Jak na přírodní ženu

Od: Datum: 22.02.13 13:15 odpovědí: 40 změna: 27.02.13 11:49

Dobré odpoledne,

měl bych možná trochu neobvyklí dotaz. Nedávno jsem začal chodit se ženou se kterou mi je dost příjemně. Zatím se teprve poznáváme, tak na nějaké velké intimní chvíle nedošlo. Držím se zpátky z několika důvodů. Za prvé jsem první muž se kterým ona chodí ve svých 30 letech (byl jsem i první kdo ji políbil), za druhé protože vím, že spěchat se občas nevyplácí hlavně s ženami co nemají zkušenosti jsem opatrnější. Dnes jsem zjisstil, že kromě toho, že se nelíčí, tak se také neholí a to ani na nohou a podpaží, což mi je dost nepříjemné hlavně když si vzpomenu, že máme jít na ples, kde bych ji rád představil několika přátelům. Jak mám jemně ženě naznačit, že by se mohla oholit a udržovat se hladká po celou dobu. Je malinkatá a drobounká, takže by s tím neměla mít velkou práci. Vzhledem k tomu, že se ještě neznáme tak dobře, tak nevím jestli se neholí jen proto, že to po ní nikdo nechtěl a nebo jestli opravdu patří mezi ty ženy, které se neoholené cítí dobře.

Děkuji všem za případné rady a pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: youngman*
Datum: 22.02.13 13:21

No..to je opravdu zajímavej dotaz jak říkáte..Vím že se na to neptáte ale zajímalo by mě v čem vězí ten problém že ve 30 letech má prvního muže! To je velice anomální a zajímá mě to proto, protože i vás by to mělo zajímat. Zřejmě to pramení z nějakého jejího problému který stejně dřív nebo později vyvstane, zkuste ho zjistit, neni bisexuální nebo snad ještě víc na druhou stranu? To že se neudržuje na intimních partiích a v podpaždí pramení z toho že nikdy nebyla s mužem a neměla to zapotřebí asi ani neví že je to taková už dá se říct norma. (ale ne nutnost ok...)

doplněno 22.02.13 13:22:

Jo ona se ani nelíčí jo? to žila někde v pralese?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.02.13 13:46
avatar

Jejda! Nelíčí, neholí, ... a co vlastně řešíte? Že nepodléhá praštěným módním náladám? Kéž by takových bylo víc, co si nemyslejí, že bez dvou litrů chemie a bez vzhledu plastové figuríny se nemohou objevit ani ve dveřích.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: youngman*
Datum: 22.02.13 13:54

líčení a holení je podléhání přaštěným trendům jo? :D tak vás osobně bych chtěl vidět...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.02.13 14:09
avatar

Máte dojem, že bych se měl zmalovat jak debil, abych "zapadl do davu"?!

Ano, přirozeně pěkná žena se nemusí líčit. A stejně tak se žádná nemusí holit. Nenalíčená žena přece neznamená, že je to nějaká zanedbaná špindíra. Jenže lidi jsou tak zblblí reklamou, že už ani nevnímají, co za voloviny jim je vtlučeno do hlav. Ale když myslíte, že co je umělé a falešně dokonalé, je krásné, tak Vám to brát nebudu.

doplněno 22.02.13 14:28:

pro @youngman : omluva se přijímá *placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: youngman*
Datum: 22.02.13 14:14

Nééé zmalovaaat, ale trochu decentně to je pěkné ne? Ok beru neni to podmínka a znám pár holek které se nelíčí a nevadí mi to. (nejsem zblblý reklamou to ne) Ale s tím holením...no popravdě myslím že v tomto případě u týhle mladý paní tazatele to není že nechce být v proudu ale že jí něco ušlo. No prostě chlupatý nohy a podpaždí, ne to neberu (můj názor)

doplněno 22.02.13 14:15:

a omlouvám se za ten dovětek vás bych chtěl vidět - to nebylo na místě

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lk
Datum: 22.02.13 14:04

Žena se nemusí líčit, to bych neřešila, ovšem být chlupatá jako opice ... pamatuji se, že za socialismu se ženy neholily v podpaží na nohou ani v rozkroku a vím, že už jako dítě jsem si říkala, že je to příšerné! V tramvaji si nade mnou parkrát někdo stoupnul s holou paží a na trsech chlupů měl kapky potu, případně sůl, opravdu hnus, a ten šílený odér k tomu! A na pláži jsem si vždycky se zděšením prohlížela ty ženy, kterým z plavek lezlo husté roští a říkala jsem si, že snad umřu, jestli mi tam něco takového naroste! Moje sestra se za socáče, když jí bylo asi 17, dostala do Francie a od té doby si začala holit nohy, přestože tady se to ještě nedělalo. Říkala, že takovou potupu nikdy nezažila. Každý ohromeně a znechuceně zíral na její neoholené nohy, jako by byla přinejmenším prašivá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 22.02.13 13:48

