítím ten přenádherný pocit při vyvrcholení, ale jen něco nepříjemného. Oběhal jsem už hodně doktorů, ale nikdo mi neuměl pomoct. Ten poslední si evidentně myslí, že si vymýšlím, protože jsem se s ním dohodl, že mně pošle info o dalším průběhu léčby mailem, ale neozval se. TAkže jsem v koncích a nevím co dělat. Psychicky se s tím fakt smířit nechci a ještě někde v koutku duše doufám v dobré časy ...i když nevím jestli se to po 4 letech může vrátit do normálu. Nemám vůbec žádnou chut do života, školu dělám bez extra zapálení, protože každé ráno se probudím a myslím na mů zdravotní problém... :( Snad Vám nevadí, že jsem se musel vypsat, ale nikomu to nemůžu říci. Rodiče by mě zabili kdybych jim řekl, že si ho honím...fakt nevím jak dál :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wogoos*
Datum: 25.02.13 09:53

A proč si ho honíš, když tě to neuspokojuje? Možná by stačilo míň tlačit na pilu a myslet víc na školu.

Ohodnoceno: 2x

Od: dom93
Datum: 25.02.13 10:00

Loni jsem odmaturoval a v současné době jsem přešel do druhého semestru na VŠ, ovšem už to trvá tak dlouho, že se prostě nemůžu na tu školu soustředit . Potřebuji tento problém vyřešit, strašně mě to trápí. Nemůže vše ustupovat do pozadí kvůli škole. Škola není vše :/

Datum: 25.02.13 09:54

Snad najdeš partnerku , která ti to dopřeje zažít.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.13 09:57

JSem si skoro jist , ze ani pri sexu s partnerkou by se na pocitu nic nezmenilo. Nejedna se o to, ze bych si to neumel udelat...je to spise nejaka porucha :(

Datum: 25.02.13 10:06

K jakým doktorům jste chodil? Dobrý sexuolog by si s Vaším problémem poradit měl. Nikdo Vám nemůže pomoci lépe, než odborník, máte-li skutečný problém...Nevzdávejte to, my zde příčinu takto na dálku neurčíme...

Datum: 25.02.13 10:09

Myslím, že o tom moc přemýšlíš a propadáš beznaději .Najdi si děvče a nech vše plynout , uvidíš vše bude jak má být . A hlavně si nemysli, že nedosáhneš vyvrcholení ani s partnerkou , to je blbost co píšeš. Vše víš dopředu- to nelze takto přemýšlet.Najdi si taky koníčky a práci ,aby tě zaměstnala pak přijdeš na jiné myšlenky.

Datum: 25.02.13 10:02

"Normální" pocit je široký pojem - nevím, jak můžete vědět, "co je normální". Spíše si myslím, že opravdu problém bude ve Vaší hlavě, a může souviset s pocitem provinění (napadlo mě to, když píšete, že "by Vás rodiče zabili, kdybyste jim řekl, že si ho honíte"). Mám 19.letého syna, a kdyby mi řekl, že si ho honí, a má přitom nepříjemné pocity, snažila bych se mu najít sexuologa, nebo ho v tom podpořit. Většina rodičů dospívajících synů ví, že si ho jejich synové honí, a vědí, že je to naprosto normální.

Měl jste prudérní výchovu? Nejste náhodou křesťan? Zkuste najít dobrého psychoterapeuta, a buďte upřímný. Myslím, že by Vám dobrá terapie mohla pomoci. Hledejte a nevzdávejte se. Dobrý zedník či truhlář se také hledá dlouho a špatně... Stejné je to ať u se sexuology, či psychiatry...:)

Datum: 25.02.13 14:27

Jsem krestan, ale v tom problem nevidim. Ten problem je v tom, ze mama je krestanka, ktera kdyby o tomhle vedela tak bych byl pro ni zklamanim...prehani to, ale je to tak. Tata je neverici, ale zase vim, ze si vsechno reknou...

Od: ivik®
Datum: 25.02.13 12:53

Řekla bych jako laik, že máte tak trochu sklon k hypochondrii.A navíc předem házíte flintu do žita.nejdřív ten sex s partnerkou zkuste a pak teprve uvidíte, jestli jsou vaše obavy na místě...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.02.13 13:29

A co ti teda je?

Od: ron*
Datum: 25.02.13 14:12

Ahoj.

Každé ráno se probudíš a myslíš na svůj problém... Možná to zkoušíš příliš často. Navrhuji dát si pauzu, alespoň - alespoň 1 měsíc buď v klidu, snaž se myslet na úplně něco jiného, i když to bude těžké. Pokud si pomáháš sám, opravdu počkej, až budeš mít chuť či potřebu, až budeš mít časté erotické představy. Možná po této pauze znovu zažíješ intenzivní pocit při vyvrcholení.

Pokud ne, tak jak radí ostatní, navštiv sexuologa. A jen dovětek k rodičům. Opravdu si nemyslím, že by je tento problém nějak pohoršil. Tvůj otec je také chlap a také byl mladý. Možná by stálo za to promluvit si s ním.

Datum: 25.02.13 14:26

Už jsem navštívil dva urology a také jsem byl poslán na neurologii. Nikdo se pry s nicim podobnym nesetkal. Rozhodne nejsem zadnej hypochondr, ten problem tu vznikl ze dne na den. Uplne jinej pocit z cista jasna...

Datum: 25.02.13 17:28

Ráno si dej po probuzení sprchu a nemysli na to jak se uspokojovat . Prostě máš toho plnou hlavu , mysli taky na jiné věci a ne jen na to jediné.

Ohodnoceno: 2x

Od: ondrejv*
Datum: 25.02.13 19:57

Psychicky na dne kvuli zdravi - ono to bude obráceně - jakýkoliv psychicky neřešený problém se dřívě či později projeví nějakou nemocí (je jedno jestli je to pak rýma nebo rakovina). Objevit právě ten problém nemusí být vždy snadné, neboť je často podvědomí. Velkou roli asi bude hrát váš strach z matky, tedy strach z žen obecně (má ho většina mužů i žen, ale málokdo si ho dovolí přiznat). Takový to něvedomý strach nás pak může ovládat a bránit v uspokojování biologických potřeb (tedy i přirozeným prožitkům sexuality). Velmi účinnou terapií (obzvláště to platí pro sexualitu) jsou prožitky transu - např. systemické konstelace, hypnóza, holotropní dýchání... Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit terapeuta Vojtěcha Lusta (www.lust.cz nebo www.sexualniporadna.cz). Pokud si to dovolíte - dá vás během pár sezení dohromady. Rozhovor s ním na ČRo2 - http://www.rozhlas.cz/praha/jejakaje/_zprava/1169257

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.