1xČeho jste ochotni se vzdát kvůli partnerovi?

Od: Datum: 17.02.13 16:03 odpovědí: 17 změna: 18.02.13 01:59
Zajímalo by mě, čeho je člověk ochotný vzdát se kvůli svému protějšku. Do jaké míry je normální aby se člověk zmenil? Přebarvili byste si vlasy, zmenili styl oblékání, vzdali se přátel, práce či koníčku? Přestěhovali byste se daleko od své původní rodiny (rodičů)? Jaká je ta vaše hranice?
Začála jsem o tomto uvažovat, když mě přítel poprosil, abych se vzdala svého dlouhodobého koníčka, přesto, že na něj mám času až až..

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ruze®
Datum: 17.02.13 16:09
avatar

Nepíšete jakého koníčka,upřesněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 17.02.13 16:21
Sportuji, hraji volejbal už několik let..
Od: lopl
Datum: 17.02.13 16:13

Myslim si ze neni dulezite se neceho vzdavat - zacnes s timhle a zacne si urcovat dalsi pravidla - pritel te musi chtit takovou jaka jsi jestli te chce omezovat a menit / predelavat tak bych to NEDELAL - kdyz to neprebere tak to neprebere.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolina*
Datum: 17.02.13 16:22
Děkuji za názor
Od: kaachorra*
Datum: 17.02.13 16:27

Taky bych se nevzdávala... Třeba můj přítel by se nikdy nevzdal fotbal a ani bych neměla tu drzost mu ho zakazovat, protože vím, že tím žije, v té době by mi asi řekl, že si vybral fotbal...) Jinak odstěhovat se za jiným, to bych udělala, kdybych ho opravdu milovala... obarvit taky...vrátit se to dá vždycyk, když nejde o oholení hlavy..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karolina*
Datum: 17.02.13 16:32
Souhlasím s vámi, ja bych taky partnera neměnila a proto mě překvapilo, že on tu drzost má :D
Datum: 17.02.13 16:26

Proč bych se měla nějak měnit kvůli němu- jakou mne poznal takovou mne má - jistě můžu si sama chtít na sobě něco změnit - ale to je úplně něco jiného.

Osobně já myslím, že bych se žádného koníčka nevzdala.Nikdy jsem neměla koníčka ,který by výrazně zasáhl do chodu naší rodiny. Lidé by se měli vzájemně tolerovat a naučit se spolu žít. Jakmile nastane to, že jeden druhého se snaží omezit...není to dobré znamení.

Pokud by trval bych na sobě něco změnila- raději bych mu řekla, aby mne s nikým nesrovnával a pokud se mu nelíbím jaká jsem ,aby se rozhlédl jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.13 16:31
avatar

To je zajímavé, jak se někdo druhému líbí, zamiluje se, ale hned má výhrady, hned chce předělávat, měnit. Buď se líbíte a miluje vás právě proto, že jste taková anebo chce mít tvorečka, kterého si přetvoří k obrazu svému. Ať si koupí modurit a pár kousků hadříků a vyrobí si loutku, která bude podle jeho představ. ;) Neblázněte, nepřistupujte na taková nesmyslná přání. Je to váš život, zůstaňte sama sebou. Příště se mu nebude líbit něco jiného a pak zase něco. A z vás zůstane co? *hej*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 17.02.13 16:35

Otázka mi přijde úplně naruby. Proč bych se měl čehokoli vzdávat, nebo chtít po protějšku, aby se on něčeho vzdal? S tím jsem ho poznal a musím to tolerovat a respektovat. Něco jiného by bylo, kdyby po 10ti letech začal protějšek dělat něco, co dříve nedělal a mě se to nelíbilo, pak by to stálo za úvahu, ale tohle mi přijde jako postavené na hlavu. Píšeš, že sportuješ. Promiň, ale pokud se to tvému příteli nelíbí, měl si hledat děvče na diskotéce a né v tělocvičně. (obrazně samozřejmě). Je-li to tak, jak to popisuješ, nevzdal bych se ničeho, maximálně toho protějšku.

doplněno 17.02.13 16:36:

Koukám, že než jsem se vyvoslil, tak to tu už pár lidí napsalo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.02.13 17:20
avatar

Moje nynější žena se za mnou přistěhovala přes celou republiku, kde má i rodinu a místo recepční v hotelu šla do fabriky na směny. Dokonce jsem jí to rozmlouval.

