Masturbace vs víra

Od: Datum: 21.02.13 14:47 odpovědí: 100 změna: 28.02.13 10:20

Je mi 20 let a pred 12 dny jsem byl u zpovedi. Bohuzel mam nutkani masturbovat a po 12 dnech se mi zda uz celkem neunosne to dal drzet jelikoz jsem byl do nedavna zvykly masturbovat kazdy druhy den. Opravdu se snazim, ale bojim se, ze to uz dlouho nevydrzim. Musim s tim hned ke zpovedi nebo staci kdyz se z tohodle hrichu vyznam az za dva mesice u zpovedi. Muzu po jedne ci dvou masturbacich k prijimani? Castecne toho budu litovat, ale bez masturbace se budu citit nesvuj takze se tohoto cinu dopustim vedome. Chtel bych nazor hlavne vericicho cloveka, ktery vi jak to chodi a nebude se mu to zdat jako nejaka buzerace od cirkve. Dekuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 14:48
avatar

udelej si to , nedrz to v sobe a nikomu to nerikej , nech si to jako sve tajemstvi i ti lidi v tom kostele maji sve tajemstvi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 14:54

sakra jak jen vy křesťani to děláte, že mě vždy pobavíte... poradím ti jednu věc... věřící buď nadále a na nenažranou cirkev se z vysoka vyser... dělej si to i 10x denně a neřeš nějakou zpověd.. zpověd mužeš udělat každy večer v posteli a říct si co jsi za ten den posral a zamyslet se nad tím.. nemusíš to běžet hned požalovat farářovi který honí beztak každý den taky...moc to prožívaš... bud trochu free.. určitě se ti pak bude líp dýchat...

Ohodnoceno: 7x
 
Od: qwen
Datum: 21.02.13 21:19

Nemůžu bodovat, tak alespoň takhle *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 14:57
avatar

Mladý muži, to nevíte, že masturbovat není žádný hřích, že to je přirozená fyziologická potřeba? Nejsem sice "oficiálně" věřicí, respektuji Vaši víru, ale v tomto jste tak trochu "mimo mísu".

Proto masturbujte, jak potřebujete, a přijměte to v sobě jako zcela normální přirozenou věc, ze které se není třeba zpovídat. Je to zcela Vaše osobní a soukromá záležitost.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.02.13 17:46
avatar

Jste vedle...masturbace je brána jako hřích.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ivik®
Datum: 21.02.13 18:07
avatar

A co je potom to, když kněží zneužívají malé děti? To je v pořádku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 23:13
avatar

Proč to sem pletete? To s tím přece nemá co dělat...V každé společnosti jsou lidé, kteří se chovají amorálně...Ale to nemění nic na tom, že masturbace je brána jako hřích proti 6. přikázání...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.02.13 23:17
avatar

Tedy nevím, ale myslel jsem, že cizoložství je něco jiného, že na to musejí být minimálně dva... *zed*

doplněno 21.02.13 23:17:

Myslím dva lidé, ne ON a ten JEHO... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 23:24
avatar

Církev to nevysvětluje jenom jako sex s druhou osobou, ale celkově jako hřích proti mravní čistotě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 23.02.13 18:06

Stejně jako církev zavedla odpustky,inkvizici,desátky,momentálně žádají restituce v miliardech a přitom sám Ježíš řekl rozdej majetek chudým a potřebným...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 21:33
avatar

Jo, až na ty restituce je to fakt...to ostatní je věc minulosti. To, že věci dějící se okolo církví nejsou úplně křišťálově čisté je mi jasné...ale já nic nehodnotila, jenom jsem opravila některé nepřesnoti, toť vše :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 15:00
avatar

http://otazky.vira.cz/otazka/Masturbace-a-zpove.html

doplněno 22.02.13 11:54:

Viz. ještě jeden odkaz, z kterého cituji: Pokud je Vám hloupé o té věci vůbec mluvit, můžete to ve zpovědi vyjádřit jen velmi obecně, např. slovy "dopustil jsem se (opakovaně) hříchu proti 6. přikázání sám na sobě". Ujišťji Vás, že Váš pan farář něco takového ve zpovědi vyslechl už mnohokrát a od chlapce ve Vašem věku ho to ani nijak zvlášť nepřekvapí.

http://otazky.vira.cz/otazka/…yznani-hrichu-masturbace.html

Nejsem věřící člověk, proto se zdržím zbytečných komentářů, o které tazatel nežádal a bylo by dobré, kdyby to bylo respektováno...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.13 08:53

Když si přečtu, že masturbace uvolňuje "napjetí" a je závažnou deformací, tak mám chuť se jít někam trochu zdeformovat... *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 15:04
avatar

Ano, je to buzerace od církve. Masturbace je zcela přirozený a zdravý jev.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 15:06
avatar

Konvertuj k judaismu - máš stejného Boha, ale nemusíš se nikomu zpovídat, jen Nejvyššímu. Ale zase si nedáš slaninu a svíčkovou na smetaně. Holt každý má něco...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 21.02.13 15:16

Tady vydíte dalšího OTROKA církve který je ochotný pro neexistujícího boha , neexistující víru udělet cokoliv a je už tím tak zdegenerovaný že už si myslí že i masturbace je špatná to je opravdu blbost.

Nad tímto netuším zdali se tomu mám smát či nad tím plakat *zed*

doplněno 21.02.13 15:19:

omlouvám se ale ve 20 letech takto si kazit život , to jsou nejlepší roky života v té době jsem si užíval a vy místo toho přemýšlíte nad tím jak si to všechno zkazit . ;) Já bych se nad tím že jsem masturboval ani nepozastavoval to je normální lidská činnost který je lidskému tělu zdravý prospěšná.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.13 15:25

mě by zase zajimalo jak je na tom inteligenčně člověk, který vyplodí takove nesmysly.. ale jinak na víře jako takové není nic špatného dle mého nazoru.. každý v něco věří nebo by měl... ale nevím proč bych měl věřit skrze otrokařskou, diktatorskou cirkev.. když se chci pomodlit, mužu sám doma, nebo v kostele mimo mši a nemusim poslouchat nějaké naučené básničky často polsky šišlajících farářů... stejně pokaždé tvrdí že bůh nám vždycky naše hříchy odpustí.. tak to se na nějaké zpovědi mužu vysrat a pak se vyzpovidam, než skapu.. nezáleží jak často se člověk zpovídá a lítá do kostela, ale spíš na tom jakým životem žije, jak se chová ke svým bližním...u nás je takové docela paradoxní pořekadlo, že katolíci jsou největší sv*ňě... a je to tak.. přes týden škodit, v neděli se modlit... ale tohle asi každý bere jinak.. je to věc názoru...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 21.02.13 15:28

mě nevadí když někdo věří v boha a než jde spát tak se pomodlí nebo než jde jíst ale když kvůli tomu omezuje svůj život tak to je prostě kravina to si neodpustím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.13 15:40
avatar

Člověk, který bere víru jako takovou za svou, je takzvaná ovce. Ovce, která potřebuje vést a řídit. Je jedno jestli je to víra v boha nebo víra v nějaký systém. Takový člověk se chce zbavovat zodpovědnosti za své činy. Vidíme to na tomto příkladu, i když jde o malichernost. Honím, nevím co s tím, poraďte, nemám svůj úsudek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.13 14:00
avatar

Ad absurdum: když má někdo chuť vraždit a kvúli víře to neudělá a bude omezovar svůj život?

