Jak to zařídit aby nebyla vidět moje adresa?

Od: Datum: 21.02.13 13:06 odpovědí: 11 změna: 22.02.13 08:52

Potřebovala bych si nechat za něco poslat peníze, ale nechci aby ten dotyčný znal mé jméno a adresu (nejde o nic nelegálního). Nevíte jak to udělat? Zjišťovala jsem v bankách a neexistuje účet u kterého by tyto údaje nešli zjistit. Jediné co mě napadlo je P.O.Box, že by tam dotyčný poslal peníze v obálce.. ALe i tam je potřeba uvést jméno a přijemí. Což nechápu. Té poště bych klidně sdělila vše i se prokázala OP, aby věděli komu schránku pronajímají. Ale tomu kdo mi tam bude něco posílat bych ráda sdělila jen číslo schránky popř. vymyšlené jméno, ale to nelze. Nenapadá Vás ještě jiný spůsob jak to udělat? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 13:45

Schválně jsem se podíval do výpisu z banky, minulý měsíc jsem zrovna někomu posílal peníze, a vidím na výpisu jen číslo účtu, symbol, částku, datum a ID transakce, ale nikde žádné jméno ani adresu.

Ohodnoceno: 0x

Od: flip
Datum: 21.02.13 13:58

Přesně tak, odchozí platby nemívají pojmenované účty. Vyjímkou někdy je (například KB) když jde platba do stejné banky - z účtu KB do KB.

Datum: 21.02.13 15:03

můžem udělat pokus, hoďte sem číslo účtu a schválně jestli zjistím kdo jste nebo ne :D

DĚLÁM SI LEGRACI, nic sem nepište :)

Datum: 21.02.13 18:14

Tak konkrétně u KB mám u každé došlé platby na výpisu i jméno odesílatele, ať je platba z jakékoliv banky, nebo třeba i podána u přepážky v hotovosti.

Datum: 21.02.13 19:30

Pravda, u KB to tak je.

Datum: 22.02.13 07:33

tazatelce jde o to, aby její jméno neviděl odesílatel, tedy jedná se o výpis odchozí platby.

Od: marke
Datum: 21.02.13 16:23

JJ jen tak na výpisu nic vidět není. Ale pukud jde člověk osobně a přímo na přepážce peníze vloží na cizí účet v hotovosti. Tak pokladní se ujištuí jestli se nepřeklepl o písmenko tak, že přečtou jméno a klidně i adresu majitele účtu. Lze tam mít zpoplatněné že nechci aby to říkaly, ale mají to v nějáké poznámce buhví kde a často to prý přehlídnou (to mi řekli přímo v bance)

Od: buss®
Datum: 21.02.13 16:53

Podivnééé, je banka, která ani na dotaz záásadně nesdělí, zda je vlastník účtu správný, jiné jen na dotaz. A v bankách jim na papírku předkládám účet, částku a vlastníka účtu.

U KB se píše kdo posílá, popř,. čím jménem. U GE nic, u ČSp, ČSOB nic (ale lze zadat), OP chtějí bez ohledu na částku. Od určité částky jsou zvědaví i odkud jsou peníze. Ale při podnikání tam odesílatele chci mít. No každý jak se jim ráčí. Tedy zde.
U internetbankingu nezjistí, pokud není zpráva...

Datum: 22.02.13 07:40

Když platili rodiče stravu dětem ve školce bankovním převodem a správně nevyplnili variabilní symbol, vedoucí jídelny se nedopátrala odesílatele. *jasne*

doplněno 22.02.13 08:10:

Magdon, jakmile nebyl uveden variabilní symbol, nebylo možno dohledat odesilatele. Odesilatel zůstal anonymní, mezi malým počtem známých lidí, se účetní nedohledala. A o to tazatelce jde. Ne? *hej*Bankovní převody buď jsou nebo nejsou dohledatelné, nechceme-li nebo chceme-li.

Datum: 22.02.13 07:54

Tazateli zřejmě ale nejde o variabilní symbol (tam můžu napsat cokoliv), ale o jméno, případně i s adresou vkladatele, uvedené na výpisu.

Datum: 22.02.13 08:52

Tak nechte ty peníze poslat mě na účet a já je přepošlu vám. *smich*

doplněno 22.02.13 08:52:

Dobře, lze provést i přes někoho bližšího, když vám nejsem dost nóbl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.