Zrušení zákona, který povoluje špatnost

Od: Datum: 19.02.13 07:06 odpovědí: 17 změna: 08.03.13 07:46

Dobrý den, víte někdo, jaký zákon povoluje to, že vůbec mohou existovat kasina? Co je to za zákony, který povolujou kasína a hazard? K čemu jsou kasína dobré? Existuje země, kde kasína a hazard není povolen? Chtěl bych v takové zemi žít. Pokud politiky a politiku ovládají gangsteři, kteří vlastní kasína, co se s tím dá dělat? Nevíte někdo o petici, kam bych se mohl podepsat za zrušení zákona, který povoluje hazard, kasína a jiná gangsterské místa? Za chvíli bude v zákoně, že se bude v klidu moct vyrábět droga nebo atomová bomba a ten kdo tomu bude chtít zabránit, tak půjde do vězení a gangster se jemu a lidem bude smát do obličeje. Tímto bych třeba rád apeloval na politiky, aby okamžitě zrušili zákon, který povoluje kasina, hrací automaty, rulety, sazku, sportku atd... . Jsou to naprosto zbytečné věci, kam lidé vyhazují zbytečně peníze. Prostituce snad ještě povolena legálně není.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 19.02.13 07:46

Naštěstí není povinnost do kasína chodit. Lidé, kteří tam chodí, to dělají dobrovolně a proto, že je to baví. Jiní chodí zase do cukrárny a dávají si tam nezdravé sladkosti. Vysvětlujte lidem, ať provozují ušlechtilé záliby, kterým se věnujete vy, a nechte na nich, ať si vyberou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 19.02.13 08:14

Jen namátkově: KLDR? Možná ještě Kuba ale ani tam už to není, co to bývalo. Tak šťastnou cestu do ráje, kde je vedle hazardu zakázáno úplně všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 08:21
avatar

odpověď na takové otázky ti nejlépe dají třeba radil, myslitel, mudrc a právník...
abych poradil: skuste se obrátit na ombutsmana nebo jak se to píše. v některých případech skutečně pomohl. Ombutsman je dobrý, že zná české právo a snaží se pomoci lidem v krizových situacích a bere peníze za to, že má pomáhat lidem v krizových situacích.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 08:34
avatar

A nestačilo by ti těchto zábav se prostě neúčastnit?

A abys měl radost: v Česku je prostituce legální. Nelegální jsou organizované aktivity jako kuplířství a obchod s lidmi, ale samotný sex za peníze není nic proti ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 08:35
avatar

Ptáte se na země, kde je hazard zakázán. O KLDR nemám znalost, ale jsou další státy, kde není hazardní hraní povoleno. Jde o Irsko, některé státy v USA, Saudská Arábie a Indonézie. Petici proti hernám můžete podepsat zde: http://www.stophazardu.cz/index.php/stranka/6

Závislost na hazardních hrách určitě přináší spoustu negativních jevů, nemyslím si však, že by absolutní zákaz hazardu něco vyřešil. Jsem přesvědčen, že by se vyvinula podobná situace jako ve 20. letech minulého století, kdy byla v USA vyhlášena prohibice. Okamžitě se se výroby a distribuce alkoholu ujalo podsvětí, mafie úžasně zbohatla, vzrostla kriminalita, korupce, takže prohibice byla v roce 1933 zrušena. Rozumné řešení vidím v uplatňování kontroly státu nad hazardem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.02.13 08:39
A víte vy vůbec kolik lidí přijde o práci?Nejsou to jen ti co provozují kasina ale i ti co jsou v pozadí za tím vším.Servis,ajťáci,účetní,bookmarkři,call centrum...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.02.13 08:44

Tobě se nelíbí kasína, herny, rulety... zavřeme to a zakážeme.

Dalšímu se nebudou líbit hospody...zavřeme to a zakážeme.