A jedna poznámka k předchozímu příspěvku: mluvit o neexistujícím bohu - no to je věc víry, existenci, ale ani neexistenci boha nikdo nedokáže. Ale existence či neexistence víry, to je jiná kategorie; když někdo věří, tak věří a jeho víru můžete pokládat za nesmyslnou, ale těžko za neexistující. (Jo, jiná otázka je, zda ten dotyčný opravdu věčí, nebo si to jen myslí, ale to si musí rozmyslet on.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 15:39
avatar
Takový problémy v jednadvacátým století. . . To ti teda závidím.
Připomínáš mi Slovenský předvolební bilboard křesťanský strany na kterém předseda volal - Nemrhej svým semenem nebo Slovensko vyhyne a Bůh tě za to potrestá.
Nehodlám shazovat tvoji víru jako kolega nademnou, jen ti dám dobrou radu - nebesr víru jako dogma. Bible je víc jak 2000 let stará a svět se vyvíjí. Ani Kristus by dneska nešel světem v sandálech a bederní roušce ale v džínách a s mobilem v kapse.
doplněno 21.02.13 15:42: Kde se tu vzala ta fotka? Já nic . . . Asi nějaký bug. . Nebo , že by zasáhli hackeři z Vatikánu?
doplněno 21.02.13 15:45: Kolegou jsem myslel Daniell @ ale posunulo se to nějak dolů přesto že jsem reagoval na jeho výlev.
Dějou se nám tu dneska divný věci .
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.13 15:24
avatar

Všechno dění na světě je snad vůle Boží, ne? Honění taky.

doplněno 21.02.13 15:26:

Ve jménu Boha se vraždí ve válkách, tak co tady řešíš honitbu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karell*
Datum: 21.02.13 15:39

Přísahám,že Bohu to je jedno.Nezajímají ho tvé genitálie a jestli onanuješ.naprosto zbytečné pocity viny.Zajímalo by mne co ti radí ten "církevní odborník",když se mu spovídáš. K tomu slavnému přijímání můžeš třeba i po souloži. Myslíš,že Bůh by byl takový hlupák,že by tě zavrhl jen kvůli tvé onanii?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.02.13 15:50

Pohlédněte do svého svědomí a odpovězte si
Sváděl jsi jiné ke hříchu?
Myslíš na věci neslušné a oplzlé?
Čítávals jsi rád o neslušnostech?
Poslouchal jsi rád o nich?
Zpíval jsi neslušné písně?
Když jsi uviděl něco neslušného, zda-li jsi hned oči ze stydlivosti odvrátil? Či
snad rád jsi na to patřil z hříšné zvědavosti?
Míval jsi nečisté žádosti?
Býval jsi dosti stydlivým při oblékání či svlékání, sám před sebou nebo před jinými, v posteli nebo při koupání?
Snad jsi se neslušně dotýkal sám sebe nebo jiných neb se dotýkati nechal od jiných?
Býval jsi rád ve společnosti dívek zlých a lidí nemravných?
Nemaříš někdy čas zahálkou, neřestnými žádostmi?
Nežádal jsi nikdy ženu bližního svého?

Kdo podlehnem bude zatracen

Nechte mu víru...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.13 17:04
avatar

Moje babička se považovala za dobrou křesťanku, smýšlelo tak o ní i její okolí.

Když jsem byla malá, vedla mě k víře a vysvětlovala mi spoustu věcí z církevního života. Hovořila samozřejmě i o hříších. Říkala mi, že u zpovědi už roky opakuje jen asi 4-5 hříchů, stále stejné: Brala jsem jméno Boží nadarmo, zanedbávala jsem denní modlitby, jedla jsem v pátek maso. Další její hříchy si nepamatuji, ale bylo to něco podobného a z jejího pohledu "lehkého". Ke zpovědi chodila před Vánoci a před Velikonoci, k přijímání každou neděli.

Věděla, že v pátek se maso nejí, ale jedla ho poměrně ráda. Nekradla a nikoho nepodvedla. Dobře vychovala svou dceru a snad i mě. Myslím, že si zasloužila jít přímo do nebe.

Nesnažte se být světcem, to je jen pro vyvolené. Žijte v klidu a pohodě, ´případná nervozita a nesoustředěnost třeba na silnici by napachály jiné škody a trápení.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ivik®
Datum: 21.02.13 17:20
avatar

Faráři przněj malý děti, což je mnohem horší hřích než masturbace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 21.02.13 18:41

Tenhle argument se ateistům náramně hodil, bohužel. Ale stejně mě udivuje, že tu je drtivá většina proti víře. Osobně mám také pár věcma dilema, ale rozhodně bych to takhle nikdy neodsuzoval.

Od: ladaadal*
Datum: 21.02.13 18:56

Já bych je zase odsuzoval. Dělali zvěrstva, že i komunisti s nacistama jsou proti nim jen hrající si děti. Dělaj zvěrstva doposud a stále se najdou lidi, co jim cpou peníze a dělaj z nich modly. *zed*. Svět je naruby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.13 18:58
avatar

Jojo, církev je nejstarší mafie na světě, která pod rouškou dobra a Boha páchala strašlivé věci... když jí někdo slepě věří a slepě ji následuje, jeho věc..

