SP a ZP - živnost vedlejší

Od: Datum: 24.02.13 21:01 odpovědí: 1 změna: 24.02.13 21:35

Manžel teď začne podnikat (živnost při zaměstnání). Už víme, že první rok se neodváží soc. a zdrav. pojištění. Pak se udělá daňové přiznání. Dań si umím spočítat, v tom problém nevidím.

Ale jak zjistím, zda něco doplácím na sociální či zdravotní pojištění. A jak zjistím zda nebudu muset platit příští rok nějaké zálohy na sociální či zdravotní pojištění. V tomhle mám ještě nejasnosti, proto Vás chci poprosit o pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.13 21:35
avatar

No přece budete mít po prvním roce podnikání nějaký vyměřovací základ - jak pro daň, tak pro SP a ZP. Daň je Vám jasná. Pak uděláte ještě přehled pro OSSZ a pro zdravotní pojišťovnu a a doplatíte dlužné pojistné.

Není to tak, jak uvádíte, že se první rok neplatí socka a zdravka. Neplatí se ZÁLOHY. Vyúčtování se platí. U vedlejší činnosti se nemusí platit zálohy, když vyměřovací základ nedosáhne určité výše, ale za rok pak stejně musíte pojistné doplatit.

http://www.jakpodnikat.cz/zal…ohy-na-socialni-pojisteni.php

Tohle jsou dobré stránky, dají Vám slušnou orientaci v problému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.