Zvýšení alimentů?

Od: Datum: 13.02.13 09:11 odpovědí: 43 změna: 16.02.13 11:50

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na alimenty.Bývalý manžel platí na dcery (14 a 16 let) měsíčně 4500Kč alimenty.K tomu mi občas přispíval na starší holku na školu (od září 2012 cca 6tis - jednorázovou částkou).Jenže mi ted řekl,že si vzal 2mil půjčku na barák a že mi kromě alimentů nebude nic dávat.Holka šla od září na střední do Prahy a je tam na intru.Měsíčně platím cca 3000kč za intr a vlak,jiné výdaje co se týče školy (seznamovací pobyt hned v září,hory,stužkovák,veškeré učebnice,sešity atd)jsem dala dalších cca 21tis kč.Celkem tedy od září přes 42tis kč jen na tu starší.A to nepočítám brýle,které potřebuje,bere antikoncepci a jiné výdaje co v tomto věku slečny potřebují.Na tu 14ti letou platím cca 500kč měsíčně obědy - jinak žádné pravidelné výdaje nemá,samozřejmě nepočítám výlety,kapesný atd.

Mám z druhého manželství další dvě dcery (3 a 6 let) a na ně mi jejich otec dává 5tis. kč alimenty.Chodím do práce a měsíčně dávám 1500 na benzín.

Tak jsem se chtěla zeptat,jestli mám nárok na zvýšení u těch dvou starších a jestli hraje u otce těch starších dvou dcer roli to,že si vzal půjčku.Je znovu ženatý,ale vlastní děti nemá,jen přiženil 13 ti letého kluka.Já jsem v rozovdovém řízení a mám jen svojí výplatu a alimenty.

Moc děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.13 09:17
avatar

Určitě si zažádejte o zvýšení a tohle všechno co jste tu vypsala jim tam doložte. Zažádejte si radši o vyšší částku, obvykle se přiznává o něco méně. Čili pokud chcete zvýšit o 2 000, chtějte radši 4 000.

To že si pan bývalý manžel vzal půjčku hovoří spíš proti němu. Je vidět že peníze má a nebojí se že by o ně časem přišel. Takže v klidu jděte do toho. Jsou to i jeho děti, tak ať cáluje.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.02.13 09:25

Moc děkuji za odpověď...Udělám termín na sociálce a snad mi alimenty zvýší.

Děkuji,Susan.

Datum: 13.02.13 09:30
avatar

Dobrý den. Susan, o zvýšení alumentů musíte žádat soud a ne sociálku. Ta Vám může pomoci jen sepsat návrh k tomu soudu. Soud pak rozhodne, zda výživné zvýší otci, či zamítne. Připravte si přehled všech výdajů. Soud bude posuzovat příjmy a životní úroveň otce dětí a dle toho rozhodne. Nelze takto říci, zda soud vyhoví, či zamítne Váš návrh, ale rozhodne určitě v zájmu dětí.

doplněno 13.02.13 09:30:

opr. -alimentů.

doplněno 13.02.13 09:40:

Suzan, bez obav zažádejte, máte na to právo. Není zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.02.13 09:35

Děkuji,

no myslela jsem sociálku jako sociální pracovnice pro děti...Ale určitě zažádám a snad soud vyhoví.

