Dermatologie - musím mít doporučení?

Od: Datum: 19.02.13 16:59 odpovědí: 5 změna: 20.02.13 14:11

Dobrý den, prosím Vás musím mít od doktorky doporučení na dermatologii? Nějak si matně vybavuji, že když ho nebudu mít zaplatím poplatek 200 Kč. Ale to nevím jestli to uzákonili.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luck®
Datum: 19.02.13 19:04

nemusis , treba pred 13roky i treba 300kc. Byla asi neznama kocenka,co?Stava se to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 21:52
avatar

Pokud máš akutní problém jakékoliv diagnozy,musíš s tím na praktického(dříve obvodního)lékaře.Ten rozhodne,zda tě bude léčit sám,nebo tě odešle s objednávkou ke specialistovi.Pokud je choroba chronická,příště už můžeš jít ke specialistovi rovnou.Pokud půjdeš poprvé rovnou ke specialistovi,zaplatíš podle jeho ceníku patřičný obolus.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 19.02.13 23:13

Ale vždyť to není vůbec pravda. To jako když mě rozbolí zuby, mám si jít vystát frontu k praktickému lékaři, kde dostanu k bolavým zubům ještě 3x chřipku, zaplatím 30Kč a odešle mě k zubaři? Vždyť bolest zubů není chronické ale akutní onemocnění. Nebo třeba gynekologycké problémy? Mám se jít ukázat také obvoďákovi, který rozhodne, jestli se mě nepokusí sám vyléčit? Jistě že ne, s některými potížemi se ani za praktickým lékařem nechodí a jde se rovnou ke specialistovi.

doplněno 19.02.13 23:16:

A abychom se bavili přímo o tom dermatologovi. Byla jsem tam před pár týdny, v téhle ordinaci poprvé a pochopitelně bez doporučení praktického lékaře. Nikdo po mně nechtěl nic než běžných 30Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.13 08:12
avatar

Mohu odpovědět úplně čerstvě, manžel byl u dermatologa včera. Udělala se mu ve vlasech taková velká piha a tak se bál, aby to nebylo něco špatného.

Nejprve jsem tam zavolala. Řekli mi, že doporučení od obvodního lékaře NENÍ TŘEBA. Jenom chtěli, abych ho objednala na určitý den a hodinu.

Včera jsme tam přišli, čekárna prázdná, sestra hned vykoukla a pozvala ho dál. Platil jen těch 30 korun, nic špatného se naštěstí nepotvrdilo.

Pokud chcete mít naprostou jistotu, k dermatologovi si zavolejte a zeptejte se, jak to chodí. Ale nám vážně řekli, že není potřeba žádat doporučení od obvoďáka. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mana*
Datum: 20.02.13 14:11

Děkuji, za odpovědi.

Synovi se udělaly fleky na zádech a jeho Mudr. má zrovna dovolenou. Proto jsem se ptala jestli musí být doporučení. Dneska tam byl za dovolenou má paní doktorka záskok, tak tam zašel a ten mu dal doporučení na dermatologii.

Všude zaplatil 30 Kč a za mastičku též nějaký doplatek. Hlavně, aby mu to pomohlo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.