Předávací protokol a nevrácení věcí

Od: Datum: 21.02.13 18:11 odpovědí: 4 změna: 22.02.13 06:33

Zdravím,

prosím o radu.Před týdnem jsme jednomu člověku zapůjčili telefon s nabíječkou a sim-kartou( tu jsme měli na neomezené volání a zablokovali jsme veškeré drahé čísla atd...)do protokolu předávacího jsme napsali snad vše co bylo potřeba.

Problém je, že poslední dva dny nám ten člověk vůbec nezvedá telefon a na sms nereaguje.

Je nějaká šance dostat věci zpátky?Jak máme případně postupovat?Napsat třeba nějaký dopis kde ho žádáme o vrácení?Případně toho dotyčného třeba nahlásit?Rady tipu nechte to být mobil za to nestojí neberujde mi o to, že budu potřebovat jiného člověka tak abych pak nemusela pokaždé kupovat jiný mobil tak jak se bránit eventuálně pro příště.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 21:02

Požádat o vrácení. Pokud nevrátí, podat podnět k občanskoprávnímu řízení. Jednu kopii podání doručit dotyčnému. Pokud i potom se situace nezmění, máte reálnou šanci na to, že spor vyhrajete.

Jednou mi jedna osoba zadržovala věci. Dal jsem žalobu k soudu, jednu kopii oraženou podatelnou jsem doručil jí a ledy se hnuly raketovým tempem. Žalobu je poté potřeba stáhnout s odůvodněním, že se věc vyřešila.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.02.13 21:21

metalica. Pozor nato. I když jsi mu zablokovala drahá čísla, tak přes 1188 může volat i na tato čísla. A na ta čísla tarif "neomezené volání" neplatí. Platíš to navíc.Takže radši simku bloknout.

Jinak jak radí Ernie. nebo se obrátit na Policii.

doplněno 03.03.13 10:14:

Ernie. však já bych ho nahlásila jako ukradený. Vždyť je to nakonec pravda.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.13 06:33

Policie v tomto případě nepomůže, odkáže na to občanskoprávní řízení. Vlastní zkušenost.

doplněno 22.02.13 06:37:

Mobil by musel být zcizen nebo ztracen. Pokud má tazatel(ka) nějaký druh smlouvy o pronájmu věci, tak to řeší soud.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.02.13 00:11

Písemně vyzvat (nežádat!) k vrácení.

Můžete přiložit kopii předávacího protokolu a informovat o dalším postupu (policie, soud, ...). Zaslat doporučeným dopisem s dodejkou.

A SIMku hned zablokovat.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.