Jak obnovit důvěru rodičů?

Od: Datum: 23.02.13 14:04 odpovědí: 5 změna: 24.02.13 10:41

Ahoj potřebuju poradit.. nedávno jsem kuli jednomu klukovi udělala hroznou chybu. Lhala jsem rodičům a chodila za školu.. Hrozně mi to mrzí, protože rodiče jsou hrozně sklamaní a nevěří mi. Jak mám obnovit jejich důvěru? Já vím, že si za to můžu sama a hozně toho lituju. Nevadí mi, že mám zaracha a musím dělat domácí práce.. Moc mě mrzí, že mně ignorují a jsou na mě hnusní. Ráda bych to nějak odčinila..nevím jak.. trápí mně to. Předem děkuji za každou snahu mi pomoct.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lena0100*
Datum: 23.02.13 14:11

jako rodič ti řeknu,že když si třeba zlepšiš nějaké známky ve škole tak to určitě zabere.tvojí rodiče určitě snahu časem uvidí a zas to bude dobré.jestli máš peníze zkus mamince jako omluvu koupit kytku mámy jsou většinou měkoty a dlouho se zlobit nevydrží,aspon teda já ne

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.13 14:20

Odčinit to nemůžeš. Ale mohla bys postupně znovu získat důvěru rodičů.

Začni poctivou docházkou a přípravou do školy. Tlepšení školních výsledků, plnění slibů, i stálá pomoc doma časem udělají své.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.02.13 15:01

Chce to čas. Alespoň si budeš svoje selhání pamatovat. Pokud se budeš snažit, určitě důvěru svých rodičů opět získáš. Hlavně si to pak zase nepokaz!

Datum: 23.02.13 15:12

Ahoj. Terezo, ztracená důvěra se jen těžko získává zpátky. Budeš muset rodiče přesvědčit, že jsi se poučila ze své chyby, uvědomuješ si, že jsi je zklamala a budeš se snažit přesvědčit je, že je na Tebe spolehnutí. Dej rodičům čas a nezklamej je znovu. Zaber ve škole, pomáhej doma a hlavně jim nelži a nesnaž se je oklamávat. Dej jim důvod, aby Ti mohli zase věřit a být na Tebe pyšní. Za chyby se platí, tak to přijmi a přesvěč je, že jsi se z toho poučila. Věř, že je to mrzí mnohem víc, než Tebe. Tak se snaž netrápit je, ani sebe...

doplněno 23.02.13 15:45:

PS: Řekla jsi rodičům, že Tě to mrzí, uvědomuješ si svoji chybu a budeš se snažit, vyvarovat se další takové? Zkus to, neříkám, že Ti odpustí hned, ale mohli by Tě přestat ignorovat a začít s Tebou zase mluvit...Snaž se s nimi komunikovat prostě..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.02.13 10:41

Na kupování kytek a jiné podlezání bych se vykašlala, protože na rozumné rodiče by toto zabrat nemělo. Bohužel se musíš obrnit trpělivostí, obnova důvěry nebývá v řádech týdnů ani měsíců. Je možné, že ti začnou věřit třeba za rok, za dva.

Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy mi rodiče kvůli lhaní a jiným problémům začali věřit až v nějakých 18 letech (přestali cca ve 14). Bylo to těžké, ale obrovské ponaučení, za které jsem dnes vděčná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.