Vymáhání poplatku za vedení úvěru

Od: Datum: 15.02.13 19:32 odpovědí: 3 změna: 15.02.13 23:50

Dobrý večer, zajímalo by mě jaký máte názor případně osobní zkušenost s vymáháním poplatků za vedení úvěru. Tato možnost mě velice zaujala a taktéž nabídka serveru poplatkyzpet.cz. Když jsem viděl, že už mají plnou moc od nějakých 17 tis. lidí - to už je celkem vysoké číslo, ale mám i obavy aby se nejednalo o nějaký monstr podvod typu H-systém atd. Vidina získání nějakých těch 10 tis. od banky je pro mě zcela pochopitelně lákavá ať už jde o částku jako takovou tak i určitou satisfakci, že jsem se dokázal vzepřít České spořitelně , která mě coby slušného klienta neustále odírá o poctivě vydělané peníze. Nadruhou stranu jsem při uzavírání úvěru podepsal smlouvu, kde bylo o poplatcích psáno, nadruhou stranu jsem byl k placení poplatků v podstatě donucen neboť úvěr jsem v té době potřeboval. Prosím nepište mi tady, že jsem typický Čech co si nechá pro korunu vrtat koleno :-D zajímají mě věcné poznámky k tomuto tématu. Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.13 20:34

Jesti jsem správně pochopil, tak v případě, že nevyhrajete, hradíte soudní poplatky i náklady protistrany. Trochu riziko, vzhledem k tomu, že do řízení nemůžete nijak zasahovat. Navíc nejde plná moc odvolat, to by Vám určitě okamžitě vystavili dost tučný účet :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kopr
Datum: 15.02.13 20:45

abych se přiznal, tak konkrétní podmínky na jejich stránkách jsem ještě nečetl :-D, jde mi spíš o to, že už jsem četl o lidech kteří to vymohli sami, ale třeba nikdo z nich nebyl klientem ČS - ta se prý brání zuby nehty :-D

Datum: 15.02.13 23:50

místo vlastní odpovědi zprostředkuji komentář z blogu advokáta václava lásky:

...

"Je určitě chvályhodné, že tato společnost zveřejnila na svém webu návrh plné moci/smlouvy, kterou se svými klienty uzavírá. Ze zvědavosti jsem se tento návrh podíval. Na první pohled vypadá vstřícně. Ovšem před jeho podpisem byste si (eventuální zájemci) měli uvědomit následující.
Tímto návrhem společnost zmocňujete mimo jiné k tomu, aby za vás uzavírala smíry a narovnání. A nedáváte jí žádné minimální požadavky na to, jak má narovnání vypadat (za jaké minimální nabídky má smír přijmou). Zároveň je třeba říci, že institut narovnání je tlustá čára za minulostí, kterou všechny sporné pohledávky zanikají a jsou nahrazeny novou dohodou.
Pro názornost: Pokud tato soukromá společnost, které se svěřujete do rukou, se s bankou dohodne, že ta Vám v rámci narovnání vyplatí jen 10% Vašeho nároku, tak je to definitivní a zbylých 90% procent Vašeho nároku zcela zaniká.
Tedy svěřujete se do rukou soukromé společnosti _ nikoli advokátovi, který je vázán alespoň stavovskými předpisy a zákonem o advokacii _ a vše sázíte na to, že tato soukromá společnost bude dělat vše pro Vás dobré. Že upřednostní Vaše zájmy, před zájmy svými. Že pro Vás vyjedná nejlepší dohodu bez ohledu na to, jak případná dohoda s bankou bude výhodná pro ni samotnou, apod.
Je také na místě připomenout, že této společnosti se vkládáte do rukou de facto natrvalo, protože v samém závěru plné moci je trochu skrytě, ale jednoznačně, uvedeno, že vypovíte-li plnou moc před pravomocným ukončením sporu, má společnost právo po Vás požadovat vzniklé náklady. A předpokládám, že tento nárok nebude vůbec malý (a každopádně je zcela neurčitý a nepředvídatelný). Takže buď vydržíte do konce a nebo proděláte. A to i za situace, kdy budete chtít plnou moc vypovědět z důvodu, že se Vám nebude líbit, jakým způsobem Vás společnost zastupuje. Například jaké podmínky dohody o narovnání vyjednává, nebo s konkrétní bankou již vyjednala.
Nechci hodnotit záměry této soukromé společnosti, byť její historie samozřejmě lecčemu může napovídat. Ale každopádně byste měli mít všechny informace, než se sami rozhodnete."

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.