Já bych spíš reagoval na tvoji větu: nelíčí se, neholí se, jak ji naznačit, že by měla. Nijak, jestli se ti takhle nelíbí, tak jí to můžeš říct - nejlépe z očí do očí, ale to je asi tak všechno. Proč jsi začal chodit se ženou, která se ti nelíbí. Jestli se nechce líčit (a je jedno z jakého důvodu), tak s tím nic nenaděláš a s holením jakbysmet.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: camider*
Datum: 22.02.13 13:57

Neřekl jsem, že se mi nelíbí, ptal jsem se na něco úplně jiného. Fakt miluji lidi co odpovídají na něco co si pořádně nepřečtou nebo o tom nepřemýšlí, to už je lepší, když dotaz není zodpovězen vůbec, než-li rádoby chytrými řečmi - "když se ti něco nelíbí, tak máš smůlu”

Od: ladaadal*
Datum: 22.02.13 13:59

No, když se ti líbí, tak proč na ní chceš něco měnit? Mě zase fascinujou lidi s dotazy typu - rád bych s ní byl, jak jí mám změnit. Prostě jsem svým komentářem chtěl říct, že ji buď měj rád jaká je, nebo si najdi jinou. Jestli se ji stydíš vzít na ples mezi kamarády, tak asi není něco v pořádku.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: youngman*
Datum: 22.02.13 14:04

No myslím že by bylo spíš na místě odcenit že Ladaadal vám dobrovolně radil k vašemu příspěvku/otázce, ale Ok nic mi do toho není aby mi to někdo nevyčetl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 22.02.13 13:56
Jediná věta:Šťastná to žena! (mmch zazněla v Babičce)
K Vám-Líbila se Vám když jste jí poznal,líbí se Vám její charakter,líbí se Vám celkově?Jestli z ní chcete mít pěknou ženu(já tomu říkám cvičenou opici)pro přátelé,pak musíte najít někoho jiného.Tím že jí to jen sdělite neznamená že Vás poslechne...
doplněno 22.02.13 14:01: Jen tak bokem-partner mi vždy to řekl a šlo i o intimní věci.Chvíli jsem se cítila hrozně ale rozhodně jsem se vždy nad tím aspoň zamyslela...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 14:04
avatar

Dobrý den. Vzhledem k tomu, že se ještě dobře neznáte, to bude obtížné. Jednak je to každého soukromá a intimní věc a pak si myslím, že by se mohla urazit. Chodíte spolu krátce a už ní hledáte chyby - tak by se mohla cítit. Jemně naznačit taková věc nejde dle mého soudu. Když se Vám nelíbí zarostlá, proč jste si nenašel hladkou? Je to jen její věc, zda se líčí, holí apod. Berte jí takovou jaká je - se vším, co k ní patří. A jestli se stydíte za její zarostlé nohy atd., řekněte jí to přímo a narovinu. Když se za to nestydí ona, proč Vy? Požádejte jí přímo, zda by se k vůli Vám nemohla oholit, že se Vám nelíbí zarostlé nohy a podpaží...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lk
Datum: 22.02.13 14:16

Dobrý den, přítelkyni to určitě řekněte, jinak se za ní budete stydět. Příbuzní a známí budou koukat jako z jara, až uvidí tu vaši přírodní děvu, a vám to bude velmi nepříjemné. Můžete jí to přece říct taktně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.02.13 14:24

No když vidím některé zmalované, jak se jim to odlupuje, nepřirozené zmalování a táhne se za nimi odér...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 14:25
avatar

Taktně, ale upřímně řekněte, co si myslíte. Třeba že na plese je to nevhodné, protože to mnoho lidí odpuzuje (což je pravda). Nebo že by se Vám více líbilo, kdyby se holila. Viděla jsem jen jednou chlupaté podpaží v tanečních, a to teda byl hnus.. samozřejmě s dotyčnou žádný z kluků nechtěl jít tančit. Na prodlouženou už byla oholená.

