Zjištění rodu

Od: Datum: 22.02.13 14:28 odpovědí: 7 změna: 22.02.13 16:40

Dobrý den,

mám trochu neobvyklý dotaz.
Určitě víte o úřadech, kde jde zjistit původ rodiny.
Na kolik % jsou tyto věci veřejné.
Ne, že bych se za svou rodinu styděla, jen mně zajímá, jestli ty materiály ukáží jen příslušníkovi s nějakým důkazem a nebo kdekomu, který o to požádá.
Já si třeba myslím, že by to mělo být soukromé.
A jde nějak zařídit, aby to nevěděl kdekdo, ale přímo členové rodiny.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.13 14:33
avatar
No vzhledem k tomu že matriky se digitalizují aby se do nich dalo nahlížet přes internet předpokládám že nebude žádný mechanizmus jak byste mohla svoje nacionále nechat skrýt.
doplněno 22.02.13 14:40: Když jsem se o digitalizaci dozvěděl, říkal jsem si že je dobře že si člověk může najít rodokmen z tepla od počítače a nemusí běhat po republice ale když mi došly souvislosti třeba co se týče adopcí, tak nevím nakolik je to stoprocentně správné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 14:33
avatar

Myslím že po určitých letech /50?/ je veřejné vše. Prostě přijdete do archivu a můžete požádat o co chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.02.13 14:46

Nevím přesně o jaké materiály se ti jedná, nepřesný dotaz! . Je u nás několik archívů, kde jsou uloženy matriky. Tyto se digitalizují, takže není problém se do nich podívat z tepla domova. Archív dle bydliště. Ale jsou weby zabývající se rodokmeny. Pak jsou archívy podniků, armáda, okresní archív, muzea...

doplněno 22.02.13 14:55:

ringo nesouhlasím, jsou i nepřístupné archívy (třeba i dosud nezpracované, tam se běžný člověk nedostane), dokumenty z jistých důvodů. Archívy to uvádí.
U žjijících osob lze nahlížet jen s jejich souhlasem.
Dporučuji přečíst zákon o archívnictví...

doplněno 22.02.13 17:59:

dsa a on ten Čech už uměl psát? Není problém zjistit, od kdy se vedly matriky na farách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 16:04
avatar
Tak mě tohle téma nakoplo, že jsem se šel podívat jak to vypadá v realu. Musím říct že teda žádná sláva. Hotových je así 40 procent archivů a docházejí jak síly tak finance. původní termíny dokončení digitalizace hovořily o 2012 pak 2014 a teď už se píše o 2017. Škoda.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dsa
Datum: 22.02.13 16:21

Zdravim, mě by zajímalo, kam až daleko se dneska zpětně můžete dostat. Tedy, až ke komu. K Praotci Čechovi? :) Ono to může být zajímavé z mnoha důvodů. Kdysi jsem o tom také přemýšlel. Dneska mě to už nějak moc nezajímá :) . Zajímavější jsou možná rody různých šlechticů. Vůbec, myslím, že by bylo zajímavé, kdyby se lidé nespokojili jenom s tím, že jim nakonec někdo řekne, to už se nedá dohledat. Protože, kdyby se nespokojili s tímto výrokem a hledali pravdu dál a dál, tak by se jim možná díky té pravdě ulevilo :), protože by zřejmě zcela jistě zjistili, že takzvané báje a pověsti jsou opravdu jenom báje a pověsti a pravda ukrytá v čínských, indických a indiánských textech je ta skutečná pravda. Polikové tyto pravdy už dvacet let neříkají, to vím jistě :) . Aneb, váš původ rodiny se určitě dovíte v TV nebo na úřadech :) .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.