Já tedy také věřím, ale rozhodně tomu neříkám Bůh, nikdy jsem nečetla bibli a nepotřebuji snůšku něčích výmyslů, abych věděla, jak se chovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.13 14:12
avatar

Jen na okraj, bible, rkom toho, že je pokládána za slovo boží, (zda vskutku je.o tom teď mluvitt nechci), je také podivuhodná literatura a stojí za čtení, i když jí nevěříte. Přečtěte si schválně knihu Rút (pokud nemáte bibli a nechcete ji scchánět, najdete ji i na internetu, nechce-li se vám googlit, tak třeba na biblenetu :

http://www.biblenet.cz/app/b;jsessionid=173dakjzmg46o?book=Ruth&no=1&search=Otev%C5%99%C3%ADt&_sourcePage=h6-yJ-cS9FwrRHmSlxpjHw%3D%3D&__fp=EdXmm6IctmaSGJ1oyD5g7Q%3D%3D

(ono vlastně bible není kniha, ale knihovna, a jen Starý zákon vznikal přes tisíc let).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 15:08

Jistěže, o tom žádná. Když pak člověk vidí, jakým způsobem jsou schopné některé církve Bibli převrátit k obrazu svému nebo dokonce zneužít, tak to by jeden brečel. Jinak si nemyslím, že by u nás bylo tolik ateistů, pouze nemají potřebu se organizovat v nějaké straně, tedy církvi. Ona podobnost církví s dnešními politickými stranami není náhodná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.02.13 17:43

Přesně tak. Kážou vodu a chlastaj víno na litry. Přestaň blbnout s černoprdelníkama a začni žít svůj život. Budeš poslouchat, že nemáš masturbovat od chlapa, kterej osahává a zneužívá mladistvé? Je 21. století. Chápu, že někoho k tomu rodiče vedli, ale nechápu, že se někdo nechá takhle zblbnout. Opravdu jak ovce na porážku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 21.02.13 19:15

Takto věřící lidé již nelze předělat jsou opravdu a to se nedá jinaj říct "zdegenerování" na všechno mají předem vsugerovanou větu zločineckou církvý "to bůh" "buh mě ochrání" ale ve skutečnosti žádný bůh není a nikomu nepomůže. Jediný důvod církve je nechutně zbohatnout to co církev vidělá za jeden rok by jí mohla závidět kde jaká opravdu velká firma s celosvětovou působností.je to zločin v celosvětovém měřítku a tento člověk si kvůli tomu kurvý celý život a jediné co z toho bude mít je .. nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.02.13 18:14
avatar

Předem upozorňuji, že nejsem věřící. Ale pokud si vzpomínám na desatero, jde o pravidla která se dotýkají lidí okolo Tebe a která určují chování, které nebude ubližovat těmto ostatním lidem. Masturbace je zcela osobní záležitost, samozřejmě pokud je prováděna v soukromí. Myslím, že i kdybych byl věřící, neměl bych problém masturbovat a asi bych neměl potřebu se z tohoto zpovídat. U zpovědi bych se kál z činů, kterými jsm ublížil jiným...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lotty*
Datum: 21.02.13 18:25

Milý Tome, jsem věřící, tak se cítím být jako ta, která Ti snad může odpovědět. Pravda je, že masturbace je sexuální pud, který je třeba ovládat. Myslím si, že tuto velice delikátní záležitost bys ovšem nutně nemusel řešit u zpovědi. Jsem toho názoru, že otázkou pro zpověď by bylo, kdyby ses chtěl dopustil znásilnění jiné osoby, nebo kdyby ses na veřejnosti chtěl odhalovat a podobně. Chápu, že v tomto věku tyto sexuální pudy přichází a jsou součástí fyzického i psychického dozrávání. Pokud mohu poradit, pokud to opravdu je tak, že Ti to dělá problémy, a pokud to neděláš každou půl hodinu, nech tomu volný průběh a uklidni se. Jsou mnohem delikátnější záležitosti pro zpověď, to mi věř. Takto Tě to alespoň nebude vést k opravdovému hříchu, tudíž k milování se se ženou, kterou bys třeba miloval, ale která by byla pouhým nástrojem nasycení Tvých pudů. Také si myslím, že je velmi možné, že ten, který Tě zpovídá )masturbuje také. Opravdu to nemusíš brát tak tragicky.. Přeji hodně štěstí při výběru té pravé partnerky. Lotty.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasek456
Datum: 21.02.13 18:35

Děkuji za tvůj názor. Jen mě trošku udivuje tvůj pohled na to, že to není třeba řešit u zpovědi. MAsturbace není sice žádný smrtelný hřích, ale podle mě patří k hříchu, který by měl být řečen u zpovědi jinak by to bylo zatajování což by jsi jako věřící měla vědět. Jen nevím jestli když si to skoro po 2 týdnech udělám , jestli můžu ještě k příjmání...

Od: lotty*
Datum: 21.02.13 19:21

Masturbace je opravdu zvláštní a delikátní záležitost, ale vnímám to jako velice intimní, nehodnou řešení u zpovědi. Bible nic takového jako hřích nepovažuje. Nikde v Bibli se tato záležitost neřeší, proto ani já nemohu toto považovat jako hřích. Bible píše pouze o tom, zda máš chtíč na ženu tvého bližního, či zda se s ní chceš vyspat. Ve Tvém případě se nejedná o rušení desatera, není to chtíč, o jakém píše Bible. Nejedná se ani o narušování morálních či etických zásad vzhledem ke druhým lidem. Spíše jde o Tebe samotného, jak Ty sám se dokážeš ovládnout a v tom Ti nepomůže zpověď, ta je v tomto případě spíše velice zahanbující a ponižující. Radila bych spíše opravdu nechat to volně být, ačkoli je to divné, že toto navrhuji. Pokud se cítíš špatně, že to děláš, raději bych se k Bohu modlila za vhodnou partnerku, zpovědí si totiž v této záležitosti nepomůžeš, spíše se budeš trápit. Dej tomu volný průběh. Jen Bůh sám Ti může dát sílu to ovládnout, pokud bys chtěl, Ty sám svou vlastní silou nejsi schopen to úplně ovládnout. Předlož to samotnému Bohu, pokud nemáš slova, tak to s Bohem řeš v tichosti. Hlavně klid. Je to normální, jen při příliš častém používání to může ovlivnit citlivost později při opravdovém sexu, na to je třeba brát zřetel. Pak opravdový sex nemusíš cítít tak moc intenzivně a můžeš mít potřebu cítit to intenzivněji..nemusíš mít třeba tak dobré uspokojení... tak jen nedělej to příliš často, příliš silně.. otázka je co je často.. to si zvol sám.. je to Tvoje tělo... Lotty.

doplněno 21.02.13 21:08:

Ani v šestém přikázání, ani v 1.listě Korintským, ani v listě Efezským nenacházím nic o sebeukájení, nicméně mohu doporučit celkem moudrý článek..

http://granosalis.cz/modules.…8&mode=nested&order=0&thold=0

doplněno 21.02.13 21:13:
Kontrasty: JE MASTURBACE NĚCO ŠPATNÉHO?
Vloženo Středa, 13. březen 2002 @ 16:55:58 CET Vložil:Effrime

***

Je masturbace něco špatného?