V tom, že se nemaluje, však velký problém nevidím, sama mám pár známých, co jsou přírodní (ale holí se:D), a na společenské akce dají max. kapku mejkapu a řasenku, někdy ani to ne. A co? Zmalovaných fuchtlí jsou plné ulice, až by někdy člověk zaplakal... na druhou stranu pokud má Vaše přítelkyně hezkou pleť, může být přirozeně pěkná - a kdo je přirozený, je také sympatický, což by měli přátelé ocenit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sepi®
Datum: 22.02.13 14:35
avatar

No jak už psali rádcové ) to chce komunikaci .)v těchto jejích letech bude asi více takových situací a nějak to s ní budete muset probírat ) třeba nemá vůbec žádné zkušenosti...nebo má nějaké špatné...každopádně je to dost neobvyklé a s upřímností nejdál dojdeš .))hezký den ))

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lk
Datum: 22.02.13 14:41

A ještě něco - ta vaše přítelkyně bude rozhodně zvláštní, když ve 30 letech byla nepolíbená...normální holka by to zvládla nejpozději do dvacítky! Takže nějaké chlupy asi vůbec neřeší, možná jí to ani nenapadne, že ostatní se holí. Občas se najdou taková zvláštní stvoření, která žijou naprosto mimo realitu, nevidí, neslyší, žijou si ve své bublině. Máme jednu klientku, která se rovněž neholí, nemaluje a nepoužívá žádné deodoranty. Ovšem páchne, zejména v létě, na 100 honů. Je to klientka, takže jí nic říct nemůžeme, ale být to moje kamarádka, tak bych jí okamžitě řekla, ať se sebou začně něco dělat. Ve vlastním zájmu by jste se jí měl zeptat, jestli má nějaký důvod k tomu, že se neholí. Jinak budete všude středem pozornosti, protože dnes neoholená žena vypadá opravdu divně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 14:51
avatar

Podle mne byste si měl moc dobře rozmyslet, co vlastně chcete.

Chcete-li tuctovou ženu, najděte si takovou.

Máte-li zájem o tuto ženu (ženu z dotazu), akceptujte ji takovou, jaká je.

Podle mne má Vaše známá/přítelkyně ke svému jednání své důvody a budete-li ji chtít předělat, skončí Váš vztah dříve, než vlastně začal (cokoliv jí jakkoliv řeknete, vyzní netaktně).

doplněno 23.02.13 03:14:

Mag111,

příště prosím volte vhodnější výrazy.

Žen, které se z různých důvodů nelíčí a neholí, je více. Patří mezi ně i některé tzv. celebrity, z nichž minimálně jedna to o sobě říká i veřejně.

Ke vztahu samozřejmě komunikace patří, ale v tomto případě mám dojem, že ničemu nepomůže.

Ta žena jistě současný trend zná (na Vašem místě bych ji nepodceňovala a neosočovala z nedostatku hygieny) a pokud se mu nehodlá přizpůsobit, má proto jistě svůj důvod.

Tazatel ví nejlépe, jak dalece dotyčnou ženu zná, a co si k ní může dovolit ...

doplněno 23.02.13 14:09:

Dobrý den, Mag111, z příkladu jedné ženy a jednoho muže nelze usuzovat na ostatní.

Já jich znám více a ani u jednoho z nich se nedá mluvit o nedostatku hygieny.

Vyříkat problémy má smysl v případě rozdílných názorů, jednání a pod. Nepomůže to však změnit něčí přirozenost.

Jak píši výše: Tazatel si musí dobře rozmyslet, zda mu ta žena stojí za to, aby ji bral takovou, jaká je.

___ Mag111, jak dlouho byste vydržela s partnerem, který by se Vás netaktně snažil předělat k obrazu svému?

doplněno 26.02.13 03:08:

Mag111, lišíme se v názorech.

V kouření jste nezvolila dobrý příklad. Přírodní ochlupení na rozdíl od něj nepoškozuje zdraví ani partnera ani dalšího okolí.

A v případě krátké známosti nepovažuji za taktní o tomto "problému" mluvit.

doplněno 27.02.13 03:27:

Mag, maslete a tvrďte si, co chcete, nic z toho, co uvádíte, není důvodem k netaktnosti vůči lidem.