Děkuji,Susan

Od: olaf71*
Datum: 13.02.13 17:01

někdy si člověk třeba bere půjčku na bydlení, protože ho bývalá žena obrala o to bydlení. z toho mi pak nevyplývá, že na to má.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 22:16
hm,tak jestli myslite tou manzelku me,tam jsme rozvedeny uz 10 let a on uz je zas 7 ler zenaty s jinou.a mimo to jsem mu tenkrat vyplatila cca 200tis kc a jeste si vzal auto.a taky jsem si musela pujcit a neresila jsem to.
Ale diky za uprimnost.
Datum: 13.02.13 23:39
avatar
Opravdu jste mu musela vyplatit 200tisic? Mohli jste byt prodat a penize si rozdělit. Ja myslim, ze každý ma nárok na tu svou půlku. Nechci se ho zastávat, ale za rozvod maji oba svůj díl viny. Podejte si návrh na zvýšení a soud rozhodne treba zpětně , ale soud bere v potaz i dluhy, které se musí splácet. Taky soud bude zajímat, proc si nezadáte o přídavky na děti a pokud se rozvadite podruhé, urcite budete mít alimenty i na druhé dve děti. Ja myslim, ze se vlezete i do nějaké částky na bydlení. Na netu jsou kalkulačky s životním minimem...vy je sice nechcete od státu, ale od manžela, protože ma chatu, ale soud to bude zajímat.
doplněno 14.02.13 10:21: Berte to tak, ze manžel rozumně investoval peníze. Sazby na hypotéky jsou dnes na samém dnu, naproti tomu inflace stoupá do výšin, takze ten dům ho vyjde levně a nic moc nepreplati , protoze reálná hodnota peněz klesá. Ale jak jsem řekl, jestli je to tak jak píšete, máte šanci na úspěch. Soud prezkouma vaše majetkové poměry vydelkove možnosti a uvidíte. Nesmíte mu závidět, ze se ma líp, treba se dobře oženil a ze koupil synovi autodráhu to nejde taky vyčítat, prostě ma novou rodinu. Jinak se mi líbíte- jste první tazatel na teto poradně, který dokáže komunikovat a odpovídat na každou odpověď ;)
doplněno 14.02.13 16:12: No ono dnes je výhodnější žít na dluh a splácet, protože peníze strašně rychle ztrácí hodnotu. Vy nez sinasetrite na dveře za 80tis, tak to bude dlouho trvat, inflace vám bude úspory pozirat , dveře do té doby budou stát daleko více, takze ve finále vás budou stát daleko více. Samozřejmostí je, ze člověk má stabilní příjem, dost vysoký, aby mel na splátky, pak je to hračka. Zkuste se s nim domluvit a uvidíte, s myslim, ze nějaká tisícovka ho nezabije. Soud mu klidne může zvýšit jeste více, ale jestli nevychází se splátkách, treba i sníží... těžko říct, protoze soud si bude vše ověřovat, i výdělky jeho manželky, popr i to, proc se rozvadite uz podruhé
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.13 08:27

tento rozvod už je 10 let starý a tenkrát jsem mu musela vyplatit 200tis,ale to už mám dávno spalcený - tento problém neřeším.a přídavky nebo nějakou podporu nemám nárok - jelikož mám mateřskou,chodím do práce a beru alimenty.kdybych se na nějakou práci vybodla,možná bych nárok měla,ale raději budu chodit do práce a neflákat se doma - to je snad jasný.

Já tu pouze řeším to,jestliže ,když podám návrh na zvýšení,tak jestli bere soud v úvahu jeho hypotéku.Ale jak už jsem tu i napsala,já šetřím 10 let a pořizuju si věci do baráku postupně tak jak na ně mám a žádnou hypotéku nemám a milostpán pan otec si 10 let užívá po dovolených,výletech,neušetří ani korunu a ted si vzal tu hypotéku na dva miliony,aby mu postavili barák na klíč.Je to trochu nespravedlivý - já šetřím a dostanu buzeraci a on celý roky utrácí,vezme si nyní hypotéku a dostane pochvalu?No je to normální?Do ted jsem s dětma špatně nežila,ale rozvádím se po druhé a za celých 10 let jsem nezažádala o zvýšení na první dcery,tak snad nárok mám.A jak jsem psala,on si užíval a já šetřila a s dětma max. do ZOO a to vše a on po dovolených a vše utratil co měl a nyní ho tu všichni ještě chválíte.

Fakt tuhle diskuzi nechápu!

Ale i Vám děkuji za upřímnost.

Datum: 14.02.13 14:44

Moc děkuji za odpověď.No to sice investoval,ale člověk který si roky vydělává,nikam nejezdí,je bez půjčky - tak je na tom hůř?A člověk,který si celý život užívá,vyhazuje peníze a nakonec si na bydlení můsí půjčit - tak je ve výhodě?No nevím.

Ale každopádně mu nic nezávidím - sice nemám garáž na 4 auta,vchodové dveře za 80tis atd,ale zase jsem bez dluhů a to je v dnešní době zázrak.Já nemusím splácet do 60 let dluhy a v případě,že příjdu o práci,tak i o barák,protože nemám na hypotéku.A mimo to,já na své děti čas mám,ale on bude celý život chodit do práce a na vyženěného syna nikdy čas mít nebude.přesně z těhle dětí jsou pak vrazi,narkomani,zloději atd - protože na tyto děti rodiče nemájí čas,protože musí chodit do práce,aby nepřišli o majetek - tak vyrůstají "sami",samozřejmě nestrkám všechny děti do jednoho pytle - ale je to tak,doba je čím dál horší.Já čistý svědomí mám.

