Léčba alkoholika

Od: Datum: 24.02.13 16:08 odpovědí: 13 změna: 27.02.13 19:50

Dobrý den. Vážení rádcové! Již řadu let mě trápí tento problém : Syn (33 let) je alkoholik.Rozpadla se mu rodina,díky chlastu přišel o práci.Pracoval i v zahraničí,ale chlast ho vždy přemohl.Nás ruinuje nejen finančně,ale hlavně psychicky,I když u nás nemá trvalé bydliště,někdy se zastaví na chvíli,někdy na déle.Nechává si k nám posílat poštu.To prý stačí k případné exekuci.Nevím jaké má dluhy. Již několikrát nastoupil na protialkoholní léčení.Vždycky léčbu předčasně ukončil.Léčba je dobrovolná,takže žádný problém.Při poslední léčbě se zakoukal do feťačky,kerá ho naučila,co ještě neuměl (myslím užívání drog).Jak tělesně,tak psychicky hodně chátrá.On je přesvědčen že léčbu nepotřebuje.My si myslíme,že potřebuje nejen odvykací léčbu,ale teď už i psychiatrickou léčbu..Bohužel on je svéprávný a plnoletý,takže s námi se nikdo nebaví.Nevíme jak dál,síly nám dochází.Poradíte.Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marenka*
Datum: 24.02.13 16:14

Tady vám poradí http://www.dropin.cz/ máte pravdu, léčba je dobrovolná. Zkuste si tam v pondělí zavolat, znají kličky, jak by se ta dobrovolnost dala obejít. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 16:57
avatar

Ona je otázka, zda se ještě o tak "velkého" syna starat, či ho od sebe odstřihnout. Zda mu Vaše starost a péče spíše neškodí - v tom smyslu, že ví, že mu hodíte vždy záchrannou síť.

Myslím, že už je dost starý (a dosud svéprávný) na to, aby veděl, co dělá. Vy se pravděpodobně jen trápíte, a nikam to nevede. Možná by mu opravdu pomohlo to, kdybyste ho nechali být, a dali mu najevo, že dokud bude žít tak jak žije, že s ním nechcete mít nic společného. A ať si poštu nechá posílat někam jinam, že Vás to nezajímá.

Zkuste se obrátit na ten dropin, jak radí Mařenka, ale mám pocit, že Vám poradí to stejné - abyste ho nechali být. Určitě by bylo dobré si o tomto promluvit s psychologem a poradit se s ním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 24.02.13 17:11
avatar

Právě to je rok, co se mi kvůli alkoholu zemřel v 45 letech bratr.I jemu se rozpadla rodina, kvůli chlastu přišel o každou práci, Než se upil on, před tím si moje matka kvůli jeho pití a životu, jaký cedl, vzala život, protože už prostě jeho nezřízenost neunesla.Na jeho pití doplatily i jehodcery, nyní zdědily velké dluhy.Z dětství v sobě mají blok, kterého se asi už nezbaví.Mnohokrát jsme semu snažili pomoct, poradit, domluvit.Nikdy nic nepomohlo, začal i s marihuanou, pak, chodil na psych. pro léky a ty zapíjel alkoholem.A to se mu stalo osudným.Dům po rodičích téměř celý vykradl, rozprodal i cennější věci, jen aby bylo na chůast.Nasekal, dluhy, lhal a pohrdal pak už snad i sám sebou.Měl deprese, když neměl peníze na flašku.

Váš syn musí chtít sám, věřte mi to.Vy se hlavně postarejte o to, aby vás nedeptal a pokud jste mu podali pomocnou ruku, ale nedá si říct, neuděláte s tím nic.Udělejte vše, co se dá, aby vás nepřivedl do exekuce a chraňte se před ním.Vím, o čem píšu, nenechte se zdeptat tím, že on je takový.Přeju hodně sil...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.02.13 18:01
avatar

Musí sám chtít. A léčení je zcela dobrovolné, když se dnes večer rozhodne, že už tam dál nebude, zítra ráno jej propustí. Vyjímkou je léčba ze soudního rozhodnutí. To potom musí vytrvat.

Když se k alkoholu navíc přidaly i drogy, myslím, že už jen těžko je z toho všeho východisko.

Dcery kolegyně v práci - 2 synové. Starší slušný, pracovitý, otec rodiny. Mladší alkoholik a feťák, bez rodiny, bez přátel. Žil u matky a co mohl, jí odnesl a prodal, aby měl na drogy. Pak vážně onemocněl. Matka tvrdila, že by si nic víc tolik nepřála, než aby umřel, aby tomu všemu trápení, ostudě a bolesti byl pokoj. Skutečně umřel a ona se postupně zase probírá k životu. Pomalu po něm splácí jeho dluhy, ale už zase klidně dýchá a nemá strach, že jí z bytu zmizí třeba televize.

Snad by bylo opravdu lepší se jej zbavit, vyměnit zámky a přerušit s ním styky. Vím, je to těžké, je to syn, ale jaký? Dělá Vám jen bolest.