Důležitá je povaha a charekter člověka, nikoliv to, jestli se holí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mag111
Datum: 22.02.13 15:41

To mu teda blbě radíte. Lidé by si přece měli hned na začátku vztahu ujasnit situaci a promluvit si o věcech, které se jim nelíbí a čím dříve tím lépe. Ve vztahu je nejdůležitější komunikace. Pravdu máte v tom, že tahle žena rozhodně tuctová nebude, když ještě ve 30 ti letech neměla žádného přítele a k tomu se neholí, ovšem ani jedno ani druhé mi nepřijde jako nějaký klad, spíše naopak. Pán může časem přijít třeba i na to, že se jeho přírodní žena koupe pouze jednou za týden nebo dokonce jednou za měsíc a to by se mu taky nemuselo líbit. Bohužel takové přírodní typy často na hygienu moc nedbají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mag111
Datum: 23.02.13 09:09

Dobrý den, Ivzez.

Tazatel jí právě asi moc nezná a neví, co si k ní může dovolit, když teprve včera zjistil, že se slečna neholí a evidentně mu to vadí, jinak by okamžitě neprosil čtenáře o radu, jakým způsobem jí to sdělit. Je vidět, že je to pro něj dost velký problém. A z tohoto důvodu by si takovéhle věci měli vyříkat již na začátku vztahu, protože vadit mu to zcela jistě nepřestane a ve společnosti se bude cítit trapně a říkat jí to po půl roce asi není úplně vhodné. Taky mu může odvětit, že jí to měl říct na začátku, že ona svoje zvyklosti měnit nehodlá. Jinak je samozřejmě možné, že slečna hygienu nezanedbává, ale bohužel musím říci, že ze zkušenosti vím, že to bývá jinak. Znám jednu přírodní divoženku, hojně porostlou ochlupením a ta se přímo chlubí tím, jak šetří životní prostředí. Koupe se jednou týdně, celý týden chodí v jenom oblečení a když už to propocené prádlo pere, tak ani nepoužívá prací prášek. Kamarádka si našla jednoho přírodního hocha, ten si na týdenní dovolenou zabalil jedny náhradní trenky a jedno triko, do sprchy ho vždy musela strčit pomalu násilím a nakonec se s ním stejně rozešla. Starého psa novým kouskům nenaučíš, jak se trefně říká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mag111
Datum: 23.02.13 22:22

Dobrý večer, Ivzez,

máte jistě pravdu, že ze dvou případů se nedá usuzovat na ostatní, nicméně si stále trvám na tom, že pokud je pánovi nepříjemné, že je slečna neoholená, tak by na toto téma měli spolu mluvit. Evidentně mu vadí, že by takto šla na ples a co bude dělat, až spolu půjdou někam k vodě? To se teprve bude cítit trapně, až na ně bude koukat celá pláž. Spousta žen nemá ochlupení jen v tříslech, ale rostou jim třeba až skoro do poloviny stehen a tmavší typy mají chlupy dokonce na břiše. Nikdo přece neříká, že by jí to měl říci netaktně. Může se jí zeptat jemně a ohleduplně. Nemyslím si, že vyříkat si problémy by si měli lidé jen v případě rozdílných názorů a jednání, jak píšete. Vyříkat by si měli všechno, co je pro ně podstatné. Uvedu příklad - nastoupíte na nové pracoviště a bude se vám tam líbit jedna kolegyně, sympatie budou vzájemné a sblížíte se. Jednou po práci zajdete do kina, podruhé zaplavat si do bazénu a potřetí někam na skleničku. A tam teprve zjistíte, že je kolegyně kuřačka, do té doby jste to netušil, protože pracoviště je nekuřácké a pauzy na cigarety nejsou povoleny. Ovšem Vy jste zapřísáhlý nekuřák. Slečna se vám nejen moc líbí, ale velice si rozumíte a je tady jen jeden háček a to jsou ty cigarety. Tak a co budete teď dělat? Budete předstírat, že vám to nevadí, aby jste jí náhodou neranil? Jistě mi budete oponovat, že tohle není intimní věc, to je sice pravda, ale je to věc, která vám vadí. Slečna netušila, že kouření nesnášíte a třeba to ráda omezí, případně časem přestane kouřit úplně. Vždyť se do vás zamilovala zrovna tak, jako vy do ní. A kde by takového druhého skvělého chlapa našla... A mimochodem, každý chlap se mě snažil více či méně předělat. A dělá to, možná někdy i nevědomky, každý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mag111
Datum: 26.02.13 22:44