autor: Effrime

Už samotné slovo "onanie " nebo masturbace" vzbuzuje u většiny lidí prazvláštní reakce. Přesto je onanie zkušeností, kterou měla většina lidí, a přesto o ní zřídka někdo hovoří. A když už o ní tak zvaní odborníci mluví nebo píší, nemohou se, jak se zdá, shodnou, zda onanie je nebo není v pořádku.
Někteří lidé si nejsou zcela jisti, co to vlastně onanie nebo masturbace je. Odborně se masturbace nazývá "autoerotikou". "Auto" znamená "sám, sebe" a "erotika" znamená "sexuální stimulaci". Složení těchto slov pak tedy znamená "Ukájení sexuálního pudu na sobě samém". Masturbace je obvykle prvním sexuálním chováním jak u mužů, tak u žen. Často uvidíte malé děti, jak si hrají se svými genitáliemi a zkoumají své tělo přes veškeré snahy rodičů odradit je od tohoto chování.
Téměř všichni lidé do osmnáctého roku věku mají zkušenosti s masturbací. Člověk není nenormální, pokud tuto zkušenost neměl, a člověk není nenormální ani tehdy, pokud ji měl. Statistiky nám například říkají, že v posledních pětadvaceti letech masturbovalo mnohem více dívek ne dříve. Četl jsem statistiku, která říká, že 80 a 80 procent všech dívek má zkušenost s masturbací. Slyšel jsem, že 92 procent všech mužů má tuto zkušenost a zbývajících 8 procent lže. Jinými slovy – tuto zkušenost měli téměř všichni muži. O těchto statistikách Vám říkám proto, že příliš mnoho lidí je přesvědčeno, že patří mezi několik málo jedinců, kteří masturbují. Hluboce se mýlí.

Je masturbace něco špatného? Je to hřích?
Musím říci, žeNE KAŽDÁmasturbace je nutně hříšná. Přesto se musíte rozhodnout a své rozhodnutí si musíte rozumně uvážit. Nejlépe konzultací s Bohem. :o) Předložím dva vzájemně si odporující názory dvou známých křesťanů, které vám mohou pomoci dojít ke konečnému řešení.
Ve své knizeTohle je láska?Říká David Wilkerson:"Masturbace není Božím darem, který by měl lidem pomoci zvládnout sexuální pud. Masturbace není mravná a Písmo ji nepodporuje ... Není to žádná nevinná zábava.

Charlie Shedd, uznávaný křesťanský odborník na sex a partnerské vztahy, naopak masturbaci nazývá "Božím darem": Tvrdí, že masturbace může být "pozitivním faktorem ve vašem celkovém vývoji". Jde dokonce ještě dále a říká, že u "mladých lidí musím dát přednost masturbaci před pohlavním stykem. Je lepší přijít domů ustaraný, než si dělat starosti celý život."

Můj osobní názor leží někde mezi těmito dvěma názory. Nekontrolovaná masturbace může například mít velice negativní vliv. Psychologové nazývají toto chování "obsesivním nutkáním". Znamená to, že člověk může být masturbací pohlcen natolik, že toto jednání začíná ovládat jeho mysl a činy. Jeden mladý muž se mi svěřil, že zjistil, že masturboval deset až patnáctkrát týdně a že mu to úplně "přerostlo přes hlavu". Měl ohromné výčitky svědomí, čím dál více se stahoval do sebe a bál se být mezi lidmi. Jeho "obsesivní nutkání" ničilo jeho sebevědomí, vztah s Bohem i s jinými lidmi. Potřeboval pomoc, aby mohl překonat tento zlozvyk a změnit své chování.
Dalším negativním důsledkem masturbace je neovládaná fantazie. Ježíš nás miluje nezištně, a přesto nás povolává k vysokým životním zásadám. Když například Ježíš hovořil o otázce žádostivosti, řekl: "Slyšeli jste, že bylo řečeno: Nezcizoložíš. Já však vám pravím, že každý kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci. Jestliže tě svádí tvé pravé oko, vyrvi je a odhoď pryč, neboť je pro tebe lépe, aby zahynul jeden z tvých údů, než aby celé tvé tělo bylo uvrženo do pekla." (Mat. 5:27-29) Když masturbace vede k neovládané fantazii, Bůh ji nazývá hříchem.
Řada lidí, kteří se potýkají s příliš aktivní fantazií, čte pornografickou literaturu, dívá se na erotické filmy a neustále vyhledává situace, kde na ně může působit sexuálně dráždivý materiál. Opravdu si myslím, že lidé, kteří mají problém s udržením své fantazie, by se měli vyhnout jakýmkoli pornografickým materiálům. Pakliže se tento "problém" neztratí úplně, bude alespoň snáze zvladatelný.
Chci vám říct ještě jednu věc. Pokud máte výčitky svědomí a pocit nejistoty, nenechávejte si to pro sebe.Vaše pocity mohou mít reálný základ, ale na druhé straně mohou být falešné a nepodložené.Dr. Herbert J. Miles, ve své skvělé knížce Sexuální porozumění před manželstvím obhajuje omezenou masturbaci v případě mladých mužů kteří jsou biologicky na vrcholu intenzity svého sexuálního pudu. Dr. Miles říká, že v případě mladých mužů v tomto bodě jejich života, "cítíme, že bezpodmínečné zavržení jakékoli masturbace jakožto hříchu je spíše záležitostí názoru a je nereálné a v nesouladu sexuálního ovládání před manželstvím Argumentuje tím, že mladý muž "nesmí nikdy zneužít jinou osobu pro ukojení vlastních sexuálních potřeb. Musí se spoléhat na noční poluce ("mokré sny) a náhradu sexuálních aktivit jinými společensky přijatelnými formami a chování a v případě potřeby je může doplnit dočasnou a ohraničenou masturbací."
Musím říci, že je mým přáním, aby nám bible dala zcela jasnou odpověď. Nedává. Bible se o tomto problému nezmiňuje. A tak, přestože bych vám velice rád dal tujedinou správnou odpověď, nemohu. Neexistuje. Je to problém, se kterým se budete muset vypořádat sami nebo s pomocí někoho, komu důvěřujete. Jakubův list nám přesto dává jednu dobrou radu:"má-li kdo z vás nedostatek moudrosti, ať prosí Boha, který dává všem bez výhrad a bez výčitek, a bude mu dána."(Jakub 1:5)Dovolte Bohu, aby vám pomohl rozhodnout se tak, aby to bylo Jemu ke slávě. Pamatujte, že On stvořil vás i vaši sexuální identitu!
(volně přeloženo a použito z knihy "RADICAL RESPECT" autor Jim Burns)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katechismus
Datum: 21.02.13 19:42
ŠESTÉ PŘIKÁZÁNÍ
Každý pokřtěný je povolán, aby vedl čistý život podle vlastního životního stavu.
Čistota znamená integraci sexuality v osobě. Vyžaduje, aby se člověk naučil ovládat.
Mezi hříchy, které odporují čistotě, je třeba uvést sebeukájení, smilstvo, pornografii a homosexuální praktiky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 21.02.13 19:51

Například i ve zpovědním zrcadle je tato praktika zmíněna. Našel jsem si nového kněze, který působí rozumně a příjemně a tak se jej na to příště podrobně zeptám jak to mám řešit, ale zatajovat se to rozhodně nemá.

