Blato/bahno? to same?

Od: Datum: 14.02.13 12:58 odpovědí: 11 změna: 15.02.13 14:28

Dobry den, resime tady s kamosem jestli je blato a bahno to same? A nebo v tom je preci jen nejaky rozdil? Jestli to nekdo vi tak napisete nam prosim v cem je ten rozdil? Pripadne jestli je to to same tak proc to ma dva nazvy? :D Dekujem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 14.02.13 13:06

Bláto je vazká kapalina hustší konzistence sestávající z vody a rozpuštěné hlíny. Bláto vzniká všude tam, kde je obnažen povrch půdy a ten je ve styku s vodou. Jedná se nejčastěji o vodu dešťovou, která pokud se nevsákne, rozbahní povrch půdy rozpuštěním povrchových vrstev ve vodě.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bl%C3%A1to

Bahno je hmota vznikající tlenímbiomasy ve vodě. Většinou se jedná o listí ze stromů s připlavenou půdou a trusem ryb. Barva bahna je hnědavá nebo tmavě zelená, často zapáchá.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bahno

Ohodnoceno: 9x

Od: blatisko
Datum: 14.02.13 13:09

Dekujem :)

Od: pt®
Datum: 14.02.13 13:21

Rádo se stalo. *placni*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.13 13:53

"Bláto vzniká všude tam... ...vodu dešťovou, která pokud se nevsákne, rozbahní povrch půdy".
No dobře, ale pak si trochu odporuje výše uvedené vysvětlení .
doplněno 14.02.13 13:54:

...a už mi zase nejde formátování textu a smajlíci *bum*

Ohodnoceno: 3x

Od: ifkali*
Datum: 14.02.13 15:06

Tak doma užíváme výraz blahno to když jsem zakopla a málem v lese sedla na zem,tak jsem jenom vyjekla-.k... blahno!

Tak to zůstalo.

doplněno 14.02.13 15:09:

Prostě v ten moment se to v hlavě propojilo a už to bylo a už ho používáme bežně.

Ohodnoceno: 2x

Od: blatisko
Datum: 14.02.13 21:23

blahno :D to me pobavilo :D mela by jste si to zapatentovat :D

Datum: 14.02.13 21:49
Řekl bych, že bláto je dočasně rozmočená vrchní vrstva terénu, a bahno je málokdy vysychající vrstva sahající někdy dost hluboko, i pár metrů.
Bláto najdeme třeba na chodníku, bahno tvoří třeba dno rybníka...

Datum: 14.02.13 22:00

Napřed je to bláto. Pokud se udrží delší dobu a ve vyšší vrstvě, tak hrubé částice klesnou ke dnu a na povrchu zůstane bahno. A můžete se bahnit nebo si blahnit.

Od: hop®
Datum: 14.02.13 22:14

Neguglil jsem, tak jen názor: bláto se lepí na boty a do bahna zapadnete, bahno je prostě řidší...

Od: zabu
Datum: 15.02.13 13:27

Já ty dva výrazy chápu tak, že bláto je to, co se vytvoří na suchu rozmáčením, a bahno je to, co je pod vodou na dně.

Datum: 15.02.13 14:28

Zrovna příklad jak je český jazyk pestrý! i když téměř vědecky vzato jsou to dvě různé věci,lidově jsou to dva výrazy pro jedno!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.