Insolvence na firmu, které jsem posílala pení

Od: Datum: 14.02.13 20:20 odpovědí: 4 změna: 14.02.13 21:16

štěstí je, když si vezmete hypotéku s tím, že se chcete odstěhovat z paneláku do domečku, který vám někdo postaví. Ten dotyčný sebere peníze a uteče s nimi. Policie vám po mnoha letech řekne, že pro nedostatek důkazů je šetření zastaveno a to i přesto, že tohle ten pán neudělal jenom vám.
Takže splácíte dluhy. Potom ale v práci utrpíte pracovní úraz, pošlou vás do invalidního důchodu... a vy nemůžete splácet. Co dál? No přece je tu něco, jako Správci dluhů, hurá za nimi. Udělají se smlouvy, oni vám vyjdou vstříc tak, že sice celý váš invalidní důchod a něco navíc padne na dluhy, za které nemůžete, ale vy se nemusíte bát exekuce.
Ale to opravdové štěstí nastává, když se vám věřitel začne ozývat, že mu nechodí splátky od Správců dluhů a vy s hrůzou zjistíte, že tato firma už nějakou dobu neexistuje, že vámi odeslané peníze putují někomu do kapsy a na vás je opět zahájeno exekuční řízení.
Jestli někdo máte finanční problémy, nehledejte Správce dluhů!
A jestli někdo víte o nějaké firmě, která by mi mohla pomoct, dejte mi vědět. Dozvěděla jsem se to včera a je mi z toho tak strašně, že to ani víc už nejde.

Bohužel na advokáta ani právníka nemám peníze, ale musí existovat nějaké řešení...

Věděl by někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.13 20:36

Dobrý den. Veroniko, pokud nemáte finance na poradu s právníkem, obraťte se na občanskou poradnu, která je nejblíže Vašemu bydlišti. Radí tam i právníci a pro Vás je důležité to, že je to pro občany zdarma. Vezměte s sebou veškeré písemné podklady k Vaší záležitosti. Poradí Vám postup, co se s tím dá ve Vaší situaci dělat. Přidávám odkaz na poradny, vyhledejte si tu, která je poblíž Vás.

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

doplněno 14.02.13 21:49:

Není zač, rádo se stalo. Držím palce!

Ohodnoceno: 2x

Od: veronika*
Datum: 14.02.13 21:16

Dobrý den,

děkuji za radu, zítra se na to vrhnu

Datum: 14.02.13 21:05

Občanským poradnám můžete důvěřovat, dále se můžete obrátit na poradnu při finanční tísni, hlavně ale nehledejte žádnou firmu, která nabízí "pomoc s dluhy" nebo "oddlužení".

Všechny takové firmy vydělávají na lidech, kteří se dostali do finančních potíží, připraví je o vše, co jim ještě zbylo (včetně třeba bydlení).

Nejvhodnější by ale bylo začít u původního věřitele - pokusit se s ním dohodnout splátkový kalendář.

doplněno 14.02.13 21:35:

Není zač.

Ohodnoceno: 3x

Od: veronika*
Datum: 14.02.13 21:16

Moc děkuju za pomoc, snad to vyjde

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.