Výpověď z práce

Od: Datum: 23.02.13 20:09 odpovědí: 7 změna: 23.02.13 23:20

Ahoj, včera jsme v zaměstnání podepisovali "DOHODU O ZMĚNĚ PRACOVNÍ SMLOUVY" a tím se změnila má smlouva na dobu neurčitou v dobu určitou. Rád bych se zeptal jestli mám díky tomu nějaký nárok alespon na 60% z pracáku? Firma si s náma hraje a tvrdí že výpověď nám dá podepsat v květnu, tedy měsíc před koncem mého prac. poměru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.13 20:21
avatar

Proč jste proboha přistoupili na takovouhle blbost a zbavili se smlouvy na dobu neurčitou, donutit by vás k tomu nijak nemohl. A vy mu přistoupíte na dohodu o změně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.02.13 20:40

Nechápu, proč někdo tohle udělá. Podporu z pracáku po uplynutí smlouvy na dobu určitou dostanete. Připravil jste se o odstupné. Pohádky o podpisu výpovědi s ohledem na výpovědní dobu se na Vás nevztahují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mech
Datum: 23.02.13 20:44

NEjsem PRÁVNÍK ani NEmám "zákoník práce" kterej o vzniklé situaci hovoří jasně za jakých poidmínek výpovědi probíhají po uplinutí tří měsíční zkušební doby, kdy lze ukončit práci oboustraně okamžitě- každá změna v práci musí být opětovně uzavřena novou smlouvou :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddasa*
Datum: 23.02.13 20:56

Je to o tom,ze nebudete mit tim narok na odstupne -kdyz nepodepisete,tak vas asi vyhodi,tak to bylo u nas podepis nebo jdi hned.Je to svinstvo *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 22:19

Nesmíte se nechat zastrašit.

"to bylo u nas podepis nebo jdi hned" - prost+ě nepodepíšete, s tou výpovědí ze strany zaměstnavatele to není tak jednoduché, musí k tomu být zákonné důvody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 22:49
avatar
Jestli jste si podepsal takovou dohodu, tak firma uz vám výpověď posílat nemusí, jelikož jste si ji uz podepsal a tim se dobrovolně zbavili zákonného nároku na odstupné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 23:20
avatar

Jakoukoliv změnu pracovního poměru lze provést pouze písemně a pouze se souhlasem obou stran.

Jde o dobrovolný (na návrh zaměstnavatele jste nebyli povinni přistoupit) oboustranný právní krok. Uzavření této dohody pro Vás znamená, že pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby, a to bez nároku na odstupné.

Teoreticky by Vám sice měla podpora náležet ve standardní výši, ale posouzení vážnosti důvodu skončení pracovního poměru je na úřadu práce.

Nejsem si jista, zda v případě, že jste dohodu o změně pracovní smlouvy podepsali dobrovolně, posoudí důvod skončení pracovního poměru jako vážný. Pokud ne, budete mít po celou podpůrčí dobu nárok na podporu ve výši 45 % průměrného čistého výdělku.

___ Přestože jste změnu podepsali dobrovolně, nemusela by situace být úplně beznadějná. Domluvte se s několika kolegy a obraťte se společně co nejdříve na úřad práce a na inspektorát práce. Můžete se obrátit i na některou odborářskou poradnu ve svém okolí (pomáhají nyní všem zaměstnancům, nejn členům odborů).

___ Pro úplnost: Výpověď podepisuje ten, kdo ji dává, nikoliv její příjemce (ten svým podpisem pouze potvrdí převzetí, nevyjadřuje svou vůli). Výpověď se dává pouze v případě, že je pracovní poměr sjednán na dobu neurčitou, nebo v případě, že má pracovní poměr skončit dříve, než bylo sjednáno.

V uvedeném případě už zaměstnavatel výpověď nedá, protože pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby.

___ @Mech:

změny pracovní smlouvy musí být sjednány písemně, ale většinou se tak děje písemným dodatkem k pracovní smlouvě (neuzavírají se "nové" smlouvy).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.