Ztracená důvěra?

Od: Datum: 17.02.13 22:32 odpovědí: 12 změna: 04.03.13 09:11

S přítelkyní budeme spolu možná šestým rokem. Myslím si, že náš vztah byl dosud pohodový, smysluplný a užívali jsme si vzájemné blízkosti oba, i když vroubky se najdou všude.

Byl jsem jejím prvním klukem a přibližně po roce se objevil vroubek. Přítelkyně se mi přiznala, že se vyspala s kolegou v práci. Samozřejmě mě to vzalo (ego), ale vzal jsem to tak, že nemá žádné jiné zkušenosti a je mladá. Tak trochu jsem s tím i počítal, že to někdy stane. Stalo se, vše jsme si vyříkali a jedeme dál.

Během následujících let jsme se ještě více sblížili, zapomněli a začali přemýšlet nad společným životem. Přítelkyně přestala brát antikoncepci a snažili jsme se o dítě asi 2 roky. Potom se mi naskytla velice výhodná nabídka na práci, po celé ČR, dva dny ze čtrnácti doma, zbytek práce, ale dost peněz. Zvažovali jsme pro a proti snad tři týdny a nakonec se rozhodli, že nastoupím, vidina finančního zabezpečení budoucí rodiny vyhrála. Přítelkyně si našla k práci víkendovou brigádu, aby nebyla sama doma, s tím, že když přijedu, uděláme si dva společné nádherné dny.

Ze začátku bylo vše v pohodě. Psali jsme si, volali, těšili se na sebe. Najednou to začalo uvadat, neměla čas, ze dvou prací byla moc unavená, chodila brzy spávat. Na mé naléhání, že jí to nestojí za to, odpovídala, že peníze jsou potřeba. Zjistil jsem, že místo spánku tráví volný čas v baru. A ne sama. Nu což, z víkendové návštěvy se stal dvoudenní rozhovor na téma co dál. Neboj, vše je v pohodě, on je ženatý ve Vietnamu a je jen kamarád. Červíček začal hlodat, ale vždyť jsme si slíbili věrnost. Po Novém roce nedostala menstruaci. Těhotenský test vyšel třikrát po sobě pozitivně. Je to super! Budeme mít dítě, tak moc jsme se těšili! Z radosti jsem se opil s kamarády v hospodě a ti, znalí situace, mi nadhodili: je to tvoje? Cože?! Z červíka se stával červ! Doma samozřejmě haló. Miláčku, však jsme se dohodli, že Silvestra strávíme každý po svém, a kdyby něco, řekneme si (chtěla pauzu na pročištění hlavy). A já ti to zapomněla říct (se čtrnáctidenním spožděním). Já jsem byla s ním. No a co teď? Gynekolog potvrdil mého červíka. Početí uprostřed mého pracovního cyklu před šesti týdny. Musela s pravdou ven, trvá to skoro tři měsíce. Co dál? Domluvili jsme se, že se odstěhuji a přítelkyně zůstane v mém bytě, než si něco najde. Dítě si nechá, však se na něj tolik těšila. Brečím jako malý kluk, a přitom je mi 34. Přítelkyni je 23, ale vzala mi vítr z plachet. Podstoupila potrat a chce se vrátit. A CO TEĎ? Já Vím ,že chci...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 22:41
avatar

Na " do stejný řeky nevstoupíš " opravdu něco je já jsem to zkusil jednou a stejně to nebylo k ničemu akorát ztráta času.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.13 22:43
avatar

Dva případy nevěry, o kterých víš.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.02.13 22:48
avatar

Potrat nepotrat, pryč s ní. Zahnula jednou, tedy dokonce dvakrát (alespoň co víš), zahne znova. Mluvím z vlastní zkušenosti. A to mi jen dvacet, bohužel.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.13 23:12
avatar

Pošli ji do háje. Sice je velmi pravděpodobné, že příští partnerka nebude o nic lepší (mám známou psycholožku, která tvrdí, že lidi si stále namlouvají tytéž typy partnerů), ale dej tomu šanci. Nebo má něco co ostatní nemají? Tomu nevěřím :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.13 01:11
avatar

Předchozí rady neberou v potaz, že byste o návrat přítelkyně stál. Zvažte všechna pro i proti a podle toho se rozhodněte.

Šestiletý vztah, zvláště pokud dobře fungoval, se ukončuje těžko.

Na další nevěře Vaší přátelkyně měl vedle její chuti zkusit i něco jiného podíl i její pocit samoty (tím nemíním, že byste se na její nevěře podílel Vy!) - myslím, že si i tu další práci hledala spíše z důvodu, aby nemusela být sama doma.

Pokud se rozhodnete to ještě zkusit, bylo by asi dobré, kdyby přítelkyně nebyla tolik sama. Nemohla by třeba ob víkend jezdit za Vámi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 06:08
avatar

Problém je v tom, že tazatel vidí tento vztah jako funkční, takže vlastně na jethrově tvrzení výše něco bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 08:56

Máte vy vůbec nějakou hrdost a důstojnost? Chlap bez hrdosti je na utracení. Kopněte ji do pozadí, z bytu ať se vystěhuje během pěti minut, jinak ji vyneste v zubech a hledejte jinout. Nikdy nepochopím člověka, který odpustí nevěru, a co tepr opakovanou. Chlapi nebrečí, nechte si zase narůst koule.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.03.13 15:31
avatar

SOUHLASIMMMM s -amadeus-!Ten ma pravdu -dobra odpoved *palec*lepsi,bych to nenapsal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 18:32
avatar

Taky naprosto souhlasím. Bez pardonu okamžitě takovou ženskou vyhodit, žádné takové nechat ji bydlet v bytě a odstěhovat se. Co je to proboha za nápad? Ona minimálně 2x zradila, 2x z Vás udělala paroháče, tak ať si jde kam chce!

Žít s člověkem, kterému se vůbec nedá věřit, to by udělal jen blázen. Její chování navíc jasně dokazuje, že je úplně "hloupá". Okamžitě začít hledat jiný vztah a jakékoliv kontakty s touto ženskou nadobro ukončit, to je moje rada. Když bude volat, otravovat, ignorovat ji. Tady prostě nemůže být ani řeč o nějaké společné budoucnosti.

Podobnou zkušenost udělal brácha. Do ženské nacpal mimo jiného snad 100 tisíc, dělal pro ni první poslední a ona ho stejně soustavně podváděla. On makal a ona s tzv. kamarády chodila po hospodách. Dokonce si vymýšlela různé krycí pohádky o tom kde byla. Nechávala se krýt různými přáteli. On jí pořád dokola vše odpouštěl, nechával se od ní ukecávat, že už to neudělá. Všichni kdo ji znali mu naznačovali, že z něj dělá vola, on jakoby neslyšel. Teď už snad konečně vše ukončil. A začne hledat jinde...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.03.13 09:11
avatar

Chlapi nebrečí.. to je hrozný předsudek.. alespoň je vidět, že kromě koulí, má i něco jiného.. - srdce.

Btw. v tomto případě bych se bála, že mi drahá polovička dříve nebo později domů přinese i nějakou pohlavní chorobu.. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 15:11
avatar

pripomina mi to muj vztah s manzelkou verte mi ten kdo podvedl jednou podvede i podruhe nebo potreti nema to konce u nas to vyresil rozchod ale jsme dobri kamaradi i kdyz jsem si s ni vytrpel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 15:39
avatar

Nechci být hnusná, ale děvka zůstane děvkou. Konec příběhu.

Záleží na Vás, jestli v něm chcete fungovat jako ten hňup paroháč, co vždycky odpustí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.