Vyrazeni úřad práce

Od: Datum: 18.02.13 16:07 odpovědí: 7 změna: 19.02.13 07:31

Dobrý den, prosim o radu moje dcera byla vyhozena z Úřadu Prace, nedostavila jse na předem domluveny rekvalifikačni kurz.je ji 17let a v den ty rekvalikace ji bylo spatne ,tak jsem ji jako matka nechala doma ale k lekari nesla .Muže urad prace davat podepisovat rekvalifikace i nezletilim nemeli by byt u toho rodice ,da jse proti tomu branit dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 16:09

co telefon, nemate? zavolat tam a omluvit se?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 16:14
avatar

Zdravím, asi Vás moc nepotěším, ale jediná povinnost nezaměstnaného je dostavit se na dohodnutou schůzku či dohodnutý kurz. Nástupem na UP dostává každý poučení, kdy a jak je nutné se omluvit v případě nedostavení se. Je pravda, že špatně může být komukoli a jakkoli. Měly jste ale okamžitě volat a schůzku buď přehodit, nebo se apoň omluvit, protože lidi na to stále kašlou a pak se diví, že jsou vyřazení.

Teď jediné, co můžete, je pokorně a ještě DNES zavolat na UP a zkusit se domluvit na odvolání.

Jen mě trochu mate - Vy jste jako matka nevěděla, že 17-letá dcera má sjednaný kurz?

doplněno 18.02.13 18:40:

Tak jsem se ptala mámy, pracuje na UP. Od 15 let je dcera zletilá a tak se s ní na pracáku jedná - tudíž všechno podepisuje ona a všechno si ona musí hlídat. Vy jako matka nic nevyřešíte, UP má zákaz poskytovat soukromé údaje byť i rodinným příslušníkům.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 2v*
Datum: 18.02.13 16:17

Je to naprosto běžné jednání, když je dcera vedena na ÚP tak určitě proto, že hledá práci, úřad ji nabídl rekvalifikační kurz a to je stejné, jako by ji našel práci a ona odmítla nastoupit. Není přeci nic tak hrozného zavolat a omluvit se, telefon má dnes už každý a nezapomeňte, že v současné době na jedno pracovní místo čeká cca. 16 lidí. Zítra tam zavolejte nebo raději osobně a snažit se to nějak urovnat, držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 16:48
avatar

Bohuzel , je treba si uvedomit , ze uz neni ve skole , kde staci napsat nevolnost a je to cajku. Kdyz je na UP tak uz je mezi dospelyma , kde se toto netrpi a UP se stim nikde nestve , neprisel , nedal vedet /telefon ma v dnesni dobe kazdy/ tak sup snim pryc at se stara a at si plati pojisteni sama , je to tak a ted je treba cekat pul roku ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 17:23
avatar

Nepotěším vás, ještě vám na dceru mohou odebrat sociální dávky pokud nějaké berete (přídavky, na bydlení...). Kdyby chodila do práce, myslíte, že by stačila omluvenka od matky?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.13 02:43
avatar

Dobrý večer, při registraci na ÚP byla Vaše dcera seznámena se svými právy a povinnostmi, obdržela i jejich výtisk, což potvrdila svým podpisem.

Ve vztahu k ÚP musí dcera vystupovat sama za sebe. Tzn., že pokud se na domluvenou schůzku či rekvalikaci nemůže z důvodu nevolnosti dostavit, musí navštívit lékaře a ÚP do 8 kalendářních dnů doložit omluvenku od lékaře (omluvenka od Vás nepřichází v úvahu).

Bránit se není čemu. Vaše dcera porušila povinnosti uchazeče o zaměstnání, za což ji ÚP oprávněně sankčně vyřadil z evidence.

___ Pro dceru to má za následek, že si musí po dobu 6 měsíců (teprve pak se může znovu zaregistrovat) sama hradit zdravotní pojištění (1.080 Kč měsíčně), a že není osobou v hmotné nouzi (nemá nárok na státní sociální pomoc ani na pomoc v hmotné nouzi).

Viz: Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání případně Zákon o zaměstnanosti

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 07:31
avatar

Žadatel o zaměstnání má vlastně jedinou povinnost. Dostavovat se na schůzky v termínech, které mu ÚP určí. A velice mě mate, že tolik lidí není schopno tuto svou jedinou povninnost dodržet.

Jak už tady psali - telefonicky se omluvit, přesunout termín. Nežijeme dneska už v době jako před 30 lety, kdy nám umírala babička a já letěla volat lékaře asi kilometr k nejbližšímu telefonu /do JZD/. A celou cestu jsem se doslova modlila, aby tam byli, aby nebylo zamčeno. Dneska má mobil každý. Vy jistě také. A slušná omluva nic nestojí.

Nyní je tedy třeba půl roku si počkat, pak dcera může o evidenci znovu požádat. Pozor: V této mezidobě bude povinná platit si sama zdravotní pojištění ve výši 1.080 Kč měsíčně. Radila bych, ať si najde aspoň nějakou brigádu, dost často hledají supermarkety na doplňování zboží apod. Aby nezůstala bez koruny.

Z čeho je mi smutno: je vidět, že dcera ani Vy nemáte z té rekvalifikace velkou radost. Přitom je to věc potřebná, nevím, čím Vaše dcera je, ale něco se naučí a zvýší se jí tak šance najít si práci. Já jsem naopak o zařazení do rekvalif. kurzu před několika lety sama požádala, ale byla jsem odmítnuta s tím, že už jsem ve věku, kdy bych ty pracovní návyky a vědomosti dlouho nevyužila. Prý se to u mě už nevyplatí. Bylo mi totiž asi 54 let. Bylo mi z toho smutno. Vidíte, dceři to sami nabídnou a ona to promarní, jednou by se jí to určitě hodilo. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.