Počet odpracovaných hodin

Od: Datum: 21.02.13 19:36 odpovědí: 2 změna: 21.02.13 23:28

Dobrý den,

prosím kolik hodin týdně může maximálně odpracovat zdravotní sestřička, která slouží 12-hodinové služby v nepřetrřitém provozu, někdy má odpolední 8-hodinovou službu nebo ranní 8-hodinovou službu?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 21.02.13 23:15

Za masic by to melo dat 160hoin, tedy prumerne 40 hodin tydne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 23:28
avatar

Tolik hodin (směn), kolik jí naplánuje zaměstnavatel.

Pracovní dobu, její začátek i konec a rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel. Musí přitom dodržet odpočinek mezi pracovními směnami (minimálně 12 hodin) a souvislý odpočinek v týdnu v délce minimálně 35 hodin.

Délka pracovní směny nesmí překročit 12 hodin (přestávka na oddech a jídlo se nezapočítává do pracovní doby) Kromě toho může zaměstnavatel v odůvodněných případech nařídit i práci přesčas.

Z uvedené délky pracovních směn soudím, že pracujete ve vícesměnném nebo nepřetržitém režimu s nerovnoměrně rozloženou pracovní dobou.

Zkákoník práce stanoví pracovní dobu v rozsahu 38,75 hodin týdně pro dvosměnný provoz a 37,5 hodin pro třísměnný a nepřetržitý provoz.

V režimu s nerovnoměrně rozloženou pracovní dobou nesmí pracovní doba (bez přestávek a bez práce přesčas) v dlouhodobém průměru (zpravidla 26 týdnů) překročit stanovenou týdenní pracovní dobu pro ten který typ provozu.

Tzn., že v některých týdnech může zaměstnanec odpracovat méně hodin a v dalších zase více. Odpracovaný počet hodin se však musí v průběhu vyrovnávacího období srovnat.

Vyrovnávací období činí zpravidla 26 hodin, ale u různých zaměstnavatelů může být stanoveno jinak. Střídá-li se např. dlouhý a krátký týden, mohou být vyrovnávacím obdobím tyto dva týdny.

___ Pro úplnost: Za práci o víkendu a/nebo přesčas náleží příplatky, za práci ve svátek náleží zaměstnanci náhradní volno.

doplněno 21.02.13 23:48:

Pracovní dobu v rozsahu 40 hodin týdně stanoví zákoník práce pro jednosměnný provoz.

Většinou jde o provoz s rovnoměrně rozloženou pracovní dobou (kde zaměstnanci obvykle pracují od pondělka do pátku).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.