Ivzez, kouření také nepoškozuje zdraví partnera ani dalšího okolí, pokud ten člověk s nimi nekouří v jedné místnosti. Ostatně přírodní ochlupení může svým způsobem také poškozovat zdraví. Když ten hoch půjde s tou svojí mužem a civilizací nepolíbenou třicátnicí na ples, tak z toho bude mít velký stres. Možná je to pro něj dokonce noční můra, vždyť se mu to nelíbí a ještě když si představí, jak na ní budou všichni koukat. A mně teda lidé s neoholeným podpažím moje zdraví poškozují. Kdykoliv v létě do MHD nastoupí nějaký chlupáč v tílku a zvedne svojí paži, tak neuvěřitelným zápachem zamoří celou tramvaj nebo autobus, tak, že se mi dělá fyzicky mdlo! To bych raději nasávala cigaretový kouř, než pot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mag111
Datum: 26.02.13 23:05

A teď nějaká fakta, která zřejmě neznají ani ty "vaše" celebrity.

Holení podpaží je nejen záležitostí estetickou, ale také zdravotní. Ochlupení lidského těla nápadně kopíruje místa s nejvyšší koncentrací mazových,apokrinních a potních žláz, kde také dochází k nejvyšší produkci pachu. Axilární ochlupení vytváří jednak vhodné prostředí pro bakterie tak i mechanicky zadržuje pachové látky. Pokud tam tedy ochlupení je, množí se a víc rozkládají, a tím pádem je také člověk více cítit. Na oholené pokožce se bakterie drží mnohem méně a k tomu rozkladu nedochází tak markantně.Takže vedle pravidelné denní hygieny a vhodného oblečení z prodyšných materiálů je holení jednou z nejúčinnějších metod k redukci potu a následného zápachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 22.02.13 15:35

Nezmáte se dobře, takže narovinu bych nic neříkala - urazil byste jí. Na ples běžte, doporučte dlouhé šaty kde nebudou chlupaté nohy vidět a něco s rukávkem. Pomaloučku na plesu ukazujte přítelkyni jak jsou pěkná oholená děvčata, určitě začne přemýšlet i o sobě a nebo se dozvíte pravý důvod proč tohle neděla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mag111
Datum: 22.02.13 15:49

Ale to snad ne...chtěla bych vidět, jak své přítelkyni pomaloučku ukazuje, jak jsou ostatní ženy pěkně oholené...hehe...jak by to dle vaší představy asi dělal? A to si toho ve svých 30 letech ještě nevšimla, že se celý národ holí? Pokud ne, tak si toho nevšimne ani teď. Proč by jí měl urazit dotazem, proč se neholí? Vždyť to může udělat fikaně, řekně třeba - máš moc hezké nohy, mohla by sis vzít minisukni, ale nezapomeň si oholit nohy...a uvidí se, ne? Zřejmě na to bude muset nějak reagovat a třeba řekne, víš, já si nohy neholím, protože...blabla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 15:49

jako upřímně proti nenalíčeným nic nemám.. raději nenalíčena než aby měla tunu mejkapu a po odlíčení by se člověk zhrozil co to má v kvartýru za osobobu.. ale co se týče holení... chápu že některé se neholí v rozkroku.. takové jsou.. sice vyjímka ale najdou se... ale jestli se neholí vůbec nikde a když zvedne ruku tak se vyvalí drn tak by se mi z toho asi zvedal kufr.. i u chlapů mi to příjde mírně nechutné...nemusíte ji hned říkat at se jde oholit ale tak zkuste nadhodit téma holení.. jestli to někdy zkoušela atd... a třeba se dopracujete k tomu, že se vám líbí hladké ženy a že by jste byl moc rád.. :).. jinak to asi nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 22.02.13 16:17
avatar

Se mnou v práci pracuje taková paní/nepaní, kdo jí nezná , tak si myslí , že je to muž.Neholí se taky nikde, chodí vylepaná jako pánové, kouří, zuby si nečistí a má je od kouření černý, nosí i pánský věci ne sebe, prostě katastrofa.Tisíckrát jsme jí to řekly všechny co tam jsme, ale houby platný.Povídá nám o tom, jak to jejího taťku vzrušuje...Kde není rady, není pomoci...

