Ztráta složenky s penězi s pracáku

Od: Datum: 23.02.13 10:32 odpovědí: 6 změna: 24.02.13 08:01

Chci se zeptat, jaké jsou možnosti, když se mi ztratila složenka s došlými penězi s úřadu práce, na pracáku to posílali 10., ve schránce nic nebylo a na poště mi tvrdí, že tam nic takového neměli, jediná možnost je že by mi to někdo vzal, ale bez mojí občanky mu to snad nedají ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.13 10:35

Neměli by to na poště vydat bez vaší občanky. Zajděte na pracovní úřad, tam to nahlaste. Oni by jim tam ty peníze měly zůstat na účtě nevybrané ležet. Dohledatelné to je určitě je.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.13 11:14

Já si myslím, že toto je přesně situace, o které jsem nedávno psala. Úřednice na pracáku všecky podklady odeslala včas na centrálu. Dříve si to kraje vyplácely samy a bylo to vpořádku. Pak pan ministr vymyslel systém s tak zvaným virtuálním centrem, které řídí počítač, s úplně špatným programem a nikdo netuší, kde to je. No a ty vaše peníze visí v tom virtuálním centru a pracovnice na ÚP nemají naprosto žádnou zpětnou kontrolu, v jakém stavu dávka je. Ona jen ví, že všecko odeslala ještě dříve, než včas. *plac* http://www.novinky.cz/domaci/…chaos-frustrace-i-nasili.html *hej*Na systém evidence aut je hodně vidět a media se předháněla v informacích. Na systém v ÚP nikdo nevidí, protože to media naprosto vzdala. Zajímá je jen to, co je ihned vidět. Ale nikdo už nejde po důvodu. Stačí jim jen ujištění ministra, že je všecko vpořádku, ale úřednice na úřadech práce už hodně dlouho zažívají peklo, protože celý systém je hodně špatný. *jasne*.

doplněno 23.02.13 16:36:

https://www.poradte.cz/spolecnost/20838-vyplata-hmotne-nouze.html;) Pracovnice na přepážce nemá možnost kontroly dávky a cesty, kterou už dávka prošla. Je to nepochopitelné, ale věřte, je to tak. Všechny dávky od příspěvku na bydlení až po hmotnou nozi se shromažďují v centru. A tam to zůstalo viset. *plac*

Datum: 23.02.13 12:34

Otázkou je, jestli Vám pracák tu složenku opravdu odeslal. Zkuste zavolat své zprostředkovatelce a poprosit ji, jestli by se po složence nemohla poptat na ústředí.

Pokud se ale složenka opravdu ztratila, budete muset vydržet, dokud se ÚP nepotvrdí, že jste částku skutečně nevybrala. Teprve potom Vám ÚP složenku zašle znovu.

Neměla byste jednodušší si podporu nechat zasílat na účet?

doplněno 23.02.13 14:11:

Andreo1, reklamaci musí podat odesilatel, nikoliv příjemce.

doplněno 23.02.13 22:49:

Nedomnívám se, že by pošta sepsala reklamaci s příjemcem zásilky, neboť příjemce si nemůže být jist, zda zásilka skutečně odešla. To ví pouze odesilatel.

A vzhledem k problémům s odesíláním sociálních dávek v průběhu února (na straně ÚP!) bych doporučila začít právě na ÚP (zaměstnanci pošt mají dost práce i bez řešení problémů za ÚP).

Datum: 23.02.13 12:53

Mně se takhle před asi 4 měsíci ztratila složenka s invalidním důchodem. Musela jsem na poště podepsat zákaz proplacení, pak se čekalo dva dny, a pak mi peníze vyplatili.

Jak je to u složenek z úřadu práce nevím. Ale asi budete muset také zajít na svou doručovací poštu a nahlásit ztrátu a podepsat zákaz proplacení. Za pár dní by Vám měli peníze vyplatit.

Ohodnoceno: 1x

Od: andrea1*
Datum: 23.02.13 14:09

Samozřejmě, že bez vaší občanky nemohou peníze vydat. Zavolejte na úřad práce o číslo složenky, datum podání již víte a s těmito dvěma údaji zajděte na vaši poštu sepsat reklamaci. Pošta by měla, dle těchto údajů, složenku vyhledat a vystavit druhopis a peníze vyplatit anebo reagovat písemně na vaši reklamaci, že složenka na poštu nedošla. ¨S tímto vyjádřením pošty pak zajdete na úřad práce, kde vám vystaví složenku jinou. Navíc zde musí být zpětná vazba, kde by se měl úřad dozvědět, že peníze nebyly vyplaceny. Ale na toto bych v současné době nespoléhala.

doplněno 23.02.13 14:43:

Tuto informaci mi podala dnes přímo pracovnice pošty. Přes úřad, si myslím, by to trvalo podstatně déle.

doplněno 23.02.13 19:55:

Dle informace pracovnice pošty, se právě pošta v tomto centru dotazuje. Sama jsem toto ještě neabsolvovala, tak nemohu potvrdit, ale snad mi říkala skutečnost.

doplněno 23.02.13 23:27:

Ano, na ÚP bylo sděleno, že složenku odesílali 10. Tak ještě si tam musí zjistit číslo složenky a obrátit se s těmito údaji na doručovací poštu, která by měla dohledat v centru, zda skutečně tato složenka byla odeslána, jak tvrdí úřad . Toto vidím jako nejrychlejší a nejsnažší způsob jak se dopátrat, jak to se složenkou je. Ještě může podat písemnou reklamaci na ÚP, ale vzhledem k přetíženosti a zmatkům, které nyní v tomto úřadě jsou, se mi jeví lepší postupovat tak, jak mi bylo sděleno na poště. Konečně se může i tazatel obrátit sám na poštu o informace jak má postupovat.

Datum: 24.02.13 08:01

Já se vážně nechci hádat, ale složenky neposílá ÚP. Ty posílá právě to nešťastné centrum, na základě zpracovaných dokladů referentky na přepážce. *cert*Ta zpracované doklady odešle a už neví, ani ona, ani nikdo v baráku, co se těmito materiály stalo. Zda byly složenky nebo peníze na účet odeslány. To ví jen centrum. ;) Proto ta povinně naučená věta: Peníze dostanete v zákonné lhůtě. Zákonná lhůta je měsíc. Opravdu lidé v domě ÚP a já se obávám že i v tom Centru nic neví. Ví to jen počítače s úplně poblbaným programem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.