Insolvenční řízení

Od: Datum: 22.02.13 08:30 odpovědí: 5 změna: 22.02.13 13:06

chci se zeptat nevi nekdo o nejaky seriozni spolecnosti ohledne insolvence,ktera by me pomohla pripravit na ni.nechci prijit zbytecne o penize .moc dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.13 08:42
avatar

Poradna při finanční tísni, Americká 22, Praha 2, tel 222 922 242, financnitisen.cz

Nepíšete odkud jste, takže píšu pražský kontakt. Jinak tato firma či poradna má kontaktní místa po celé republice, najdete na webu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 10:05

limosko. Nyni si trochu přihřeji svoji polívčičku. Mnozí tady o mě vědí, že se touto problematikou zabývám. A začínají se mi ježit chlupy, když slyším o těchto poradnách. Mnoho klientů mi přichází právě po špatných zkušenostech s nimi. Víte, zdá se mi, že tam pracují lidé, kteří to mají opravdu jenom jako svoji práci. Nepřemýšlí o tom, jak lze dlužníkovi dále pomoci. Hrozně moc záleží na sepsání návrhu, na prostudování jednotlivých dluhů, na jejich případném popření atd. A já se setkávám s tím, že v těchto poradnách mají návrh sepsaný za pár hodin, ale ... Prostě jedou podle šablony. Nevím, zda jsem to napsala dost jasně. Prostě je to jako s prací účetní. Špatná účetní - to je neštěstí. Dobrá účetní - výhra.

Jistě, najdou se i tam lidé, kteří své práci rozumí.Nejde všechny házet do jednoho pytle.

Leno, ptejte se na zkušenosti lidí ve Vašem okolí, kteří insolvencí prošli. Zda ten, kdo jim návrh napsal, byl s nimi po celou dobu insolvence. Ptejte se na cenu za tyto služby. Když slyším, že někdo zaplatil 15 nedo dokonce 25 tisíc, tak bych takový lidi *cert*.Prostě to je takový nepoměr, jako kdyby na mě někdo chtěl za výměnu pneumatiky na autě 3000,- Kč.

doplněno 22.02.13 10:49:

lujs. To byl opravdu hodně moc pomalý. Jestliže má klient opravdu vážný problém, má návrh druhý den co se s ním kontaktuji návrh na stole.

A pro ty, co budou moralizovat takový příběh z praxe. Zavolala mi paní skoro 80 let, že je u ní doma exekutor a vše polepuje. Jestli jí můžu nějak pomoci. Vzhledem k tomu, že to bylo ode mě tak 20km, tak jsem k tomu jela. Paní bydlela v RD. Dole byt - tam bydlela ona, nahoře samostatný byt - tam bydlela její vnučka s rodinou. Exekutor lepil všude! I v dílně nářadí, které používá ke své práci přítel od vnučky - pneumatické kladivo, hydraulické lisy apod. Asi se domníval, že paní, která stěží chodí, s tímto pracuje. Dlužnice před dvěma lety dlužila jedné nebankovní společnosti cca 20.000Kč plus asi 30.000 poplatky za exekuci apod. PO CEL0 DVA ROKY jí byly strhávány přímo z důchodu cca 2000 Kč. Od toho mělo složenky. A kolik chtěl exekutor při této návštěvě? 170.000! Proč? Prý jim žádné peníze za ty dva roky nedošly! Uhráli jsme to na to, že si v pátek (ten den byla středa) přijede pro 40.000Kč v hotovosti. Ještě ten kdy. kdy u té paní byl, jsem odvezla návrh na soud. Tím pádem exekutor již na paní nemohl. Tady se oddlužení táhlo skoro rok, protože se "hledaly" peníze, které byly z důchodu strženy. Kupodivu se našly na účtu exekutora ;). Nakonec paní dostala i něco málo zpět, protože se nám podařilo snížit úroky, které si firma účtovala.

Dnes tu mám na stole případ, kdy pánovi bylo z výplat postrháváno 300.000 dluhu (ČEZ). Opět - strháváno ze mzdy, vyjeto od účetní /velký podnik se státní účastí/. No a hledej,Šmudlo, kde ty peníze jsou. Zatím nikde *zed*

Takže asi tak to chodí v našem milém státě. Smutno a zlostně mi z toho bývá...

doplněno 22.02.13 12:49:

lujs. tak ten soud, to opravdu bylo dost dlouho. Hlavně že Ti to vyšlo...*placni* máš tam ode mě vnitřní poštu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lujs®
Datum: 22.02.13 10:27
avatar

Na osobní doporučení sem se obrátil o informace u nás ve městě k jednomu advokátovi. Sice se mi to zdálo dost pomalý ale asi po 16 měsících mi konečně v Listopadu začali z ČID strhávat peníze. Stálo mě to 3 tisíce.

doplněno 22.02.13 10:53:

Sebod: návrh byl sepsanej hned ale čekalo se 4 měsíce než bylo jednání u soudu a potom rok než mi začali strhávat peníze.

Určitě si pamatujete jak sem to tady popisoval.

doplněno 22.02.13 10:55:

A to ještě pořád čekám kdy mi insolvenční správce napíše kam se poděly peníze(exekuce) který mi ČSSZ strhávala skoro 4 roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: def
Datum: 22.02.13 10:43

Teplice, ul. Masarykova třída 995/48 (osobní zkušenost, úspěšně se podařilo)po levé straně naproti bývalé Concordii, je to starší barák, tuším v prvním patře, peníze chce až když je to schhválené od krajského soudu, měla by to být firma http://www.cfinance.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddasa*
Datum: 22.02.13 13:06

Dobry den,prosim vas v tech Teplicich jak pisete poradi napr:s dluhy jako jestli nekde nejake strae dluhy jeste nejsou nebo,kdyz jsou stare 10 let jestli jsou promlcene atd...proste kolem dluhu ne primo insolvencni rizeni-dekuji

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.