Vnitřní kritéria banky

Od: Datum: 23.02.13 18:46 odpovědí: 5 změna: 01.03.13 18:16

Dobrý večer,chtela jsem se zeptat zda tu není nikdo z bankovnictví,nebo tak.

Žadali jsme o konsolidaci,a banka nám ji zamítla ale né proto že by jsme byli v registrach,ale pro vitřní kritéria banky.Tak jsem se chtela zeptat zda někdo neví co to je?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.02.13 18:59
avatar

Každá banka má svoji složitou vnitřní metodiku, za jakých podmínek smí co udělat.

Příklad - v metodických pokynech banky je možnost poskytnout úvěr ve výši 100 tisíc za určitých dalších podmínek, například žadatel plus dva ručitelé s minimálním měsíčním příjmem 20 tisíc měsíčně ze zaměstnání na smlouvu neurčitou. JIné bance však ke stejnému úvěru stačí jeden ručitel s platem 15 tisíc.

A to jsou právě ta tabulkově daná kritéria, kterými jsou bankovní pracovníci povinni se řídit, takže například nesmějí poskytnout úvěr bez ručitele. Nesmějí poskytnout službu člověku (či firmě), pokud nevyhovuje daným podmínkám, který nesplňuje požadovaná kritéria pro poskytnutí bankovního produktu.

Samozřejmě jsou výjimky, ovšem jejich řešení nespadá do pravomocí řadových pracovníků na přepážce...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kd
Datum: 23.02.13 19:03

Takže to znamená že nám to zamítli nastálo?Maáme to ještě zkoušet,má to cenu?Děkuju

Od: hop®
Datum: 23.02.13 19:13
avatar

Vypadá to na setrvalý stav, pokud Vaše banka z nějakých důvodů nepuraví svoji metodiku a kritéria. Zkuste podat písemnou žádost adresovanou člověku na nějakém vyšším postu (vedoucí odboru...). Případně se poptejte v jiné bance, zda by konsolidaci nepřevzala...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: montgomery*
Datum: 24.02.13 11:46

Nejspíš banka vyhodnotila Váš celkový předpokládaný výsledný konsolidovaný úvěr jako moc vysoký k Vašemu příjmu. Nic víc za tím nehledejte. Banka hledá klienta, který má potencionál splácet bez problému v delším horizontu. O potencionálně problémové klienty nikdo (myšleno serioznější finanční instituce) nestojí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.13 18:16

Přesný důvod zamítnutí se dozvíte, když je záznam v registrech nebo když nevycházíte příjmově. Všechno ostatní jsou vnitřní kritéria banky. možností je spousta. Pár příkladů:

V seznamu toho co chcete konzolidovat je něco, co ta banka nedokáže konzolidovat

Bankovní úředník může (přesněji musí) uplatnit svůj osobní názor a pokud se mu ve vašem případě cokoliv nebude líbit, může úvěr zamítnout. Nikdy vám nepřizná, že to zamítl on sám.

Banka může mít "problém" s uznáním vašeho příjmu resp. vaším zaměstnavatelem. Např obor podnikání.

Každá banka "počítá" trochu jinak a má jiná interní pravidla pro poskytování půjček(a konzolidací). Neklesejte na mysli a klidně zkuste jinou banku. S konzolidací jste pro ni velmi atraktivní zákazník.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.