Děkuji.

Od: olaf71*
Datum: 15.02.13 14:43

nemyslel jsem Vás, když Vás neznám. píšu ze své zkušenosti, resp. jsem si vzpoměl na svou bývalou ex.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 10:12
avatar

Všechny změny v alimentech musí projít soudem. Ten prozkoumá a vynese verdikt. Dítě má nárok na přibližně stejnou životní úroveň jako rodiče. Toto jednání je bezplatné a soud může rozhodnout i zpětnou splatnosti. *hej*Nikdy nepřistupte na nějaké dohody a dohady mezi otcem a vámi. Vždycky přes soud!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 11:59
avatar

Samozřejmě, že si zažádat můžete.

Já jsem chtěla jen podotknout, že starší dcera, pokud je na internátě v Praze, si klidně na své potřeby už může přivydělávat sama. Trochu mě zarazilo, že uvádíte, že jí platíte i antikoncepci - to je věc, kterou by si už mohla spolu s kapesným a "výdaji, co v tomto věku slečny potřebují", jak píšete, hradit sama.

V tomto věku, a zvláště v Praze, není žádný problém sehnat brigádu (McDonald, KFC, doučování...)

Pokud máte další 3 děti, měla by Vám už také pomoci alespoň tím, že si na své výdaje vydělá sama.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: malapikola
Datum: 13.02.13 14:08
V první řadě mi přijde nezodpovědné si pořizovat tolik dětí, nezlobte se na mě. To že umí jen nastavit ruku pro peníze (podobně jako ji následně nastavujete Vy svým ex-manželům) už je věcí výchovy. Pokud vaše ratolesti nenesou znaky nějakého postižení (např. obě ruce levé), hnala bych je do práce karabáčem! Máte-li finanční nouzi, zkuste zvážit, jestli jsou některé z výdajů opravdu nezbytné. Dle mého nejsou!
To že si váš ex vzal půjčku na 2 miliony asi neznamená že je bohatý. Kdyby byl, tak to vytahne z peněženky. Každý nějak potřebuje řešit bytovou otázku a mnohdy jiná možnost než se zadlužit není.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 14:15

Taky máte pravdu,ale i skrz mateřskou jsem si vydělávala a už rok dělám na smeny - krátký dlouhý týden a to 12tky i s nočníma,tak já se doma opravdu neflákám.Nejmenší byli dva roky,když jsem natoupila do práce a do ted do školky nechodí - nevzali jí.Po třech nočních nechodím spát,protože nemám hlídání.Zatím jsem děti uživila úplně v pohodě a nynější manžel mi přispíval i na ty starší - ikdyž nemusel,nejsou to jeho.Finančně i s mojí mateřskou a mojí dobrovolnou prací jsme si nežili špatně - tak to jen pro info.

Nejsem typ,který leží státu na kapse - nepobírám státní podporu,na vše si vydělám sama.

Ale i Vám děkuji za upřímnost.

Od: malapikola
Datum: 13.02.13 14:40
Nemáte zač, někdy je dobré místo pochlebování slyšet i protichůdný názor. Žádejte samozřejmě na co máte právo, o to se s Vámi nechci přít. Doufám že i Vy máte dostatek rozumu a až dojde na tíživou situaci, nebude zvyšování alimentů jediným prostředkem, jak ji zvládnout. Je třeba si stanovit nějaký domácí rozpočet a výstřelky nad jeho rámec prostě zarazit, dokud se finanční situace neurovná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 14:48

Jak už jsem uvedla,nikdy jsem po otcovi nic nechtěla,vše jsem zvládala sama - raději jsem šla do práce,ikdyž jsem mohla být do března 2013 na mateřský,ale 4 děti jsou 4 děti a chodit po sociálkách se mi opravdu nechtělo.Ale 4500 měsíčně na 14 a 16tileté holky je dost málo,tak jsem se tu jen ptala,jestli bych eventuelně měla nárok na zvýšení.