Třetímu se nebudou líbit kostely... zavřít a zakázat

čtvrtému se nebudou líbit kina a divadla...zavřít a zakázat

každý si to své "proč to není nutné" najde.

a tak bych mohl pokračovat. Je na lidech, do čeho dávají peníze. Někdo jde do kasína, někdo do hospody, někdo do divadla nebo do kostela. Peníze tam strkaj všichni. Pokud nejsi natolik tolerantní, abys mohl žít v demokracii, tak hledej co nejtvrdší totalitní režim. Dnes už asi jen KLDR. Na Kubě je to taky děs, ale už ne tak uškrcený. Vůbec nejlepší bys měl koupit dostatečné území, vyhlásit vlastní monarchii a mít vlastní zákony. A každého, kdo je poruší o hlavu zkrátit.

Až se probudíš, zkus vyndat nohu z nočníku a pusť ten banán, co držíš v ruce. Pak vítej v realitě a hodně štěstí v boji za svoji pravdu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.02.13 08:52

Moc hezky řečeno, pod to bych se podepsal. Kde se berou tihle fanatičtí omezovači svobody?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 19.02.13 08:59

Zřejmě zhlédl nějakou šokující reportáž TV Nova s děsivým koncem a zachvátila ho touha spasit svět. To přejde. Nejpozději při další šokující reportáži. Třeba o důchodcích a předražených hrncích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 09:26
avatar

Casina a herny nejsou řešitelné zákony, jedeným žešením je prostě je neanvštěvovat, tedy to není v zákoně, ale v hlavě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 11:30

Dobrý den,

pokud uvažujete tak, jak jste napsal, tak byste musel zakázat hodně jiných věcí. Ano, herny, kasina, a další věci jsou povoleny, ale není přece povinnost do nich chodit. Jestliže se Vám nelíbí, tak do nich jednoduše nechoďte. Je každého věc, do čeho bude dávat své peníze, o to vy se přirozeně starat nemusíte.

Hodně lidí chodí do kasin, hraje ruletu a podobně. Vy to považujete za zvrácenost. Hodně lidí sází, ale také potom mohou vyhrát velký balík peněz v řádech milionů - na rozdíl od kasina, kde něco vyhrajete jen stěží; pak ale buďte loajální a až někdo z okolí vyhraje v nějaké sázkové kanceláři milion korun, přejte mu to.

Mnoho lidí kouří - přece si také škodí zdraví; hodně lidí pije alkohol - stejná otázka; hodně lidí chodí do kostela a platí za to - proč, když bůh je mýtus; hodně lidí jí nezdravé potraviny(nebavíme se teď o tom, že je k tomu dohnala okolnost, že na lepší zkrátka nemají). Nevím také, co Vám vadí na prostituci, často občasný sex vyjde levněji než žít s manželkou;

Podle mě je důležité, aby člověk všeobecně věděl o rizicích všech těchto věcí a je pouze na něm, jestli se jim i přesto bude věnovat, nebo ne.

Dále navrhněte nějaký jiný způsob, jak má stát získat větší množství financí, když právě z těchto zakázaných věcí jich získává nezanedbatelné množství. A při té příležitosti také nezapomeňte na zákon, který bude uživatelům těchto zakázaných věcí nařizovat, aby si následnou léčbu platili sami ze svých peněz. Mně osobně nejvíce vadí to, že kupříkladu léčba kuřáka vyjde na mnohem více peněz, než kolik on do systému odvede a hradí se to z peněz i těch lidí, kteří jsou uvědomilí a nekouří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.02.13 12:21

Vy nechápete, že zákon nic sám o sobě nezastaví! Je to na lidech! Hrálo se i za komuny o prachy, hospoda se třeba zavřela a už to jelo. A co prohibice v USA aj? Jak někomu něco zakážete, co chcete vše zakázat? Jste naivní. Chcete gumovat mozky? Zastavilo někoho (včetně věřících) přikázání nezabiješ a pod? Chcete omezit svobodu hráčům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 19.02.13 15:37

Kubo cituji vás ..."často občasný sex vyjde levněji než žít s manželkou". Jak jste na to přišel? Vemte si tužku a papír a spočítejte si, co by jste všechno musel zaplatit, kdyby jste neměl manželku, která dělá vše zadarmo. Od úklidů, vaření, atd. i ten sex. A ještě domů přinese výplatu, to znamená že si na svoje potřeby vydělá Další konverzace je tady zbytečná. Pobavil jste mě.
Ohodnoceno: 4x
 

