Platit za vrácení mého telefonu?

Od: Datum: 18.02.13 23:25 odpovědí: 10 změna: 19.02.13 13:10

Ahoj,

nedávno jsem tu přispíval s touto otázkou -> https://www.poradte.cz/spolec…zeni-prehravace-v-hotelu.html . Dneska se mi někdo ozval pomocí aplikace pro komunikaci (Viber), že to jen nějak zkouší, a že má ten iPod, že ho nejdřív má od nějakýho Péťi, ale teď tvrdí že ho koupil od nějakýho feťáka a že mi ho předá, ale chce za něj 2000 Kč.
Jenže já nevidím ani jeden důvod, proč bych měl dávat peníze za MŮJ iPod. přemýšlel jsem, že si odmluvím místo, ale že bych nejprve došel na policjení stanici, aby na to dohlédli. Nebo já totiž vůbec nevím, co mám teď dělat. Ptal jsme se na jméno, ale nějak se tomu vyhýbá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 23:27
avatar

S PČR bych to zkusil mohlo by to vyjít, šance je to slušná. To je jedna varianta nebo vzít pár kamarádů a vzít si svoje i bez PČR. Já bych osobně volil variantu druhou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jouseph
Datum: 18.02.13 23:36

No mně jde o to jaký mám vůbec právo. Abych pak nešel na PČR a oni mi neřekli, že mu to musim zaplatit. Což by byla justice postavená opravdu na hlavu. I kdyby to našel, a nevrátil to do 24hod. tak je to krádež, pokud se nepletu.
Jinak te nčlověk co se mnou píše vypadá jako naše česká menšina a když se kouknu na to, že i uklízečky byly, tak mi to začíná ním smrdět.
Kdžy jsme mluvil s vedením hotelu, řekli mi, že za 3 roky tam neměli žádný větší problém. Stejně tomu nevěřím.

Datum: 18.02.13 23:44
avatar

V případě nalezení a nevrácení se jedná o trestný čin zatajení nálezu.

doplněno 18.02.13 23:56:

Asi bych jim v hotelu udělal bengál s tím, že bych jednoznačně pohrozil negativní cílenou reklamou, zveřejněním apod...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jouseph
Datum: 18.02.13 23:47

No, ale když on mi tvrdí, že to koupil od nějakýho feťáka? Což mi vůbec teda nesedí, když jsme ho nechali v hotelu. Já ještě jednou zavolám tomu vedení hotelu.

Datum: 19.02.13 01:15
avatar

Jestli ten iPod někdo v hotelu ukradl, mohl už projít několikerýma rukama, takže jej volající klidně mohl koupit od někoho jiného.

Já bych zkusila tu policii.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.13 07:12
avatar

Před lety jsem s PČR udělala neblahou zkušenost. V našem zaměstnání se dlouhodobě ztrácely peníze. Od dvou stovek do 2 tisíc. Pracovalo nás tam tehdy asi 10, takže určit pachatele by snad nebylo tak obtížné. Když dělaly krádeže celkem už asi 9 tisíc, zašla jsem na PČR. Začali pátrat. Nezjistili nic. Jediným výsledkem bylo, že jsem si proti sobě postavila několik spolupracovnic. Policie asi po 2 měsících případ odložila, řekli mi, že mají na práci důležitější a závažnější případy. Nevyšetřili vůbec nic. Od té doby jim nevěřím.

Byla bych proto pro pořádnou nakládačku, aby si dotyčný pamatoval. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 08:45
avatar

Dotycny to ale treba neukradl. proc trestat ho? Vyresil bych to pres policii, pokud by nemela zajiem, vzal bych si ho zpet bez placeni.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lujs®
Datum: 19.02.13 10:12
avatar

Jestli máte nějaký doklady o koupi toho přístroje kde je i jeho číslo tak by nemělo bejt co řešit.

doplněno 19.02.13 12:43:

Já bych si s ním domluvil schůzku a těsně předtím bych si ,,na ulici" sehnal 2-3 policajty kterejm bych to vysvětlil, protože na slůžebně vás podle mně pošlou do někam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jouseph
Datum: 19.02.13 11:22

No ano mám jak originální krabičku s příslušenstvím, tak záruční líst a fakturu. Jsem tedy v právu natolik, že mu za to, i kdyby to někde koupil, nemusím dávat vůbec nic? Pokud se objeví zase na viberu mám si s ním domluvit schůzku a ještě před ní s tim jít na PČR? Jde mi hlavně o to, že když za nimi půjdu, tak aby mi pak ještě neříkali, že mu musim těch 1500 Kč, za který údajně přehravač koupil, vracet.

Od: krkovicka*
Datum: 19.02.13 13:10
Pamatuji si když jsem na diskotéce našla mobilní telefon.Tak nějak jsem věděla komu patří-ze sedícího boxu odešla banda kluků které jsem znala od vidění.No nic,mobil jsem vzala domů a smskou jsem napsala že zítra ho vrátím ať na mě čeká u vchodu.Kluk měl očividně zájem o vrácení neustále mu chodili smsky na mobil z mobilního chatu z anglie.Druhý den jsem přišla do baru.Kluk z té bandy tam Tedy čekal ale vedle něj velkej pořízek,ruce sepnuty a nervózně preslapoval a vyhlížel kde má co rozbit.Dostala jsem šílený strach a mobil vypla.Následně jsem ho prodala své mámě.Kdyby tam nestál stou gorilou tak ho mohl mít zpátky.Takže být Vámi jednám s policii.Mohou přijít na organizovaný gang který krade v hotelu.Netahejte sebou bouchace.Dnes když něco najdu tak mám strach to vůbec vrátit.
doplněno 19.02.13 13:20: Každý kdo něco kupuje má si ověřit zdroj.To že je kradený nebo nalezeny musel vědět když to nemá i s krabici.Takže vemte originál krabici k Pcr a jdete se straznikem na schůzku.Žádný peníze nikomu vracet nebudete.Je to jeho riziko že kupoval kradenou věc.Divím se jen že jí chce přeprodat.To riziko bych sama nepodstoupila.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.