Děkuji

Datum: 13.02.13 14:09

Moc děkuji za odppvěď.Máte jistě pravdu,že by si mohla jít přivydělávat,ale aby se jí kvůli brigádě pak zhoršili známky a neudělala maturitu - se mi riskovat opravdu nechce.

Ale zas na druhou stranu,její pan otec mi do te´d dával na obě starší holky jen cca 3300kč měsíčně a NIKDY jsem po něm na víc nic nechtěla až do té doby než ta starší začala chodit na střední.S otcem jsme se domluvili na 4500 měsíčně od září 2012 + že mi občas přidá na její výdaje.Jak už jsem napsala - do ted mi platil 3300 a to si myslím,že je až k smíchu,tak by klidně platihl mohl.Do ted se mu to vyhlo,ale za pár týdnů budu na 4 děti sama s jednou výplatou,tak to opravdu nezvládnu.

Ale děkuji za odpověď.

Datum: 13.02.13 19:43
avatar
Nedá mi to reagovat taky. Možná jste moc hrdá na to, ze nezdimete stát, na druhé strane chcete vyždímat manžela treba proto, ze se má líp. Jenže zkuste si půjčit dva milióny? Budete bohatší? Nebo si pujcte min, treba těch deset dvacet tisíc pro dceru a pak splácet... Ja nevim nebo nechápu, jak někdo může byt pyšný na to, ze nezdime státní kasu. Pokud pracuji, tak do ní prispivam na dobu nouze a stojí mne to hodně peněz, v živote tolik nevyberu zpět. Na druhé straně, pokud peníze nejdou tam, kam mají, nějakým způsobem se vytuneluji. Rozhodně nejsem kamarád s kalouskem a uz vůbec bych na to nemohl byt pyšný . Radej ohnu jeho, nez i když bývalého manžela.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 22:21
ze si pujcil dva miliony je jeho problem.on vlasti chatu,byt,ktery pronajima,pozemky a nikdy jsem po nem nic nechtela.celych 9 let platil na dcery na obe 3300 mesicne a az za posledni rok 4500 mesicne.a to,ze svemu vyzenenemu klukovi kupuje k vanocum autodrahu za 4tis a jeho vlastni dcery dostanou kazda 500 kc s tim,ze ma hypoteku?tak to snad neni nirmalni.a mimo to,ja si taky musela pujcit na bydleni,ale od rodicu,takze neoficialne.
Ale dekuji za uprimnost.a priste radeji budu psat - nechodim do prace,vzdyt mi plati stat,tak je nejaka prace zbytecna.
Datum: 13.02.13 23:16
avatar
Ano, vy totiž nechápete, či jsem napsal. Na jedné straně peníze nechcete, na straně druhé závidíte. Vy nechcete ztrácet čas na úřadech , ale čas jsou penize. A pokud jste v nouzi, přídavky určitě dostanete.
doplněno 14.02.13 22:16: Ringo - ale zajímá...
doplněno 15.02.13 19:38: Artik : jojo je to tak. Jenže je to zbytečné vysvětlovat. Pokud si bude stale myslet, ze chlap nemá právo na život nebo na bydlení, tak je to těžké. Soud může rozhodnout ve prospěch dítěte, ale dítě se nemůže mít líp než otec nebo matka. Takže musí mu zůstat na pohledávky.
doplněno 15.02.13 22:40: Susann: nechce se mi to číst celé znovu, šle tuším ze jste psala, ze vám platí soudem určenou částku. Jen nechce platit to, co platil dobrovolně navíc... O co tedy jde? Tak si zazadejte soud o zvýšení a neni co řešit. Na děti by měli přispívat oba rodiče stejným dílem , jestli tedy platí tuším těch cca 1400 na jednu, stejným dílem musí přispět matka, takže dítě má 2800. Ja myslím, ze na dítě je tohle dostačující částka, jelikož neplatí bydlení, pohledávky atd. Mimo jiné buďte ráda, ze patříte mezi ty šťastné, které alimenty dostávají. Většina matek by si pískala, kdyby dostala alespoň tisícovku měsíčně.
doplněno 15.02.13 22:47: Oprava - ted to ctu, dokonce 4500 Kč! Kdyby mi tohle zbylo z mého důchodu, co ja bych za to dal.
doplněno 16.02.13 11:02: Susan mám id důchod a ten mi stačí jenom na inkaso. Nebýt manželky, tak neplatím ani výživné na dceru, která je na VŠ. A platit bych nemusel, protože nemám nezabavitelne minimum. Kdyz mi práci nabidnete pujdu rád, u nas v kraji nesežene prÁci zdravý chlap, kdyz je zde minimálně 17% nezaměstnaných.
doplněno 16.02.13 15:36: Ja se jen snažím vysvětlit, ze manželka vašeho bývalého nemusí doplacet na cizí děti. Ale ve vašem případě to tak byt nemusí. Vás bývalý má asi vysoký příjem, kdyz si bere úvěr.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 03:28
no to je sice hezky co pisete,ale ja zdedila starsi baracek pred 10 lety a do ted ho rekonstruju.nechtela jsem si tenkrat brat pujcu,radeji si na neco usetrim a pak koupim.vse delame na baraku s dedou sami,aby jsme usetrili a zatim jsem do nej vrazila pres milion za tech 10 let a jeste neni zdaleka konec.ze stareho baraku nikdy novy nebude.ale asi to byla moje chyba,ze jsem si tenkrat nevzala pujcku jako milostpan pan otec ted na dva miliony.barak ma postaveny za pul roku a komplet nove zarizeny a on je ted ten chudak?ja setrim 10 let a jsem ted ten blbec,ze nemam hypoteku?uz fakt nevim kde to zijeme...fakt nechapu.kupuju vse z usetrenyho a jeste tu dostanu skoro vynadano,ze chci zvysit alimenty.
Dekuji za uprimnost,aspon budu pripravena k soudu,kdyby nahodou neco...
Datum: 14.02.13 08:34