 

Od: tomasgulas
Datum: 19.02.13 22:40

Ale to se jenom tak říká :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manzelstvi
Datum: 20.02.13 11:31

dobré dopoledne preji,

procetl jsem si celou diskuzi a s kubou12 souhlasim, nevim, proc do nej andreo tak ryjete. je videt, ze vy mate asi idealni manzelstvi, a vidite na nem sama pozitiva, coz vam prirozene z celeho srdce preju.sam mam nyni pritelkyni a je to opravdu velmi financne narocne.

vezmete si take tuzku a papir a napiste si vydaje:

- slecnu musite nejprve nekam pozvat - cukrarna, vecere, kino a jine a ona bude cekat, ze to za ni zaplatite. pak vam rekne, ze to bylo hezke a nazdar, tohle kolecko musite absolvovat nekolikrat nez se nejaka chytne a jeste dlouho trva, nez se s vami vyspi

- hodne zen a slecen nevari, mam kamarada, jehoz zena vari jen o vikendu, pres tyden si musi sam udelat nejakou rychlovku

- uklizet muze take chlap sam, pokud nebydlite ve velkem dome, ale v byte o trech mistnostech, tak to neni nic strasneho

- hodne lidi je dnes bez prace, hodne zen ocekava, ze je manzel bude podporovat. pokud si zena na sebe vydela a po manzelovi nic nechce, tak ma muj obdiv

- casto musite pritelkyni nebo zenu premlouvat, aby se s vami pomilovala

kdyz muz zije sam a navstivi prostitutku cca 2-4 mesicne, v cene 500-1000 korun ze jednu noc, tak vas to skutecne stoji mene, nemusite se niceho doprosovat a muzete casto delat i to, co by vam pritelkyne nebo manzelka nepovolila

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 20.02.13 11:49

Nevím, proč ty reješ do Andreji. Ty navštívíš prostitutku za 500-1000,- Kč? Za 500 tě maximálně špinavá cikánka na E55 "vykouří", za 1000 ti dá vedle auta na parkovišti. Ty holky jsou k poblití už od pohledu z auta. Když opominu jakýkoli vztah při sexu a zůstanu jen u té prostituce, tak aby ses dostal na úroveň a pohodlí jako doma, tak jsi na 1500 - 2000. Na hodinu nebo jedno číslo a hovoříš-li o spec.praktikách, které by ti manželka nedopřála, tak se bavíme o částkách 2-3tisíce. Takže máš-li doma aspoň trošku solidní vztah, počítej styk cca 3x týdně x 1500 (ať nežeru) x 4 týdny do měsíce. Já napočítal 18000. A to si sám pereš, žehlíš, vaříš, uklízíš, všude chodíš sám, všechno děláš sám. To, že se nehádáš lze kompenzovat tím, že v určitém věku už tě bude okolí považovat za úchyla, gaye nebo "divnýho", takže nula s nulou pojde a jsme zase u peněz a samoty. Ovšem i tak lze říci, že každý má prostě svoje hodnoty jiné a jinde.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: duke*
Datum: 08.03.13 07:46

Já bych byl taky pro. Ale vím, že to je utopie. Navíc, je to jen o prachách. Stát (a i politici) z toho mají neskutečný peníze.

Myslím, že to není jen o tom, že je demokracie, povolíme všechno... a že tam lidi jdou je jejich chyba. To je stejné jako s lichvářskými půjčkami. Lidi jsou blbí, stádo a stát by se měl o své občany starat a pokud možno nedovolit, aby se rozpadaly vztahy, rodiny kvůli automatům a obrovským dluhům které už nemáš šanci splatit, protože máš úrok 100 procent.

Ano, někdo namítne, je demokracie, že to je každého věc a problém. Ale na co je pak stát? Jen aby z nás tahal peníze? Měl by se o své občany postarat. Nemyslím tím, dát jim vše zadarmo atp., ale eliminovat rizika pro občany a eliminovat lidi, kteří extrémně profitují z něčí momentálně tíživé situace.

Uporozňuji, že absoultně nepatřím do této skupiny lidí, která má tyto problémy, je to jen osobní názor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.