Od: smilstvo
Datum: 21.02.13 19:31
Smilstvo se děje přímo ve Vatikánu. Kardinálové dokonce údajně vytvořili tajnou homosexuální síť, která v Římě a Vatikánu organizovala sexuální schůzky. Patřili k ní i členové kurie, kteří prý jsou kvůli své sexuální orientaci vydíratelní. To je hlavní důvod, proč končí papež.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 19:51
avatar

Dobře... jsi křesťan... máš v pár věcech bordel, ale věříš v Boha a církev a blabla. No... a proč jsi tedy u římskokatolické? Jednoduše přejdi k pravoslavným. Je to úplně ta samá církev, ale nejsi odkázán na nějkého faráře nebo papeže, ale přímo na Boha. Ježíše atd. tam pořád máš...

A můžeš si tahat kačera, jak chceš. Jde o to, jak si to "s Bohem" domluvíš ty a nemusíš to říkat faráři.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: daniell*
Datum: 21.02.13 19:53

no farář aspon existuje *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 19:55
avatar

Některé příspěvky tu se mi opravdu nelíbí. Horší než to, co se psalo před volbama. Jak hon na čarodějnice.

Pro někoho je vrcholem života kalit čtyřikrát tejdně, polehávat se ženama, flaškama a cigaretama a po zbytek svých dní na to vzpomínat. Pro jiného být dobrým křesťanem. Ani jedno není důvodem pro podobně pohnuté reakce.

K věci: jste sice odpovědný k Bohu, ale jste v hlavní řadě a především odpovědný k sobě. Rozhodnutí zůstane pouze na vašem uvážení. (včetně toho, kam kdy (ne)půjdete a komu co (ne)řeknete)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.13 20:05

Je trochu rozdíl být křesťan a věřit v Boha nebo si nechat vymýt mozek církví. které jde především o ovládání lidí a tím o moc a majetek. Řiď se svou vůlí, rozumem,vírou a ne církví.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.02.13 20:24
avatar

Přesně tak. Spousta lidí si plete pojmy s dojmy (církev s vírou).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 20:39

souhlas.. já si myslím že je určitá hranice.. a když se překročí tak to pak takhle dopadá, že člověk musí zajit za farařem a zeptat se, jestli si ho muže vyhonit nebo ne.. to už docela dost hraničí se zdravým rozumem.. čím dřív si to uvědomíš, tím líp pro tebe... pokud si nechceš zničit život bratře...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.13 21:39
avatar
Najdi si kamarádku, pak nemusíš nic vysvětlovat. Případně řekneš, ja nic, to ona!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: youngman*
Datum: 21.02.13 22:09

38 příspěvků jsem nečetl a asi budu říkat to samý ale podle mě nevěřím tomu že to tazatel myslel vážně ale že to byl vtip a provokace. A jestli ne tak poslouchej: Masturbace NENÍ hřích! Hřích může být (ve všech směrech západních a východních) jen něco co přináší tobě nebo ostatním utrpení, to je logický. Nic jinýho hřích být NEMŮŽE

doplněno 21.02.13 22:11:

Mohlo by se to i otočit...sobě člověk něco upírá trápí svoje tělo a to by mohl být hřích , naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 23:21
avatar

Krucinál...sebeukájení je považováno za hřích! Aspoň u katolické církve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: youngman*
Datum: 21.02.13 23:27

v tom případě lidská hloupost nezná mezí a i vás je mi upřímě líto

doplněno 21.02.13 23:28:

krucinál by jste neměla používat rouháte se!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 23:34
avatar

Já nejsem věřící takže si krucinál můžu říct kolikrát jenom chci ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: youngman*
Datum: 22.02.13 11:17

A tak to jo ;)*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 21.02.13 23:34

Hrozný jak moc jsme ateistický národ. Většina lidí tady popírá něco aniž by o tom něco věděla. Mastrubace je naprosto jistě hřích.

Od: hop®
Datum: 21.02.13 23:45
avatar

Nejsme vyloženě ateistický národ!

Ale každý má své místo, rozumní ateisté jsou zde na poradně a věřící zrovna teď dlí ve zpovědnicích (nebo tajně masturbují či provozují jiné smilstvo), takže nějakou masovou podporu své víry a svého názoru od místních rozumných ateistů asi nemůžete očekávat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.13 23:49
avatar

Trošku bych to upravila...od místních netolerantních ateistů určitě rozumnou odpověď nedostane...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 22.02.13 01:42
avatar

Nic neupravujte!

Myslím, že nejsem netolerantní a rozumnou odpověď jsem již dávno napsal...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 14:12
avatar

Již v rané biologii se člověk učí o základních lidských potřebách, jako je spánek, jídlo apod. Mezi ně patří i rozmnožování (včetně masturbace), takže církev zakazuje něco, co je zcela normální a přirozené. Potlačení základních pudů až na výjimky vede k frustraci a různým psychickým i fyzickým obtížím.

Takže to není o netoleranci (kdo se musí zpovídat a bojí se jít k přijímání, protože si ho honí, tak je to vlastně jeho věc:)), ale o vyjádření názoru. A když je hovadina, kterou vymyslela skupina páprdů bůhví proč, tak s tím bohužel souhlasit nemůžu. Nehledě na to, že znám pár knězů, nebo co to je, kteří mají děti se ženami, takže je to spíše kázání vody a pití vína...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 15:11
avatar

Jo, z hlediska biologie je to základní potřeba těla. Ale katolická víra, pukud znáte alespoň základní fakta, stojí na úplně jiných hodnotách...A ano, rozhodně jde o netoleranci...to, že se nedokážete vcítit do uvažování někoho jiného a vaše životní hodnoty nestojí na stejných základech, neznamená, že názor toho druhého člověka je špatný...Je pouze jiný než váš. Nemáte právo vykládat něco o tom, že jeho životní přesvědčení je hovadina a rozmlouvat mu to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 16:44
avatar

Úplně mi stačí, že uznáváte, že katolická víra potlačuje základní potřeby těla. To, myslím, hovoří za mnohé.

doplněno 22.02.13 16:45:

Jinak, pro mě není hovadina ono přesvědčení, ale ten fanatismus, se kterým se to pojí... nesmíš to, to taky ne, protože je to hřích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 18:46
avatar