doplněno 22.02.13 16:48:

Jo a to samý platí i o chlapech, to je to samé V některých případech to je taky katastrofa, taky to máme v práci, takový playboe, co jim páchne podpaží, nohy, dech atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 16:45
avatar
To ze se nelici by nevadilo, ale ochlupeni je hlavne nehygienicke o estetice ani nemluve.. Je mozne, ze nemela "zensky" vzor v mamince..vim o takove jedne divce v okoli, ktera zila pod jednou strechou s babickou a maminkou, obe taky takove nature zeny (navic zapskle vuci muzum) a nosily obleceni, ktere by si ani babicka nevzala na dvur a jak v tom ta holcina vyrustala, neprislo ji to divne.. Prisla na to az pozdeji diky kamaradkam a chtela se libit priteli, tak se o sebe zacala starat..
Napada me.. Treba na slevomatu nabizeji v akcich ruzne vouchery na kosmeticke procedury..co najit nejaky salon, kde by si mohla zarelaxovat s prijemnou masazi a zaroven podstoupit nejakou kuru vcetne depilace? Pokud neni proti takovym vecem z nejakeho presvedceni, nemuselo by ji to urazit, ale naopak potesit.. Nebo to muzete absolvovat spolu v ramci nejakeho relaxacniho vikendu ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sisinka*
Datum: 22.02.13 17:16

Dobrý den.Po přečtení Vašeho článku jsem nejprve myslela,že si snad děláte legraci,ale Vy to asi myslíte vážně.Nezlobte se,ale mě osobně se už zdá divný,že slečna ve 30letech nebyla ani dosud políbená.To mi nepřipadá vubec normální.No ale to je Vaše věc.Co se týče ochlupení,řekla bych to přítelkyni narovinu.Já sama si nedovedu představit být zarostlá a pravidelně se holím,přijde mi to hygieničtější,ale například muj muž je starší generace a holení neuznává a líbí se mu i zarostlé ženy.Nikdy se v tomto názoru spolu neshodnem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 09:57

