Bydleni-příspěvek na bydleni atd

Od: Datum: 20.02.13 07:07 odpovědí: 7 změna: 21.02.13 07:31

Dobré ráno všem!

Mám otázku,žiju u kamaráda v jeho bytě,který má v osobnim vlastnictví,(spláci na něj hypotéku), máme tu oba i trvalý pobyt,u rodičů to dále nešlo.

Nyni asi přijdu o práci, budu brát podporu v nezaměstnanosti. Kdybych chtěla zažádat také o přispěvek na bydleninebo životní minimum budeme bráni jako třeba druh-družka? budu muset dokazovat i jeho přijmy a podobně? Je možné aby mi vystavil nájemní smlouvu,(samozřejmě nájem platim),ale měli jsme tu oba trvale bydliště ale nebyli braní jako společně?

Přece jen doufám že o práci nepřijdu a k ničemu takovému nebude muset dojit. Ale i přesto by mě to zajimalo.

Kdo něco o tom ví prosim poradte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 07:13

Nejsem odborník, ale dle mého názoru budete bráni jako osoby židící ve společné domácnosti a musíte doložit přijem oba dva a z toho se poté vypožítá případná výše příspěvku... V opačném případě by to pak mohl využívat každý nemanželský pár... Smlouvu si napsat můžete, ale myslím, že to na sitauci nic nemění...

doplněno 20.02.13 07:14:

Omlouvám se za překlepy, ještě asi spím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.13 07:25
avatar

Já si myslím, že Honza má pravdu. Každopádně musíte na příslušný úřad pro papíry, se kterými o příspěvek budete žádat. Bude vám je muset dát paní u okénka, tak se tam zeptejte přesně, co se po vás bude chtít. A pište si to! Poprvé je toho hodně. Ať nemusíte chodit několikrát stále dodávat něco jiného. Ať to máte připraveno najednou a vpořádku. *hej*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.13 07:56
avatar

K žádosti o příspěvek na bydlení byste musela doložit, na základě čeho v bytě bydlíte - zpravidla výpis z katastru nemovitostí (majitel) nebo nájemní smlouvu na své jméno (nájemník).

Dále je nutné doložit potvrzení o platbách nájemného a záloh energií za předcházející 3 měsíce. Má-li v bytě trvalý pobyt více osob, posuzují se jako společná domácnost, pokud shodně na úřadě neprohlásí, že své náklady hradí každý sám.

Setkala jsem se však s tím, že úřadu čestné prohlášení nestačilo, že požadoval potvrzení dalších osob.

___ S podporou v nezaměstnanosti podle mne na další dávky "nedosáhnete". Životní minimum jedné osoby činí 3.410 Kč měsíčně.

___ Odkazy:

Příspěvek na bydlení

Životní minimum

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ivik®
Datum: 20.02.13 08:47
avatar

Před několika lety jsem byla ve stejné situaci a byli jsme posuzováni jako spol.domácnost a nějaká čestná prohlášení nám byla nanic, dokonce nestačila ani podnájemní smlouva jako důkaz. A valila jsem oči, úřady si toto prý zjiš´tují i po sousedech, doručovatelích pošty, no skoro jako za totáče...Jak to dělají naši někteří spoluobčané Romové, že na příspěvek nárok mají, to fakt nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 20.02.13 13:02

Jednoduše na jeden byt více nájemních smluv s trvalím bydlištěm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 20.02.13 13:52
avatar

Nájemní smlouva může být napsaná i na 1 pokoj s používáním kuchyně a příslušenství.

Když tam k tomu budete mít vypsaný přesný částky za nájem, plyn, elektřinu a jiný věci spojený s bydlením a trvalý bydliště tak by vám měli příspěvek na bydlení přiznat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pupie*
Datum: 21.02.13 07:31

Děkuji všem za radu )

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.