Smlouva na dobu určitou.vs. mateřská

Od: Datum: 20.02.13 18:06 odpovědí: 4 změna: 20.02.13 20:32

Prosím o radu - mám podepsanou smlouvu na dobu určitou do roku 2014. V červenci odcházím na mateřskou a je zjevné, že po ukončení, tj. po 3. letech již ve firmě pro mě volné místo nebude. Nyní mi není jasné, zda se mnou firma ukončí pracovní poměr uplynutím sjednané doby, nebo se tato doba prodlužuje o dobu, kdy budu na matěřské dovolené?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjaneckova*
Datum: 20.02.13 18:16

Neprodlužuje, PP skončí uplynutím doby určité.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.02.13 18:17

Pracovní poměr na dobu určitou končí uplynutím sjednané doby, nedohodnou-li se zaměstnaneac se zaměstnavatelem na prodloužení. Takže vám pracovní poměr skončí v roce 2014, protože pokud stejně budete doma, nebude mít zaměstnavatel důvod vám pracovní poměr prodlužovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.02.13 18:18
avatar

řešili jsme to před několika lety s mou ženou a měli ji prodloužit na neurčito, jak zjistili, že je těhotna tak ji dali znova na určito a potom smlouva skončila a neměla se po mateřské se kam vrátit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.13 20:32
avatar

Firma s Vámi nic končit nebude. Vaše zaměstnání skončí uplynutím doby, kterou jste si se zaměstnavatelem dobrovolně sjednala.

Zaměňujete mateřskou (MD) a rodičovskou dovolenou (RD) - obojí je volno, jež na péči o dítě poskytuje zaměstnavatel. MD trvá zpravidla orvních 28 týdnů, po jejím skončení lze vyčerpat dovolenou, na niž za dobu čerpání MD vznikl nárok a teprve po vyčerpání "řádné dovolené" požádat o RD. RD může zaměstnavatel poskytnout maximálně do 3 let věku dítěte.

Váš pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby a spolu s pracovním poměrem skončí i Vaše MD nebo RD (podle toho, co právě budete čerpat).

Na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, dávka nemocenského pojištění) nebo na rodičovský příspěvek (sociální dávka) - opět v závislosti na tom, kdy pracovní poměr skončí - však budete mít nárok i po skončení zaměstnání.

O dovolenou za rok 2013 můžete požádat po odpracování 60 pracovních směn, např. před nástupem na MD. Jste-li však kvůli těhotenství na neschopence, vznikne Vám nárok na dovolenou až čerpáním MD - to už by nešlo o celou výměru dovolené, nýbrž o poměrnou část (za každý celý měsíc 1/12 roční výměry dovolené).

Pokud by Vaše zaměstnání skončilo během MD, musel by Vám zaměstnavatel při skončení proplatit dovolenou, kterou byste kvůli čerpání MD nemohla vyčerpat za trvání zaměstnání.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.