Nejprve Vám chci říct, že Vám držím palce, protože najít k sobě partnera, s kterým je Vám příjemně, je důležité a nesnadné - a je důležité, aby to byl hlavně bezva kámoš, resp. kámoška, protože vzhled je pomíjivá záležitost. Sama vím, že když ráno vstanu, vypadám jako kříženec šarpeje/pankáče/kdovíčeho, a než se dám dokupy v koupelně, zná mě poránu můj partner takto. Žádná není poránu za modelku, ale když jde o společenskou akci, třeba zrovna plesy, umím ze sebe udělat kočku, aby na mě mohl být můj chlap pyšný. O to jde, ukázat před ostatníma chlapama, co mám doma za kus baby (toto trochu cítím z Vašeho příspěvku, že se chcete pochlubit a máte pocit, že se budete uvnitř stydět, když to vizuálně nebude ono - je to tak?). Ale primárně důležité je, aby si člověk mohl toho druhého vážit pro jeho charakter.
Ptáte se hlavně na holení, ale začnu s líčením. Umět ze sebe udělat kočku, to není automatická schopnost ženy, někdo jí s tím musí poradit, naučit jí (přiznám se, že já sama taky využila radu zkušenějších). Sama bych Vám doporučila např. formu dárkového poukazu - lze využít i poukazy zdarma (nejsou jen placené poukazy) - moje sestra spolupracuje s kosmetikou Mary Kay, líčí na plesy, svatby, v rámci sebeprezentace poskytuje moc pěkné dárkové poukazy zdarma, kde si s klientkou popovídá o jejím typu pleti, péči o pleť, ukáže jí, jak se o sebe starat, líčit se, jak se nalíčit pro různé příležitosti (i jí nalíčí a vyfotí, aby viděla změnu), přitom si samozřejmě dělá poznámky a pak když se ozve např. partner této ženy, hned ví, jak poradit s dárkem k narozeninám/svátku/Vánocům - např. můj partner má takto vystaráno, protože mi koupí vždy něco přesně pro mě, nesplete se, udělá mi radost a ještě se pro něj dělám pěkná. U těchto poukazů není žádný závazek něco kupovat, je to forma sebeprezentace, jak o sobě dát vědět dalším ženám, třeba někdy v budoucnu bude potřebovat nějaké profi líčení (třeba zrovna ples, svatba), tak bude mít kontakt na ni. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by některá obdarovávaná žena prskala negativně, všechny měly radost, že se mohu nechat zkrášlit profesionálkou. Na běžné situace nemusím být zmalovaná jak marfuša, ale na společenské události je zvykem se umět zkrášlit v případě žen (i muži chodí na plesy ostříhaní, oholení, v čistém obleku).
Existují různé plesové šaty, nejvhodnější na tuto plesovou sezónu, pokud hned nebudete hrotit počátek vztahu nepříjemným rozhovorem na téma holení, jsou šaty s rukávkem a dlouhé na zem, zkuste nenápadně zjistit, zda Vaše partnerka vůbec nějaké plesové šaty má - pokud ne, hodláte jí je zainvestovat? Tak vyražte na nákupy s ní a ukazujte jí tento typ šatů s tím, aby si je zkusila, že by se Vám v nich líbila. Podpořte jí ve variantě dlouhé na zem, s rukávkem. Nebo chodí ženy na plesy s dlouhou sukní na zem a k tomu pěkná halenka, opět s rukávem, to taky schová neoholená lýtka a podpaždí.
Pokud je Vám neholení nepříjemné jen kvůli společenským akcím, lze to vhodným oblečením zamaskovat. Samozřejmě pokud je Vám neholení ženy nepříjemné i při užším fyzickém kontaktu, dříve nebo později na toto téma bude muset dojít, a pak zjistíte třeba její důvody, obavy, prostě příčinu ... ale stále platí, ženy se chtějí svým mužům líbit a pokud je jim taktně naznačeno, co se chlapovi líbí, když to není proti ničemu, často se jim to splní. To samé platí o naopak.
Zatím bych tomu dala čas, Váš vztah je na začátku, je dokonce možné, že až spolu budete mít více důvěrný vztah, že o některých věcech začne mluvit sama, ženy jsou zvídané a upovídané, ptají se muže na jeho názor, postoj (soudím podle sebe), a pak přijde ta správná chvíle říct, že se Vám líbí oholené podpaždí/lýtka/event. jinde, jestli by to nechtěla zkusit aspoň jednou, uvidíte...hlavně hodně chválit, jak jí to sluší.
Ale tento postup platí i na chlapy - dobře motivovat, hodně pochválit a dát najevo, jak se Vám to líbí, jak mu to sluší, přijde tomu pak sám na chuť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 23.02.13 13:36

Nemám sílu a chuť to číst celé. Takže to tady možná zaznělo už přede mnou. Ale to co zaznělo ze začátku v několika příspěvcích, odsuzování neoholených nohou nebo podpaží, z toho číší taková dávka nesnášenlivosti, až se divím jak je to v civilizované zemi možné. Opravdu máte dojem, že kvalita člověka se odvíjí od toho jestli má oholené nohy nebo podpaží? To jste už tak zpitomnělí těmi reklamami na různé vodičky, strojky apod, že si bez nich nedovedete představit život nejen sami, ale chcete to i po druhých? Bóóóóóže kam jsme to dospěli. On sice už Werich zpíval, že neoholený nohy, pardon šaty, dělaj člověka, ale opradu si myslíte, že je to tak správně?

A pro tazatele. Buď ji máte rád takovou jaká je, nebo ne. Potom zariskujte a řekněte ji to na rovinu. Jestli Vám ti vadí už teď, tak Vám to bude vadit stále víc. Buď to pro Vás z lásky udělá, nebo Vás kopne do zadele a zůstane sama. Alespoň se zachováte čestně.

Vše ostatní je na nic a na . . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 14:40

souhlasím..j e to každého věc, ale já bych si nedovedl představit že moje partnerka má pod paží houští.. to bych asi nesnesl... a taky většina žen má na nohách a rukou světlé chloupky tak to ani tak nejde vidět.. horší jak jsou tmave jak u chlapa.. to pak je horší, ale zase některym chlapum se to libi, ale pokud to někomu vadí tak je si to třeba vyříkat na rovinu, popř. se rozejít.. jít pak s takovou opičku mezi své kamarady, popř. rodinu a zaroven se stydět za ní, to není uplně idealní... bud se mi libi takova jaka je a neřeším, nebo to vyřeším ze startu jednou pro vždy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 23.02.13 18:49

Honzas, být ženou, tak Vás kopnu někam. Jestli je pro Vás vzhled partnerky a mínění okolí o ní, důležitější než její povahové vlastnosti, tak bych s Vámi byl hotový hodně rychle. To je totiž přesně to o čem jsem hovořil. Nesnášenlivost až pohrdání jinakostí. Jsem rád, že nemusím být ve vaší pokrytecké společnosti. Z těhle myšlenek vyrůstá totiž jiná pokrytecká společnost.

