Propadlý OP-sankce

Od: Datum: 24.02.13 10:45 odpovědí: 4 změna: 24.02.13 12:36

Dobrý den,

chci se zeptat na jeden dotaz, který jsem probíral s otcem, který je již v důchodu. Před rokem se rozvedl a nevyřídil si novou občanku. Minulý týden si šel konečně vyřídit novou a dostal za prodlení 300 Kč. Za měsíc až si půjde vyzvednout novou občanku, tak se má stavit na pokladně zaplatit částku a potom přijít pro ni. Tady je vše v pořádku.

Já vím, že 300 Kč je malá částka, ale může požádat o splátkový kalendář? Má na to právo? Co jsem se doslechnul, tak bez zaplacení částky mu občanku novou nevydají. On ale má zájem "pokutu" zaplatit, ale chce ji na splátkový kalendář. Je to možné?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: abc*
Datum: 24.02.13 10:58

Podle mého názoru úřad nemá právo na to mu nový OP zadržovat do doby než zaplatí pokutu. Dle mého názoru by se úřad dopouštěl přestupku na úseku občanských průkazů (nevím teď z hlavy číslo zákona),

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.13 11:17

Dobrý den. Nikdo nemusí na splátkový kalendář přistoupit, je to vždy věc dohody a vstřícnosti. Ať se zkusí zeptat, nikdo zde nedokáže odhadnout, jak budou a úřadě vstřícní a zda mu spl. kalendář umožní. Domnívám se, že pokuta nemá vliv na vydání OP. Jsou to dvě různé věci...

Od: olaf71*
Datum: 24.02.13 11:35

když je člověk povinnen mít občanku, tak mu jí musí vydat. bylo by to tak logické. pokutu bude stát vymáhat druhou cestou. já jí mimochodem dostal taky a větší, ale zaplatil jsem hned. ta částka je pro vás tak vysoká, že to nedokážete uhradit?

Datum: 24.02.13 12:36

Vím, že důchodci si nemohou příliš vyskakovat, ale 300 Kč snad není až tak moc. Mně ochotně vyhověly plynárny, když jsem při ročním vyúčtování měla doplácet 11 tisíc korun. Dali mi 6 splátek.

Nejlepší bude, když to za tatínka zaplatíte Vy a on Vám to potom, třeba i po částech, vrátí. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.