Literatura o reagování na určité situace

Od: Datum: 01.02.15 19:26 odpovědí: 1 změna: 01.02.15 21:02

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s literaturou, která se týká chování ve zvláštních situacích. Nemám na mysli například chování při požáru atd., ale při situacích, které se mohou stát komukoli, jen se jich třeba často obáváme a nevíme, co v tu chvíli říct - určitě se to už každému někdy stalo (co říkat a neříkat lidem, jimž zemřel někdo blízký?, jak se chovat, když jsme v blízkosti opilého agresivního člověka? jak se chovat k člověku, který nám vyhrožuje?, jak reagovat, když se počurá dítě? nebo když mu na škole v přírodě jako jedinému nenapíšou rodiče?,...).

Doufám, že je otázka srozumitelná, nevím, zda to úplně souvisí s psychologií, nebo spíše s nějakým jiným oborem. Mockrát děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 21:02
avatar

Já bych to viděla na literaturu z oblasti psychologie, lidských vztahů... ale přiznám se, že žádná konkrétní knížka mě vůbec nenapadá. Něco může zasahovat i do oblasti etikety (slušného chování).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.