jak už jsem tu psala,na přídavky nemám nárok - beru mateřskou,chodím do práce a mám alimenty.kdybych se na práci vybodla,tak bych samozřejmě nárok na podporu měla.ale já raději chodím do práce než si válet šunky doma s podporou - taková opravdu nejsem.pak by se tu psalo "zvedni prdel a mazej do práce,když sis nadělala tolik dětí".At tu napíšu cokoli,nikomu se nic nelíbí a nehodí.chodím do práce - špatně,nemám hypotéku - špatně,chci zažádat o alimenty - špatně,mám 4 děti o které se starám sama - špatně...

Tak mi prosím někdo řekněte co je dobře!

Děkuji za odpověď.

Datum: 14.02.13 08:35

ještě jsem zapoměla - neležím státu na kapse - špatně...já už fakt nevím...

Datum: 15.02.13 20:24

Tak na tot odpovědět musím...Dnes jsem se dozvěděla,že když si bral pan otec tu hypotéku,tak musel podložit jeho plat,manželky plat a ještě jeho bratra plat - aby hypotéku dostal.Tak když od zažátku vím,že nemám na splaátky,mám dvě děti na které platím,tak si přece neberu takovou hypotéku?Pozemek cca 3000m2 zdědil,barák si nechal postavit firmou a pak zjistil,že utratil víc než měl a že nemá na fasádu,na terasu a půjčil si dalších 800tis kč od rodičů.Ale hlavně,že má neprůstřelný skla,vchodové dveře za 80tis.kotel za 120ti.,komplet zařízený barák,garáž na 4 auta,ale na fasádu nemá,na terasu a bazén nemá a ted už ani na děti na alimenty nemá - ak co to je za člověka utratit víc než mám příjem?Pozemek z hypotéky nekupoval,ten měl,ale platí cca 11tis měsíčně na 30 let a splácet začal před rokem (nyní mu je 37 let) a to mluví za vše.

Děkuji.

Datum: 16.02.13 10:03

Tak aspon víte co vše stojí - když Vám nezbyde z důchodu ani 4500kč...A kord děti,na ně je vše dražší než na dospělé.

doplněno 16.02.13 10:08:

A mimo to,vždyť můžete v důchodu chodit do práce.Nemusíte brát ohledy na malé děti a můžete pracovat celý den a i v noci a nemusíte hlídat školku,kdy otvírají a zavírají - máte plno možností v dnešní době,když nemáte závazky...

Já jako matka 4 dětí nemám tolik možností s prací,malá mi do školky nechodí,tak jsem v tomto omezená.A můžu být ráda,že mi mata hlídá,když mám třeba 3 noční.