No tak to záleží na úhlu pohledu...Potřeba rozmnožovat se je primární pud, ale proč? Kvůli zachování rodu...A tohle masturbace nepřináší :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 27.02.13 21:59

Kdyby Bůh chtěl tak nás nestvoří tak aby jsme měli potřebu masturbace.Asi teda k něčemu je.Jsme lidi a tohle musí ven a jak teda to má jít ven tak aby jsme tím spáchali co nejmenší zločin a co nejmín ublížili blížnímu svému?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 14:17
avatar

Jen na okraj: mnozí teologové pokládají desatero ne za soubor příkazů, ale za soubor konstatování, ne "kdo věří v Boha, nesmí krást", ale "kdo věří v Boha, nekrasde" (a opírají se při tom o původní hebrejské texty).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 18:13
avatar

"vymyslela skupina páprdů bůhví proč"

Ta ironie..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 22.02.13 01:16
avatar

Dobrý den, nevím jistě, zda masturbace je hřích. Snad v Bibli je napsáno i o tom, že Onan vypouštěl své semeno na zem a Bůh ho za toto potrestal. Možná ve svém úsudku vycházíte z této části Bible.

Berte to tak, že Onan už své od Boha dostal a všichni ostatní to stejně dělají, protože jsme nádoby hříšné a Bůh je s tím smířen. Ostatně, on nás jako hříšníky stvořil a musel by uznat svůj omyl. Ale, to od něho asi nelze očekávat. Takže, po stránce praktické, logické a zdravotní - máte-li tenze, tak to musí ven. Pokud si nepomůžete sám, tak to patrně nikdo jiný za Vás neudělá. A vězte - "čelem se to nevypotí" aneb "není-li žena poruce, tak přijde v noci poluce". Také je to řešení. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 16:08
avatar

Ovšem Onan neprovozoval masturbaci, ale antikoncepci, a to ještě v nevhodných konotacích:

Juda tedy řekl Ónanovi: "Vejdi k bratrově ženě, vezmi si ji podle švagrovského práva a postarej se tak svému bratru o potomstvo."
Ale Ónan věděl, že to potomstvo nebude patřit jemu; proto kdykoli vcházel k ženě svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratru nezplodil potomka.
Jeho počínání bylo v očích Hospodinových zlé, proto usmrtil i jeho. 'Genesis 38, 8-9
To je trochu jiná situace.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: sisinka*
Datum: 23.02.13 13:45

tak když si nedáš poradit a neustále si vedeš názor že je masturbace hřích,tak nemasturbuj a máš to vyřešený!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 13:53
avatar

No tohle je zase odpověď na dvě věci.

Víte, ono například nebrat jméno Boží nadarmo by mělo být snazší než nemasturbovat, ale ani tady se jeden vždy neuhlídá.

Já myslím, že otázka je jasná: to, že masturbace je hřích, bere jako daný fakt, ve který věří (a nemá tudíž smysl bavit se zde o tom, zda tomu tak skutečně je či nikoli a proč) a jde jen o to, zda je možné přistupovat k svatému přijímání bez zpovědi, pokud jsem se po poslední zpovědi tohoto hříchu dopustil. Čili, maximálně mohu zvažovat, jak těžký je to hřích.

Samozřejmě na to mohou být různé pohledy. Třeba evangelíci ušní zpověď více méně neznají, respektive uchylují se k ní jen výjimečmě, a k Večeři Páně přistupují poté, co se nahlas připojí k jakémusí generálnímu, ale nekonkrétnímu vyznání hříchů. Ale tak otázka nestojí, tazatel se ptá na postoj církve katolické. Jistě, ani církev katolická není jediný monolit, hovořící jedíným hlasem a vš jednoznačně definující, i když mn ozí ji tak vnímají. Nicméně, tím, spíše různé názory, které zde zaznívají, těžko mohou být pro tazatele rozhodující, a tak mu mohu jen doporučit, aby tuto otázku probral se svým zpovědníkem nebo se se svým dotazem obrátil na adresu help@vira.cz; zde může očekávat validní odpověď. (A pokud ji zde nedostane, (a nemusí to být prosté ano, ano, ne,.ne, ale třeba nějaký rozbor, který ponechá prostor i jeho vlastnímu svědomí a vůli), pak už nevím, kde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 02:58
avatar

Je to s podivem, ale když někdo komunikuje se svým imaginárním přítelem, tak do pošlou ze psychiatrem a pokud totéž dělají tisíce a miliony lidí, tak se tomu říká VÍRA! Ona víra je dobrá věc, pokud člověka posune být lepším, to musí ale věřit především sám sobě, na to nepotřebuje diktát církve, stačí to známé "desatero" slušného chování! To kdyby všichni dodržovali, juj, to by se nám žilo... Ano, jsme "nádoby hříšné", ale každá ta nádoba je jenom naše vlastní a nenech si do toho mluvit, jak si ji budeš "opečovávat", to je opravdu jenom tvoje rozhodnutí a velmi intimní soukromá věc! Přeji ti, abys našel rovnováhu mezi svou vírou a svým rozumem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 09:35

Myslim, ze jako jeden z dalsich duvodu proc nemasturbovat je fakt, ze bez masturbace ma clovek vetsi potrebu najit si holku a neuzavira se do sebe.Ovsem je pravdou, ze sex je mozny az v manzelstvi, ale to uz je zase na dlouhe diskuze...

Od: ladaadal*
Datum: 22.02.13 09:51

Člověče, myslím, že by sis to měl hlavně srovnat ve své hlavě. Nejdřív píšeš, jak moc chceš masturbovat, ale následně už jen popisuješ, proč bys to dělat neměl. Když jsi tak přesvědčenej v kolika směrech je to špatný, tak to prostě nedělej a ani na to nemysli. Je to sice proti přírodě i proti zdravému rozumu, ale jelikož pámbíčkáři jsou vesměs mdlého rozumu všichni, tak krásně zapadneš do řady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 10:02

Myslím si, že to mám v hlavě srovnané více než dobře Mám nutkání to dělat, protože tomu vnitřně prostě nemůžu zabránit. Vím, že bych to dělat neměl, ale jsem pouze člověk a bránit se takovému pokušení není lehké. Každopádně se to snažím omezovat. A je mi líto, že jsi tak zaujatej proti víře. Je otázkou kdo má rozum v pořádku, protože tvůj až skoro "fanatický" pohled z druhé strany také není zrovna optimální.

Datum: 22.02.13 10:15

Zaráží mě, že to řešíte až teď. Píšete, že dříve ob den a poslední dva týdny z toho děláte vědu. Jak jste to řešil před měsícem, rokem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 10:23

K poslední zpovědi jsem se odhodlal po delší době. Naposledy jsem po masturbaci k přijímání nešel. Tenkrát jsem to vydržel bohužel něco málo přes týden a bylo mi trapné s tí jít hned zase ke zpovědi...

