ERA účet nebo dál složenky?

Od: Datum: 15.02.13 14:33 odpovědí: 7 změna: 15.02.13 15:30

Dobrý den,prosím Vás.mohl by někdo poradit,ale upřímně,jsem mlád 22 let,přes poštu si platím složenkou internet,tudíž platím navíc poplatek za složenku každý měsíc 22Kč,paní za přepážkou mi nabízela,abych si zařídil u nich ERA osobní účet,že bych pak platil poplatek místo 22Kč ,poplatek JEN 8 Kč,/pak ještě prý korunu,když si to zařídím-to už vůbec nevím jak,nemám s tím zkušeno sti-elektronicky.CHtěl bych se zeptat někoho,kdo s tím má zkušenosti a kdo si složenky na poště takto platí zda je to výhodné či nikoliv!o to mi jde,hlavně kolik se tam a jak musí dát každý měsíc Kč?Ted třeba mám práci,ale končí mi smlouva za dva měsíce v zaměstnání,tak nevím jak bych si toto platil,když bych skončil na UP a pak nesehnal práci,tudiž bych na to neměl i když to není tak velká částka,Moc Vás tady prosím o upřímnou odpověd,díky MOC!/Nebo zůstat u 22Kč?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.02.13 14:42

Libovolný účet (nemusí být zrovna ERA u PS) je levnější, než platit složenky... ;)

BTW - nejlevnější je platba přímo příkazem z účtu (ať už jednorázovým nebo trvalým).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.13 14:45

ještě vám paní neřekla, že se platí 8,- za kartu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.13 14:45

Právě proto že jste mlád, byste měl s netem umět. Založte si účet u nějaké banky kde se nic neplatí. Mohu doporučit mBank, nebo FIO, popř. Zuno

I kdybyste zůstal na pracáku, můžete si finance směrovat tam a z toho pak platit cokoli a zdarma.

Případně řekněte nějakému kamarádovi ať vám s tím pomůže.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.02.13 15:17

Bankovní účet je v dnešní době téměř nutnost a samozřejmost, a některé jsou i zdarma. Osobně bych se rozhodoval mezi mBank a Fio.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.13 15:22

Složenku jsem naposledy platil před mnoha, mnoha lety. Rozhodně bych si založil účet, a to u některé z bank, které zmínili kolegové. Pokud máte internet, nemusíte nikam chodit kvůli platbě a levnější to také bude. Pokud časem přibudou další platby, bude to ještě výhodnější.

Od: hm®
Datum: 15.02.13 15:27

Je otázkou, jestli kvůli pár korunám něco zakládat. Ale účet s internetovým přístupem má své další výhody. Asi je dneska dobré nějaký účet mít.

Jak už psali jiní, založit lze bezplatný účet i v jiných bankách, ovšem asi jen na pobočce (snad kromě mBank), ale přesně to nevím.

Kdybys chtěl tu Poštovní spořitelnu, je tam účet pro mladé, který je snad bez měsíčního poplatku, jen se platí za kartu (to bude těch 8 Kč). Internetové bankovnictví je zdarma, musí se o něj zažádat, není k účtu automaticky. Možná ti vrátí těch 8 Kč, když uděláš aspoň jednu transakci (platbu) přes internet. Jednorázový příkaz k úhradě (náhrada za složenku) stojí snad 2 Kč. Když přijdeš na pobočku pošty a řekneš, co bys chtěl, oni s tebou vyplní papíry a pak ti poštou přijdou papíry a karta a piny a tak (ale trvá to snad až několik týdnů), složité to není. Měsíčně povinně ukládat nemusíš nic, jen by tam pořád něco mělo být (aspoň 200 kč, nebo tak nějak).

Když tak si počti na postovnisporitelna.cz

http://www.erasvet.cz/fyzicke…obni-ucet/popis-produktu.aspx

rozklikni si tam to "Další informace". Na tom webu se dají najít i kompletní ceníky, poplatky, úroky atd.

Datum: 15.02.13 15:30

Nechce se mi věřit, že je Vám 22 let a nevíte, že platit přes účet je levnější než na poště, no ale budiž... U ERA máte vedení účtu do 26 let zdarma ať už pracujete či studujete. Možná to mají i jiné banky, to si můžete zjistit...

Jsou banky mBank, Fio, atd., které jsou i bez omezení věku zdarma, stačí se jen zajímat a zjistit si to.

Placení složenek na poště je opravdu v dnešní době OLD, prostě zastaralé, drahé, a hlavně toho času ve frontách...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.