Smlouva o dilo neplatce DPH

Od: Datum: 20.02.13 11:59 odpovědí: 5 změna: 20.02.13 15:10

Zdravim vsechny dobre lidi,jedna se o to ,ze nevim jak napsat smlouvu o dilo,kdyz po me chce zakaznik mit ve smlouve celkovou cenu za dilo tedy i s materialem.Ja nejsem platce DPH,dam priklad prace by stala 100 000 bez DPH a material 100 000 vcetne DPH mohu jako neplatce psat do smlouvy o dilo celkovou castku?Pokud ano jak se potom fakturuje nebo vypocitavaji dane z konecne faktury?POkud ne jakym zpusobem sepsat takovoutu smlouvu?Dalsi dotaz je pokud podnikam tedy v zednictvi jako zivnostnik spolecne s partakem ,ktery ma take zivnost jak se muzeme rozdelit a fakturovani mam na mysli za prace tedy pokud by byla za 100 000 prace tak jak fakturovat spolecne kazdy polovinu.Dekuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 12:02

Nejsi plátce, takže daň z přidané hodnoty vůbec ani neudávej. Prostě tvoje práce bude stát 100 000, k tomu sa nakoupí materiál za 100 000 Kč (reálně to je cena včetně DPH, ty jinak ani nakoupit nemůžeš), celková částka bude rovných 200 000. Jen do smlouvy ještě pro jistotu uveď, že nejsi plátce DPH.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.13 12:56

Možná bych neřekl, že do faktury uvádím ten údaj "pro jistotu"; mám pocit, že je to vyžadováno. Ale závěr je nakonec stejný.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.13 14:23

Ano na faktuře by to být mělo (ale už dlouho jsem plátce, takže aktuální stav neznám), ale tady se nebavíme o faktuře ale o smlouvě.

Od: mzednik
Datum: 20.02.13 14:40

jde mi o to ze za rok 2013 pokud budu fakturovat pouze praci v mem pripade tedy bez DPH mohu vydelat napr. 400 000,v tom pripade pouziju pausalni dan,ktera je pro me vyhodna,ale pokud buud fakturovat a take tedy psat cenu do smluv i s materialem vyfakturuji tedy napr. 800 000 a tim prekrocim strop kde nemohu pouzit pausalni dan,v tom mam prave zmatek

Datum: 20.02.13 15:10

Všecho pravda, zase jsem četl nepozorně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.