Datum: 22.02.13 10:26
avatar

Nevím proč sem zadáváš otázku na kterou nechceš slyšet odúpověď.Předem jsi si vytvořil názor a nejsi ochoten o něm diskutovat.99% procent odpovědí Ti vysvětluje,že někomu(kdo neexistuje)je houby do toho jestli si leštíš rouru nebo ne.Projevil se u tebe nějak fyzicky fakt(kromě toho ,že se ti ulevlo)že máš problém ze zpovědí?Kdo Tě proboha tak zmanipuloval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 10:29

Já jsem se nikoho neptal na to jestli je masturbace hřích, ale jak je to se zpovědí po masturbaci, jestli po ní lze dále chodit k příjmání. Ovšem mnoho lidí si to vyložilo jinak a s chutí se opírají do církve :-/

Datum: 22.02.13 10:47
avatar

Pak Ti doporučím jedno.Jdi se vyzpovídat k nějaké řádové sestře,či k matce představené a oni Ti jistě vše vysvětlí k tvé plné spokojenosti.A nebo až půjdeš příště ke zpovědí tak se rovnou zeptej faráře jak to máš řešit.Ale je mi jasný,že tě každá návštěva kostela stojí a zpovědi obzvlášť stojí nějakou zlatku,tak farář bude požadovat aby jsi ke zpovědi chodil pokaždé když si uděláš dobře.Hlavně,že přispěješ do kasičky.Jinak je mu vše šumafuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 10:51

Jsi zaslepen a naprosto mimo. To si vazne myslis, ze se za zpoved plati? Achjo :(

Od: ladaadal*
Datum: 22.02.13 11:12

No jedinej zaslepenej jsi tady ty. Dáš otázku, na kterou nechceš slyšet odpověď. Když ti někdo odpoví aniž by se dotkl církve, tak ho ignoruješ, když promluví někdo nezaslepený, napadáš ho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 11:16

Já někoho napadám? Nechtěl sem slyšet věci typu , že masturbace není hřích a podobně. Proč? Protože to hřích je. Chce to jen lépe číst otázku, která byla položena jinak, ale to vy neberete moc na zřetel (většina, ne všichni) .

Od: ladaadal*
Datum: 22.02.13 11:25

Ale to je to, co jsem ti už jednou psal. Když to považuješ za hřích, tak nehřeš. To jste vy rádobyvěřící. Hřích nehřích, pak se vyzpovídám a je odpuštěno. To se pak nedivím, že kněží znásilňujou a zneužívaj nedospělé novice. No a co, vyzpovídám se a vše odpuštěno. Když někoho náhodou odkrouhnu, tak se z toho vyzpovídám. Sakra, tak buď to považuješ za hřích a nebudeš to dělat, nebo si přestaň hrát na křesťana a hoň si ho třeba třikrát denně. Co je na tom nepochopitelného? A pokud jsi na pochybách, jestli jít k přijímání, když sis ho honil, tak tam radši nelez. Mohl by do tebe udeřit hrom.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qwen
Datum: 23.02.13 14:21

Ahoj. Tak jsem si tu práci dala a skoro celé to přelouskala, hlavně tvou otázku, protože nade mnou píšeš, že si ji věršina špatně přečetla a rejpe se v něčem jiném. Nechodím do kostela a nemám v těchto věcech jasno. To aby bylo jasno mezi námi. Myslím, že je to celé O TVÉM SVĚDOMÍ A POCITU VINY. Cos čekal? Většina lidí, se ti tu snaží vysvětlit, že tím nikomu neubližuješ, uvolníš se. Ano, chceš mít sám sebe pod kontrolou, ale myslím, že to je složitá a dlouhodobá věc, naučit se sebeovládání, ale opravdu, kdy ty sám budeš vyrovnaný a šťastný a nebudeš si svou " nervozitu " vybíjet na okolí. A jestli to bereš z hlediska pravidel v Bibli a počítáš dny, kolikrát jsi masturboval a kdy jít s ohledem na to ke zpovědi, tak to musíš probrat s člověkem, věřícím, perfektně znající Bibli. Ale co pak je s lidmi, kteří nemají ve svém dosahu kostel, faráře? A je to jen mezi Člověkem a Bohem, v duchu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.13 10:45

Masturbace nemá s vírou nic společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.02.13 11:26
avatar

Tomáši, ty musíš jednat jen podle svého svědomí. Nikdo to neudělá za tebe. Každý ti dá radu ze svého pohledu, ale těžko bude natolik totožná s tvým vnitřním přesvědčením. Rozhoduj se tak, abys nebyl vnitřně rozpolcen. Neposlouchej soudy ostatních, v takových osobních věcech je to jen na tobě a musíš si sám udělat jasno. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jumba
Datum: 22.02.13 12:03

Tomáši, nemusíš letět hned po každé masturbaci ke zpovědi. Klidně můžeš i chodit ke sv.přijímání. Jsem věřící. Ale jednou se mi dostala odpověd, že kdyby to byl takový hřích, Bůh by to zařídil tak, že po zplození potomka, bys o tuto slast automaticky přišel, žena také. Já jednou měl sexualní sen a probudil se, až jsem cítil mokro. Myslíš si, že jsem se dopustil hříchu? Ne! Mozek, tělo potřebovalo uvolnit tlak. Zrovna tak, Ty cítíš tlak a potlačit to třeba nejde. Proč to zadržovat? Zeptej se jednou kněze, co dělá, když to přijde. Bud Ti bude lhát ( dopustí se hříchu) a řekne, že dokáže takové myšlenky, pocity , potlačit, že musíme své tělo umět ovládat. Nebo Ti řekne pravdu.