Datum: 16.02.13 11:50

Přesně tak,jak píšete - nebýt manželky...Jenže já jsem v rozvodovém řízení a za pár týdnů manžela mít nebudu a musím zvládnout vše sama.A budte rád,že tu manželku máte,já takové štěstí nemám.Ale jsem ráda za práci,jinak nevím nevím,asi bych děti musela dát otcům,ale ani jeden je nechce,protože to jsou jen výdaje a starosti - 24hodinový režim.

S tou prací jsem to tu naznačila jen proto,protože mi tu někdo řekl,že si má 16letá dcera vydělávat sama.ano třeba přes prázdniny by mohla,ale jak říkáte - nezaměstnanost je veliká a v 16 ti letech je to také těžký něco sehnat.A mimo to,dnešní mládež se důchodu nedožije,tak budou do práce muset chodit ještě v 80ti letech - tak se namakají ještě dost...

 

Datum: 13.02.13 23:18
avatar

dovolím si též reagovat řek bych že oproti jiným co znám berete krásný alimenty a hlavně je dostáváte gratuluju

vím o pár maminkách co nemaj ani půlku a když žádaj o zvýšení tak obrovskej problém a vim tu i o případu kdy se otec zašprajcoval a zažádal o snížení a uspěl a vím i o dalších co se zvíšením sice uspěli ale otec to nezvladá a neplatí ani to co dřív platil

vím že to co dostáváte zdaleka nedokáže pokrýt potřeby dětí ale na druhou stranu je třeba taky chápat druhou stranu otce dětí je možný že se mu nedaří a je v dluzích osobně bych nejdřív skusil zjistit jehoho finanční poměry a co má za majetek a pak ho uháněl o zvyšování alimentů abyste pak nebyla při soudním jednání nemile překvapena a nebo aby se nák nenamých a nezažádal třeba o snížení nebo nedej bůch přestal naschvál pravidelně či vůbec platit

co se sním třeba sejít a skusit se sním nák konkrétně domluvit pokud to ovšem de?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.13 01:13
dekuji za odpoved.
Pro me taky neni problem si pujcit 2mil,postavit si barak s neprustrelnyma sklama,vchodove dvere za 80tis,kotel za 120tis a garaz na 4 auta a pak mi proste nezbyde nic na deti.to je reseni dnesni doby?kde to zijeme?ja ma taky barak,kazda holka ma svuj pokojicek a to i zarizeny,tak hold uz nebudu mit na sipo,ale hlavne budu mit novy barak s hypotekou na dva mil...
Ale i vam dekuji za uprimnost.
Datum: 14.02.13 06:31
avatar

susann *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 08:41

děkuji,aspon nekdo mě snad chápe...

Od: artik*
Datum: 14.02.13 15:18

ono záleží jakej má příjem a to ,že jsi půjčil to trochu zhoršuje . Soud vám určí na kolik máte nárok, ale musíte trochu počítat , že se může stát ,že dostanete i méně . Nejdříve bych se dohodl s ním .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 16:44

S ním bohužel dohoda není,tak proto žádám soudně.On si vzal hypotéku a já budu na 4 děti sama s jednou výplatou.

No uvidíme,ale aby soud bral ohledy na hypotéku a ne na mě,že budu na děti sama s jedním příjmem - je dost trapný a nespravedlivý.Jak už jsem řekla,taky si vezmu tedy hypotéku,dodělám s tím barák - budu mít vše hned jako pan otec a budeme oba na stejno s hypotékou.tak pak budu zvědavá,jak sou rozhodne - oba hypotéku a na děti nezbyde,supr vyhlídky.

Děkuji za odpověď.

Od: artik*
Datum: 14.02.13 16:52

asi nechápete, že se rozhoduje podle příjmů . Když budu mít 20tis. a budu platit půjčky třeba 8tis ( na bydlení , nemyslím ,že si koupím nějakej nadstandart ) tak mám vlastně 12tis. čistého a z takového platu jsou 2000 tis. přesně podle zákona