Ovšem pokud s přítelem zůstanete, myslím si, že budete později litovat. Tohle by po vás chtít neměl, pozor na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.13 17:35
avatar

Když mi bylo 18 a přítel mi navrhl, abych zkusila blond vlasy, že by mi slušely, zkusila jsem to. Pak jsem se s ním odstěhovala z Prahy na Slovensko, k hranicím s Polskem, kde lišky dávaly dobrou noc... sice to nakonec mezi náma nedopadlo, ale nebylo to tímhle... myslím, že podstatné je, jestli i vy s tou změnou souhlasíte - jestli vám to nevadí, tak proč ne... ale jestli po vás žádá vzdát se něčeho, co je pro vás důležité a on ví, jak důležité to pro vás je, tak do toho bych nešla a v hlavě by mi zvonil alarm...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.02.13 17:46

A mohu se zeptat, jaký důvod uvedl v argumentaci, abyste se vzdala volejbalu?

Když píšete, že času na sebe máte dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: me
Datum: 17.02.13 19:14

mel by Vas mit rad takovou, jaka jste, i s Vasimi konicky... pokud je netoleruje, pak myslim, ze je to minimalne podivne a nemela byste ustupovat... Žádost Vaseho pritele by se dala pochopit v pripade napr.prestehovani se daleko, kde by nebyla moznost se konicku dal venovat, ale to Vas pripad zrejme neni, nebo kdyby Vam konicek prilis zasahoval do rozpoctu, nebo byl-li by to nejak spatny konicek - alkohol atp Jinak se nedejte...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.02.13 19:29
avatar

Člověk se dokáže kvůli druhému vzdát mnohého. Ale vždy to musí být jen jeho rozhodnutí a musí to udělat proto, že to on sám tak chce a že je to jen jeho vlastní vůle. Když to druhý žádá, pak ten první pokud vyhoví a podřídí se, může mít pocit, že přináší vztahu oběti. A to není dobré, protože pak může docházet ve vztahu k výčitkám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.13 21:05
avatar

Zdravím, přítel mě třeba motivuje, když řekne, že rozpuštěné vlasy mi sluší víc, než culík, a že se mu více líbím v sukních. Ano, vzdala jsem se částečně klučičího pohodlného oblečení a chodím více jako holka. Vzdala jsem se některých setkání s přáteli, abych mohla být s ním. Vypadá to, že pokud spolu zůstaneme, vyměním město za vesnici 250km od původního bydliště. I to jsem ochotná skousnout. Přítel taky udělal lecjaké ústupky.

Ani ve snu by ho ale nenapadlo rozmlouvat mi nějaký koníček, stejně jako já mu nezakazuji posilovnu a pivko s kamarády. A aby mi zakazoval práci? Je to snad moje práce (pokud nedělám striptérku apod:D), tudíž moje věc. Já mu do té jeho také nekecám a ten samý přístup tedy vyžaduji:)

Vztah, kde padají bezdůvodná citová "ultimáta", je odsouzený k zániku. Začít se barvit z hnědovlásky na blond, protože to chce partner, přestat chodit za kamarádkami, protože to chce partner, nebo přestat s koníčkem, protože to chce partner, je prostě hovadina. Buď ať mě bere takovou, jaká jsem i s mými zájmy, nebo ať táhne jinam:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.13 01:17
avatar

Teď mu vadí sport, za chvilku mu bude vadit, že chodíte do práce (nebo studujete), po chvíli Vás zmlátí za to, že se za Vámi někdo otočí na ulici ...

Podle mne jde o touhu Vás vlastnit, kterou zatím vyjadřuje "nenápadně" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 18.02.13 01:59

U spousty věcí by záleželo na okolnostech. Nevidím důvod, abych kvůli partnerovi měnila barvu vlasů. Se stylem oblékání už je to komplikovanější - rozhodně bych neměnila to, co nosím ve volném čase, ale pokud by např. bylo potřeba partnera doprovázet na nějaké vysoce společenské akce, samozřejmě bych si do šatníku doplnila patřičné kousky a na takovéto akce se řádně oblékala a upravovala. I se stěhováním je to sporné - kdyby se teď z plezíru nějaký chlap rozhodl, ať s ním jdu kdo ví kam, samozřejmě mu na to kašlu. Kdyby se stěhovat chtě/pořeboval, a mě by se dané místo skutečně líbilo, proč ne. (I když těžko najít v Čechách místo, kde bych žila raději, než žiji, takže to stěhování by patrně muselo být za hranice.) Práce bych se nevzdala, kdyby to chtěl. Samozřejmě jsou i záludné životní situace, jako třeba to stěhování se daleko, nebo nutnost postarat se o nemocného partnera, to je jiná... Koníčků bych se nevzdala, pokud bych sama nechtěla a sama nebyla přesvědčená, že partnerovi ubližují. Ovšem nenapadá mě, jaký koníček by to musel být. Možná tak, kdybych měla zálibu ve swingers párty (což nemám), chápala bych, že se mu to nezamlouvá. Skutečně ale nechápu, proč chce, abyste se vzdala sportu. Jaké k tomu uvedl důvody?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.