Homosexualita je také označována, za hřích. Znám homosexuála, který je věřící. Myslíš si, že má být odsouzen? Ne! On si to sám nevybral, bylo mu to dáno. Ani nechápu, proč se z masturbace zpovídáš. Jen pečuješ o svou psychiku a tělo. Uvolnuješ napětí, které bys uvolnil třeba zlostí na někom jiném. To by bylo horší. Hlavně záleží, jak se chováš jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 13:57
avatar

To je jedna z možných odpovědí. Ale ne jediná, a její správnost si musí každý pro sebe zvážit. Křesťanství věří, že jsme lidé, kterým bůh dal svobodnou vůli, mimo jiné proto, aby sám zvážil, co je správné, a tak mi nepřijde zas tak jasné, že by měl jeho chování řídit takovýmhle postupem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: youngman*
Datum: 22.02.13 18:28

Je potřeba si na své úrovni (ne co říká víra) ujasnit co je to hřích. Jak může být hřích něco co neubližuje ostatním nebo mě samotnému? Z čistě logickýho hlediska! Až si na sklonku svého života promítnu zpátky svůj život tak mě budou určitě mrzet "hříchy" to je špatný věci které jsem provedl ostatním lidem ale to na co se ptáš tě nemůže mrzet, protože jsi tim nikomu neublížil! Jsi zaslepený musím to říct, ceý tenhle systém v který jsi začal věřit je zaslepenost promiň no.. Podívej se do buddhismu který koná a píše věci které mají pomoct tomu kdo je čte nejde mu o vlastní prospěch...nepřikazuje lidem podle mě nesmyslný věci jako tato. Nestaví luxusní paláce atd atd..ale je to žijící PRAVDA která vyvede člověka do úrovně trvajícího štěstí a lásky k sobě a ostatním vlastním přičiněním. Názor na sexualitu má že je možné provádět vše krom sex.praktik které přinesou nějaké zůčastněné osobě utrpení. Není to logičtější a zdravější názor? ;) Víra je krásná věc ale pramení z tebe zevnitř, každý máme v sobě odpovědi na otázky co je špatné dělat a co je dobré dělat, a to je alfa omega každé správné víry. Znám co to je když někdo zpochybňuje nějaké tvoje přesvědčení že to člověka trápí. Kdy by jsi chtěl tak ti pošlu link na zajímavou knihu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 22.02.13 19:10

Co je větší hřích?Masturbovat nebo skočit na každou ženskou,mít 20 dětí a pak nebudu schopný se o ně postarat?Připadáš mi jako by jsi se narodil před sto lety s takovýma názorama.Nežil jsi někde na opuštěném ostrově?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrejv*
Datum: 26.02.13 09:35

Kdyby žil na opuštěném ostrově, tak by svou masturbaci vubec nerešil, protože by nebyl ovlivněn moralkou nemocné společností...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 13:04
avatar

Řeč nejde o srovnání velikosti hříchu, ale o tom, zda tento konkrétní hřích brání svatému přijímání bez zpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 22.02.13 19:28

Toto je názorný příklad,jak církev může manipulovat s myšlením lidí aby se zabývali takovýma pitomostma,místo toho,aby přemýšleli o něčem rozumnějším.Ve jménu církve a náboženství se válčilo a vraždilo veškeré obyvatelstvo od nepaměti.a kdo za to mohl?Vždycky zase jen lidé v církvi,kteří chtěli hamonit ve svůj prospěch ve jménu církve.Já osobně v žádné církvi nejsem a také mohu říci,že třeba věřím v Boha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasek456
Datum: 22.02.13 19:52

Jasně, každej může říci, že věří v Boha. Horší je pak opravdu podle toho žít a nic nezlehčovat, ale to se Vám vysvětlit na jedné diskuzi nepodaří.

Od: montgomery*
Datum: 23.02.13 15:56

Je velký rozdíl žít podle Boha nebo Ježíše (zprostředkovaně Bibli) a nebo žít dle představ církve (ve Vašem případě katolické).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.13 10:52
avatar

Souhlasím s Montgomery. Je velký rozdíl najít se ve slově božím, být srovnaný sám se sebou a žít tak, aby žil v oné mravní čistotě, a žít podle soupisu nařízení, co si někdo vymyslel a vymývá tím mozek ostatním. Co na tom, že s původním přesvědčením Ježíše a jeho životem nemají tato pravidla údajně moc společného...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 22.02.13 22:55
avatar

Kašlete na víru,zdraví je přednější.Takoví ,,pánbíčkářii,,co se jim ,,to,,vtlačí no hlavy pak přepadají a znásilňují ženy a děti! Nemluvě o množících se kauzách sexuálních zneužívání dětí,ministrantů kněžími a ti vám snad mají radit co smíte a nesmíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: montgomery*
Datum: 23.02.13 16:03

Ještě že jsem evangelik, my takové problémy neřešíme a nemáme. Kněží se můžou ženit, vdávat (ženy) - mít děti, nemáme žádné hejna svatých ani Pannu Marii neřešíme.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kolo*
Datum: 24.02.13 11:44

Tomášku,fanatik budeš spíše,než ten ateista.Podle Tvých odpovědí.Logicky vzato,naučili Tě tomu nejspíš rodiče.U malých dětí je pochopitelné,že si myslí,že rodiče mají vždy pravdu a je nutno se podle nich řídit.Ale postupem věku se každý inteligentní člověk rozhlíží kolem sebe a porovnává své názory s názory vrstevníků,kamárádů,známých,se společností.Zkusil jsi porovnat své názory s někým třeba ze školy,kamarády?Nebo jsi na tom tak špatně,že se svými i náboženskými názory kamarádům nesvěřuješ?Kamarádi by si asi po takovém dotazu,co jsi tady položil,zaklepali na čelo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: knopka*
Datum: 27.02.13 22:10

Myslíš si že v Božích očích budeš víc než ten co nemasturboval?On je rozdíl v potřebě a uměle vyvolané potřebě kdy záměrně budeš sedět nad pornografii v internetu a zaplavovat mozek pornografií abysis to musel udělat a místo toho jsi ten čas mohl strávit užitečnějšími věcma-pomoct kámošovi-bližnímu svému třeba posekat trávu na zahradě-aspon si myslím že tak je to myšlené.V životě spácháš daleko horší věci než je masturbace a přesto ti Bůh odpustí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.02.13 08:52

Nepřestávej, přidej Masturbace (pomáhá!) _ ačkoliv výsledky tohoto výzkumu někteří lékaři zpochybňují, australští (i jiní) vědci tvrdí, že častá masturbace je pro muže mimořádně příznivá. Čím častěji muži mezi 20 a 50 lety věku masturbují, tím více snižují riziko rakoviny prostaty. A je to prý dokonce zdravější než sex, protože při sexu od svých partnerek muži sbírají řadu infekcí. To se jim u vlastní ruky obvykle nestane. Podle doporučení by tak měli muži kolem dvaceti let ejakulovat pětkrát týdně.
Tož hurá do toho!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 28.02.13 09:06
avatar

Musím se smát: cituji: ..že muži při sexu od svých partnerek sbírají řadu infekcí...To je na další diskuzi.Je dokázáno, že přenašeči infekcí jsou především muži, kteří při obtížích nejdou k lékaři.A u některých je hygiena taky na štíru, takže co to tady plácáte?Co tady pomlouváte ženský, když chlapi jsou např. přenašeči papilomavirů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 10:20

To je ptákovina. S hygienou jsou na štíru mnozí muži i ženy. Nemá smysl vyzdvihovat jedno nebo druhé pohlaví. A aby muž byl přenašeč papilomavirů, tak se musí nejprve někde nakazit a ze vzduchu to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.