Jak zkrátit dobu spánku a cítit se dobře?

Od: Datum: 13.02.13 15:19 odpovědí: 4 změna: 13.02.13 16:38

Zdravím,
mám takový zlozvyk - oblibu v dlouhém spaní. Možná ne proto, že bych musel, ale jakmile je příležitost (víkendy), spím bez problémů 12 hodin. Rád bych to přeměnil v opak - spát co nejméně aniž bych se necítil přes den únavu - dejme tomu 6 hodin max.
Je mi 27, takže nějaká přirozená "nespavost" jako u starších lidí u mě není.
Dá se na krátký spánek vytrénovat? Upřímně řečeno, moc nevěřím, že jde čistě jen o zvyk, na šesti hodinách denně spánku denně pracovní týden vydržím, ale není mi dobře.
Díky,
Ondřej

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.13 15:25

Přirozená potřeba spánku je individuální a snažit se ji změnit k ničemu dobrému nepovede.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.02.13 16:05

pokud jste dlouhodobe zvykla na takovou naloz spanku , tak jen tak to krouhnout o 50% a citit se dobre jen tak nepujde. Chce to pomalu a pomalu spat mene a mene ...

Ohodnoceno: 0x

Od: fidonetxxxxxx
Datum: 13.02.13 16:27

kolik, že je Vám roků?

v 15 se nedivím,

ve 20 no bohužel

v 60 taky už asi nic nenaděláte

Proč by mě to trápilo? Pokud plánuji, že bych mohl žít 70 let a polovinu prospím, je to sakra málá doba života, tedy ta co mi zbývá.

Pokud nechodíte do práce, neřešte to. Jakmile budete, život Vás naučí vstávat brzy.

Datum: 13.02.13 16:38

po obede pul hodku slofika... Zkrati nocni spanek, pry.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.