Která pers. agentura najde práci? Zkušenosti

Od: Datum: 16.11.12 12:24 odpovědí: 4 změna: 16.11.12 15:52

Dobrý den,

od nového roku budu nezaměstnaná, firma, ve které pracuji, krachuje. Chtěla bych si zkusit hledat práci také přes nějakou pers. zprostředkovatelskou agenturu nebo dobrý prac. server..Máte prosím někdo nějaké zkušenosti, např. která je nejlepší, komu práci opravdu sehnala atd. Moc děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.12 13:03
avatar

Agentury musí být z něčeho živy a to něco jsou jejich zaměstnanci. Takže i z Vás.

Pracovala jsem před lety pod agenturou Manpower. Nedali nám nic. Kmenoví zaměstnanci měli nárok na oběd za 20 korun, agenturníci, pokud jej také chtěli, si za to stejné museli zaplatit 75. Na Vánoce nebyla ve firmě práce, tak nás 21. 12. s klidem propustili, že nás zase přijmou po novém roce. Ti mazanější šli na kontrolku, ostatní byli doma zadarmo.

Větší výhody měli Slováci, těm prý platila firma 2000 Měsíčně jako příspěvek na ubytovnu. Nás, co jsme bydleli ale v okolí, se to netýkalo.

A když měli normální zaměstnanci 70 korun na hodinu, nám dala agentura 55. Ten zbytek šel do jejich kapsy.

Proto, bude-li to jen trochu možné, pokuste se o zaměstnání přímo u firmy, ne u agentury. V jiné práci jsem zase byla svědkem, že když nebyla práce, nechali agenturní zaměstnance zadarmo třeba 14 dní doma a pak je zase na 14 dní povolali zpět. Prostě s nimi šoupali jak s figurkami na Člověče nezlob se. Lidé nikdy předem nevěděli, jak dlouho budou moci pracovat, kdy je pošlou domů a zda je zase zavolají zpátky. Tento způsob lidi velice ubíjel. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.12 13:05
avatar

zadna mi nikdy nic nenasla, a to mam velky zaber, kazdou praci v zivote jsem si musel najit sam...

doplněno 16.11.12 13:06:
pro Jagu ;) "Chtěla bych si zkusit hledat práci také přes nějakou pers. zprostředkovatelskou agenturu nebo dobrý prac. server.."
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 16.11.12 15:09

Babčo, myslím, že tazatelka jen špatně uvedla oč jí jde. Chce najít stálou práci přes personální agenturu, Nikoli pracovat pro sprostředkovatelskou, jak do názvu omylem napsala. Alespoň tak mi to vyznělo. Jinak co se sprostředkovatelských týče, tak s tebou souhlasím. A personální - mě našla už třetí práci, ale jsem nahlášenej u tolika, že nevím, která z nich to byla. Prostě občas zavolaj s nabídkou a když je tam dostatečné finanční navýšení, tak přejdu k jinému chlebodárci.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzik*
Datum: 16.11.12 15:52

Ano, myslela jsem zkusit najít něco přes pers. agenturu.. Každopádně to zkusím taky

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.