Třeba ta, co chtěla mít všechny blonďaté a modrooké, nebo ta dnešní v jedné velké pokrytecké zemi, kde je neslušné říci jsem nevěřící, a minimálně polovina obyvatel přísahá na bibli, přestože nevěří a do kostela chodí jen "proto že se to nosí".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 03:11
avatar

Výborně napsáno, vystihl jste to lépe, než já výše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 06:31

sorry ale já se nemíním přetvařovat a pokud vy se držíte hesla, že nezáleží na vzhledu ale na, tom jaký člověk je, tak si to nechte pro sebe a necpěte to druhým..! zas tak zoufalý nejsem abych byl s někým, kdo mě spíš odpuzuje a než přitahuje..! pokrytec bych byl, kdybych se lísal k někomu kdo se mi nelíbí.. a to fakt není můj styl, takže si osočujte někoho jiného..pokud je v pohodě vzhledově i povahově tak nemam nejmenší problém.. a už vůbec nechápu, co je vám do toho, jaké ženy se mi líbí...? já vám taky necpu nějaké úžasné mužatky... myslím, že je to každého věc!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 26.02.13 16:30

Ale vy jste nenapsal jen že se Vám to nelíbí. Vy jste to doplnil ještě další větou: "hlavně když si vzpomenu, že máme jít na ples, kde bych ji rád představil několika přátelům". A to je to, co jsem kritizoval. Co se Vám líbí je Vaše věc. Ale to vaše "hlavně když...", je mi odporné. Řídit se cizím názorem, nechat ssebou takhle vláčet . . . A z toho pohledu jsem psal svůj komentář.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lk
Datum: 27.02.13 11:30

Zabu, to se pletete, to nenapsal honzas, ale přímo autor dotazu!
Celá věta autora dotazu zní: Dnes jsem zjisstil, že kromě toho, že se nelíčí, tak se také neholí a to ani na nohou a podpaží, což mi je dost nepříjemné hlavně když si vzpomenu, že máme jít na ples, kde bych ji rád představil několika přátelům.
Takže to "hlavně když...", které je vám tak odporné směřujte k někomu jinému, ale ne k honzasovi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 10:22
avatar

Jistěže jsou povahové vlastnosti důležité, ale neméně důležitý je vzhled. Budete žít s někým, kdo bude povahově super, ale bude Váš odpuzovat zjevem? Já tedy ne. Pokud je to pokrytecké a netolerantní, tak ať. :)

Já si vybrala chlapa, který mě přitahuje jak vzhledově, tak povahově a myslím, že každý má na výběr. Kdybych na plese viděla slečnu s neoholeným podpažím, tak nebudu óchat, jak je přírodní a jak je fajn, že je jiná, ale pomyslím si o ní, že je jí asi fuk, jak vypadá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lk
Datum: 27.02.13 11:49

Kde to bydlíte? Snad v nějaké zapadlé vesnici, ne? Tady v Praze neznám jediného člověka, ( a to znám hodně lidí) který by chodil do kostela a rovněž nikoho, kdo by přísahal na bibli. Vždyť nikdo z nich ani žádnou bibli nevlastní, jsou všichni ateisté! Mám to! Vy bydlíte na Marsu! Píšete, že jste rád, že nemusíte být v naší pokrytecké společnosti, tak to jste zaručeně z jiné planety. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 19:04
avatar

Holily se už starověké Egypťanky a Římanky. Je to normální věc a s reklamou to nemá nic společného. To samé s líčením. Holení neznamená úplně do hola a navoskovat, stejně jako malování neznamená tři centimetry make upu. Jde o dojem a charakter, ale opici by nikdo do společnosti nechtěl. Máte to jak s tepláky - ty si taky raději nechte na doma, když se vám líbí, ale na plese to jistě moc lidí neocení...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.