Jinak je mi divné, že se v léčebně seznámil s feťačkou. Ano, znám ve svém blízkém okolí léčeného alkoholika, který pobýval v léčebně, kde byli muži i ženy, léčil se alkoholismus, gamblerství i fetování. Ale: muži a ženy od sebe byli velice přísně odděleni, ve dvou křídlech budovy se zvláštními vchody. Dokonce i zahrada byla mezi oběma pohlavími přehražena vysokým a neprůhledným plotem. Při jídle: nejdříve nastupovaly do jídelny ženy, teprve když pojedly a všechny odešly, šli jíst chlapi. Také vycházky, práci i terapii měli oddělenou. Když jsem slyšela, jak to bylo přísné, divím se, že se Váš syn k nějaké ženě v podobném zařízení dostal. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 24.02.13 18:06

Budu teď za drsňáka, ale jinak to nefunguje. Zákaz přístup do vašeho domu, poštu vracet - nepřebírat, změnit si číslo telefonu. Nechat syna padnout na hubu, jinak mu nemůžete pomoci. Zdá se to být drsné, ale je to účinné. Pokud stále spoléhá na zadní vrátka u vás, nemá šanci se z toho dostat. Až spadne úplně dolů, máte naději, že se mu v hlavě rozsvítí a bude chtít se léčit. Ale na to musí přijít sám. A pak teprve mu můžete pomoci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ddasa*
Datum: 24.02.13 18:33

Dobry den,ja mam kamaradku i ta ma takoveho syna a jeji otec /deda jejiho syna / radil to same co tady pise*klik* tady -uska- bylo to krute moc tezke naplakala se ja nevim jak,bych to dokazala pro matku je to tezke-odtrihnout uplne sve dite.Ale pomohlo to padl na uplne dno pak 1x telefonoval jak moc se mu spatne vede.Ona by hned bezela pro nej,ale jel s ni jeji otec natavil podminky tvrde.Pomohlo to dnes zije celkem dobre nechlasta,alespon ne,tak moc chodi do prace bydli v garzonce stara se o sebe sam.Tu postu na poste zruste,at vam jeho postu neposilaji to je spatne na postovni schrance nemejte jeho jmeno.Drzte se

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 18:50
avatar

Pokud nechce tak ho k tomu nedonutíte-viz několik nedokončených léčení!A pokud by se povedlo jej o5 dosta do léčebny,tak je to k ničemu-on musí chtít se toho zbavit.doporučuji totéž co napsala Jaga-*palec*

Jen tak jeden bývalý kolega (hrál na akordeon a tím do toho spadl,všude jej nutili pít) rozvedl se přišel o byt v paneláku a nevím jak dopadlo dědictví.Ale také se tam seznámil se smažkou.Byl v Jihlavě (ovšem kde přesně nwn)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sisinka*
Datum: 24.02.13 20:57

Je mi Vás moc líto,ale věřte všem kteří Vám radí se od syna odstřihnout.On sám musí chtít s alkoholem a drogama zkoncovat.Věřte,že když mu domlouváte,nemá to vubec žádnou cenu.Bude to pro Vás velice bolestivé,ale nepomáhejte mu,nechte ho,je plnoletý...možná musí padnout až na dno,žijte si svuj život.Sami vyhledejte pomoc psychologa,poradí Vám jak situaci lépe zvládat.Přeju hodně síly:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 09:39

Přesně tak, vlastní zkušenost. Nic jiného neuděláte, ani to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.02.13 10:12

alkon - až bude syn chtít sám se zbavit závislosti, tak se zaregistrujte zde a napište mi do vnitřní pošty. Dám vám kontakt. Naprd jsou léčebny při psychiatrických léčebnách. Znám jednu v horách, na samotě. Má 80% úspěšnost bez léků atd. Jen terapie a práce a zase práce. Klienti mají hospodářství o které se starají. V chodových dveřích není klíč, nic se nezamyká, pobyt je dobrovolný.

doplněno 27.02.13 08:54:

@tejade - nahoře v liště je VNITŘNÍ POŠTA. Napište mi, dám vám odkaz, ať zde nedělám reklamu.

doplněno 27.02.13 20:55:

kontakt máte ve vnitřní poště

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tejade*
Datum: 27.02.13 07:55

Dobrý den. Prosím o nabízený kontakt,případně další informace.Jsem Vám nesmírně zavázán.Děkuji

Datum: 27.02.13 16:38
avatar

mě se hlavně zalíbila ta vaše věta : Nás ruinuje nejen finančně.

Za alkoholiky, narkomany a gamblery se přece dluhy neplatí. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sisinka*
Datum: 27.02.13 19:50

přeju hodně štěstí,ale obávám se,že máte zájem o léčení a pomoc především jen Vy a né Váš syn.Pokud on sám nemá vše srovnané v hlavě a sám nechce s pitím a drogou zkoncovat,nemá vaše usilí cenu.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.