Prodeje bytu a právní jistoty

Od: Datum: 16.02.13 19:35 odpovědí: 2 změna: 16.02.13 20:18

Dobrý večer. žiji s přítelkyní . Chceme pomoct dceři od přítelkyně. Je možné právnicky sepsat smlouvu když prodáme s přítelkyní oba naše byty byty a umožníme dceři za prodej aby měla větší byt která ted obývá moji garsonku čekají rodinu a chce větší byt. Aby má přítelkyně když ja umožním prodej svého bytu aby mne ze svého bytu nevyhodila a já skončil v pronámu když nejsme manžele? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.13 20:03
avatar

Pokud prodíte oba byty a koupíte si další tak je možné spoluvlastnictví 50/50 a tím máte zajištěn právní vztah k bytu. Ale v tomto případě bych vilil sepsání u notáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.13 20:18
avatar

Dovolím si napsat, že bych to nikdy neudělala ale na to se neptáte, že? Pak tedy pokud je byt majetkem přítelkyně ať vás nechá zapsat jako majitele poloviny bytu. Peníze z prodeje vašeho bytu připadnou komu? Doporučuji vše řádně ošetřit a nejlépe se poradit s právníkem jak posttupovat nebo je tu za čas otázka: Přítelkyně mě vyhazuje z bytu co mám dělat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.