Zatajene skutecnosti - co delat

Od: Datum: 18.02.13 17:33 odpovědí: 4 změna: 19.02.13 12:30

hezký podvečer všem, potřeboval bych poradit s nezáviděníhodným problémem:

- zemřel mi otec a a mimo jiné mi zanechal nemovitost. Má to však háček. Tuto nemovitost si otec postavil až v době, kdy já už bydlel samostatně v jiném bytě a k nim jezdil pouze občas.

- otec k nemovitosti později přistavil další malé stavení na rekreaci, které, jak se nyní ukázálo, bylo postaveno načerno.

- nemovitost je v místě, kde funguje kanalizace, proto jsem se vždy domníval, že i dům je napojen na kanalizaci. Otec také o kanalizaci mluvil, ale jak mi prozradila jeho bývalá manželka, zůstalo pouze u plánů a ve skutečnosti jde všechno do septiku. Netuším, jakou má kapacitu, kolik bude stát případné vyvezení.

Co byste dělali na mém místě? Mohu se nějak bránit?

Jelikož zařizuji i pohřeb, a někde jsem kdysi četl, že se snad ta částka odečítá od dědictví, zajímá mě, jestli to platí i teď a případně do jaké částky.

děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 17:42
avatar

Když známí dědili dům, taky k němu byla "načerno" přistavěná garáž. Rozhodli se, že to nechají být a případný problém budou řešit až nastane. Nenastal. Což ale neznamená, že u vás to dopadne stejně.

Obvyklá cena za vyvezení septiku je cca 1000 Kč + zhruba 100 Kč za každý kubický metr. Ale připouštím, že to může být místo od místa různé.

Otce člověk pohřbívá zpravidla jen jednou za život - handrkovat se v tomto případě o cenu pohřbu (zvlášť když vám zanechal barák) mi připadá unapetitlich.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dedictvi*
Datum: 18.02.13 18:00
Při dědickém řízení se sepíše celková cena majetku zůstavitele a od této hodnoty se odečtou výdaje za pohřeb a určí se tak čistá cena majetku zůstavitele. A z této ceny si notář určí nemalou odměnu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 22:29
avatar

Ano, když jsem vyřizovala dědictví po mamce, tak se notář sám zeptal, kdo zařizoval pohřeb a kolik to stálo. Ani jsem nevěděla, že se to započítává, takže to pro mě bylo neznámé. Tím chci říci, že na to asi nebudete muset poukazovat, ale, že tento dotaz zřejmě vznese sám notář.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 12:30
avatar

Všech problémů spojených s dědictvím se jednoduše zbavíte pokud se dědictví zřeknete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.