Exekuce nájemníka v RD

Od: Datum: 19.02.13 17:40 odpovědí: 3 změna: 19.02.13 20:48

Dobrý den, pronajali jsme přízemí RD nájemníkovi, o kterém jsme záhy zjistili že je "oblepen" nesčetně exekucemi. RD je veden jako jedna bytová jednotka což je velice podstatné. Problém je v tom že se bojíme nevítané návštěvy v podobě exekutora, který jistě oblepí i sklepní prostor tedy nářadí cca za 100 000,-. Přítel mi nevěří že je to možné, že je to jeho a nevěří mi že exekutora to nezajímá. Paragony na sekačky a brusky atd atd už nemáme. A hlavně z nájemníka mám pocit že něco tuší. Takže navrhuji vystěhování, jenže přítele nemůžu přesvědčit jak je to nebezpečné, nemá o tom žádné povědomí. Přeci nebudeme dělat generálku v domě a sepisovat každou blbost a žádat sousedy aby nám to dosvědčili. Můžete někdo napsat že mám pravdu nebo se mýlím. Díky moc moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.13 18:06

Dobrý den. Haninko, máte pravdu, stát se to může, pokud s vámi dlužník bydlí pod jednou střechou. Při případné návštěvě z exekutorského úřadu, budete muset prokázat, že věci nepatří dlužníkovi, nýbrž vám. Pokud se vám to nepodaří prokázat ihned při soupisu věcí, aby byly vyšktnuté ze seznamu zabavených věcí na místě, nezbyde vám, než potom podat vylučovací žalobu na věci, které patří vám a k tomu budete potřebovat doklad o jejich nabytí, z kterého je zřejmé, že majiteli jste vy a ne dlužník...Pokud Vám přítel nevěří, ať si pročte diskuze, které zde již na toto téma byly a třeba nebude potom v takovém klidu a pochopí, že jsou Vaše obavy oprávněné...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.13 18:16

Dík moc, škoda je jen že já tohle vím, ale přesvědčit ho se mi stále nedaří.

Od: zabu
Datum: 19.02.13 20:48

No, pokud máte v nájemní smlouvě s nájemníkem přesně definovány prostory které pronajímáte, tak by exekutor neměl jinam chodit. Zamknout přístup do prostor které nesmí nájemník užívat, aby bylo jasně odlišeno kým jsou prostory užívány. Tím je jasně dáno co může být jeho, a co JE Vaše. Pomáhej vám sám Nejvyšší Antiexekutor.

Dobré je mít zabezpečení těch ostatních prostor, aby jste okamžitě věděl, že Vám někdo leze kam nemá. Ať už zloděj, nebo exekutor.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.