Prodej hrobu - jde to?

Od: Datum: 24.02.13 13:56 odpovědí: 4 změna: 25.02.13 11:58

Hezký den,

máme klasický hrob s pomníkem a deskami, rodiče jsou pohřbeni žehem, tzn. mají na hrobu pouze urny a do budoucna se předpokládalo, že by byl do hrobu pohřben někdo z příbuzných. Vzhledem k tomu, že z toho sešlo, a nikdo z příbuzných nebydlí v okolí hrobu(nejbližší cca 360 km), nemá jej nyní kdo opečovávat. Napadlo mě proto jako vlastníka, že bych mohl mít urny doma. Teď řeším, co se samotným hrobem - přesněji s kamennými deskami. Hrobové místo jako takové prodat (nejspíš) nelze, neboť je to zařízené tak, že je pouze pronajato a jednou za 10 let se platí poplatek. Desky samotné jsou ještě v ucházejícím stavu, problémem je, že na pomníku je vytesáno jméno zemřelých(dva malé řádky). Lze to prodat? Nebo jaký postup byste volili vy?

Ještě by mě pro zajímavost k tomuto tématu zajímala jedna věc: Když se o hrob někdo dlouho nestará, tak jsem slyšel také o tzv. společných hrobech. Tomu rozumím, ale co se stane právě s těmi hrobovými deskami?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hroby
Datum: 24.02.13 14:29
Ano, lze prodat hrobové místo nebo hrobku. Lze prodat i jen pomník.
Např. zde:
http://www.prodejhrobu.cz/
http://www.i-bazar.cz/hroby/?id_lokalita=1
.
Je-li nezaplacen poplatek, tak dojde po určité době k zrušení hrobu a pomník je zlikvidován. Jedná-li se o pěkný kámen, tak si jej obvykle nějaký kameník ponechá. Domluvte se se správcem hřbitova. Jsou hřbitovy, kde je nedostatek hrobových míst a o prodej hrobu by byl zájem, jsou hřbitovy, kde je dostatek hrobových míst a o prodej není zájem.
.
V současné době pozůstalí volí nejlevnější způsob pohřbu, klasických pohřbů do země je málo.
Od: buss
Datum: 24.02.13 14:55

Jistě že lze. Co s deksmai? Můžete si je odvézt a pak třeba vyhodit, jako tito do pole...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pinkas
Datum: 24.02.13 15:33

Nedávno jsme také tuto transakci podnikli. Prodali jsme pomník s deskou, která se snadno odšroubuje a vymění za novou s novým jménem. Smlouva na 1O let zrovna docházela, tak jsme se sešli na Technických službách, které hřbitov spravují a smlouvu jsme přepsali na nového nájemce, toť vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 11:58
avatar

Správně píšete, že hrobové místo je pronajato, takže pronájem je možné ukončit a nechat, ať si ho pronajme někdo jiný. Pomník je váš, můžete ho třeba prodat.

Nebo si za drobný peníz zajistit péči o hrob. www.peknyhrob.cz

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.