Odstoupeni od smlouvy Provident

Od: Datum: 17.02.13 08:17 odpovědí: 5 změna: 17.02.13 10:49

Chci podat stiznost na provident ale nevim kam? chci odstuopit od smlouvy a oni chteji urok za odstopeni


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.13 08:53
avatar

Při podpisu smlouvy s Providentem jste podepsal, že berete na vědomí, že Provident je oprávněn při odstoupení od smlouvy žádat úroky... (viz čl. 5 Smluvních podmínek). Nyní k tomu došlo, organizace postupuje podle smlouvy, nevím tedy, na co si chcete stěžovat.

doplněno 17.02.13 09:15:

Ivzez: zde se nemusí jednat o předčasné splacení půjčky podle čl. 10 Smluvních podmínek, nýbrž o skutečné odstoupení od smlouvy poté, co klient obdržel peníze. Ty je povinen podle čl. 5 do 30 dnů vrátit a Provident je přitom oprávněn požadovat úroky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.13 09:06
avatar

Právo na odstoupení od smlouvy jste měl 14 kalendářních dnů od podpisu smlouvy, v takovém případě by si Provident nic neúčtoval.

Nyní už zřejmě jde o předčasné splacení půjčky, u něhož má Provident právo si účtovat náklady.

___ Odkazy:

Smlouva o půjčce (odstoupení - článek 5; předčasné splacení - článek 10)

Informace o úvěru (odstoupení - bod 4 A; předčasné splacení - bod 4 B)

doplněno 17.02.13 09:09:

Trváte-li přesto na stížnosti, můžete použít bezplatnou linku 800 660 666 nebo napsat na adresu stiznosti@provident.cz

doplněno 17.02.13 10:40:

Reakce na Vacek265, 17. 2. 2013:

Výše úroků se Vám nemusí líbit, což však nic nemění na skutečnosti, že je Provident snad jedinou společností poskytující nebankovní půjčky za předem jednoznačně stanovených podmínek.

Každý klient ví předem, za jakých podmínek si půjčuje, a o kolik se splácená částka navýší. Je na každém zájemci se s podmínkami seznámit a podle toho se rozhodnout.

___ Trochu nerozumím Vašemu dotazu, kde si stěžovat, když si vlastně stěžovat nemíníte...

doplněno 17.02.13 10:42:

PS: Stáhl jste si předem materiály Providentu a seznámil se s nimi (informace o úvěru i smlouva o půjče jsou dostupné na webu Providentu)?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vacek265
Datum: 17.02.13 09:19

stižnost na provident nema cenu psat tady se jedna o neco jineho podle mravniho se jedna o klamani zakaznika, a porusovani lidskych prav je to lichva na vysokych urocich. je videt ze obycejny clovek v teto zemi nema sanci . je jedina a to vzit zakon do vlastnich rukou a za kroutit jim krkem naschle

Datum: 17.02.13 09:39
avatar

Já vás nechápu. Jaké klamání zákazníka máte na mysli? Dostal jste do ruky návrh smlouvy obsahující určité podmínky. S těmi jste se seznámil, souhlasil jste s nimi a zcela dobrovolně jste je podepsal a tím jste uzavřel smlouvu. Jaká vaše lidská práva byla porušena? A že druhá strana chce, aby smlouva byla dodržena - za to byste jim chtěl zakroutit krkem? Někteří lidé jsou divní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.13 10:49
avatar

Přesně tak, nejdříve čtu smluvní podmínky a pak vím na čem jsem, mohu souhlasit s podmínkami nebo nemusím a jdu vybrat jinou společnost. Také mám známou co si vzala nebankovní půjčku a až za rok se začala vztekat jaký je úrok, že ji to neřekli, přečetla jsem co před tím rokem podepsala a nechápala čemu se diví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.