Daň z příjmu při prodeji bytu

Od: Datum: 20.02.13 16:31 odpovědí: 4 změna: 21.02.13 00:04

Dobrý den, chystám se prodat byt, který vlastním čtyři roky ( rok v družstevním vlastnictví, poté byl převeden do OV). Trvalé bydliště v něm mám od malička, to je již 27 let a platím v něm služby, odpad, fond oprav apod., ale poslední dobou žiji střídavě s přítelkyní v jejím bytě. Bude se na mě vztahovat osvobození od daně z příjmu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivikŽ
Datum: 20.02.13 16:37
avatar

Zadejte si v pravém horním rohu Hledaný výraz: daň z příjmu po prodeji bytu a vyjede vám diskuze, už to zde bylo řešeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 20.02.13 20:49

Příjmy z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu (i souvisejícího pozemku), pokud jste v něm bydlel nejméně 2 roky bezprostředně před prodejem, jsou osvobozeny podle § 4 odst.1 písm. a) zákona o daních z příjmů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana2007*
Datum: 20.02.13 21:08

Děkuji za odpověď. Jde mi hlavně o to, zda se osvobození od daně týká i toho případu, kdy již v bytě bydlím pouze částečně? Pokud můžete poradit, budu moc ráda. Děkuji.

Datum: 21.02.13 00:04
avatar

Ano, pokud v něm máte po celou dobu trvalý pobyt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.