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.13 21:51
avatar

Ne ne, to soudce nezajímá. Děti mají přednost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 14.02.13 22:32

kde nic není ani soudce nebere :D

doplněno 15.02.13 14:51:

ale po vás nikdo nechce platit na děti . Vy chcete aby platil on .Švagr koupil barák a požádal soud o snížení ,protože ten barák bude to dítě dědit a momentálně nemá tolik na placení . Bere 30 hrubého a dříve platil 3600,- nyní u 17leté holky platí 2800,-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 22:46
a ja snad neco mam?za mesic budu mit pouze muj prijem a alimenty na maly holky a to je vse.ja sice neplatim pujcku,ale mesicne holce 3tis. Intr a to se doufam taky z me vyplaty odecte,takze se zmensi i muj zaklad - ze?splatka jako splatka,jenze jedna jde na deti a druha na hypoteku.
Dekuji za odpoved...
Od: ladaadal*
Datum: 15.02.13 12:19

No, podle mě by na splátky bral soudce ohled, pokud by byla půjčka zřízena za manželství a jednalo by se o SJM - pak by asi i manželka musela přispět půlkou. Jestli si vzal půjčku po rozvodu a majetkovém vyrovnání, nebude na to brán zřetel. To by se mohl domluvit s novou přítelkyní, vzít úvěr a splácet celý svůj plat na úvěr - myslíš, že by to soudce považoval, jako že má příjem 0? Asi těžko. Z platu se odečítají jen další přídavky, splátka úvěru se neodečítá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.13 20:39

no na jednu holku 2800 je nádhera - mám dvě holky,tak by platil 5600 a to je pořád víc než platí nyní...s touto částkou bych byla spokojená.

doplněno 15.02.13 20:56:

a u 17ti leté holky je 2800 akorát.Je ve druháku a za dva roky vyjde střední,za předpolkadu,že dělá maturitu.Jinak vyjde za rok a pak už si vydělá sama a rodič už platit nemusí...Já mám jednu v prváku a druhou v osmé,tam ty výdaje ještě jsou a to veliké.kord,když jde ze zálkadyk na střední...a když mám holky dva roky od sebe,tak výdaje během dvou let jsou neskutečné...ale s jedním dítetem bych si zpívala...

Datum: 14.02.13 22:49
ok,takze si co nejdrive vezmu pujcku na 800 tis.,abych si doridila byt.budu splacet 7tis mesicne a to se mi taky z meho zakladu pak odecte?budu mit tez mensi prijem.
Dekuji.
doplněno 14.02.13 22:54: kdyz to tedy vezmu - 7tis splatka,3tis intr,5tis sipo - tak to jsem presne na castce,kterou mam alimenty na maly holky a muj prijem...a kde je jidlo a pojisteni baraku a benzin do prace za mesic 1500 atd...tak to jsem vlastne v minusu a kdo mi to bude doplacet?ja vlastne nic nemam...
Dekuji.
Datum: 15.02.13 07:57
avatar

Susann, neospravedlňujte se, nevysvětlujte. Stěna, hrách, marnost! Stejně z toho všeho budete muset vymanévrovat vy sama. Nikdo vám nic nedá, a ještě plivne! ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.02.13 11:58

Máte pravdu,tahle celá diskuze je úplně o ničem.Celých 9 let jsem nikdy nic nechtěla a když potřebuju pomoc,tak tu dostanu ještě vynadáno.Měla jsem nárok na zvýšení alimentů každý dva roky a neudělala jsem to,nikdy jsem po něm navíc nic nechtěla a ted jsem ta špatná.

Děkuji,tímto to tu ukončuju,už nebudu na nic reagovat.

Všem moc děkuji za upřímnost a opravdu jsem teď skvěle připravená k soudu.Tak snad souce bude trochu rozumný a nebude mít takové názory,jako někteří tady.

Děkuji.

Datum: 15.02.13 12:16
avatar

Ještě jednou Vás zdravím Suzan. Nenechte se znervóznit, ani odradit některými názory zde. Každý soudce rozhodne v zájmu dítě a bere ohled především na jeho potřeby. A ty se s věkem dítěte samozřejmě zvyšují. Pokud jste leta o zvýšení výživného nežádala, odhaduji, že Vám soud vyhoví. Nelze říci, o jakou částku výživné zvýší, ale určitě máte nárok o zvýšení žádat. Soudci jsou v tomto nakloněni především dětem, to se nebojte. To, že si někdo vezme půjčku a potřebuje na splácení se nestaví nad zájem a zaopatření dětí.

doplněno 16.02.13 00:19:

V žádném případě, co mohu posoudit z tohoto vlákna, nepředpokládám, že by výživné soud snížil!

Ohodnoceno: 5x
 
Od: krkovicka*
Datum: 15.02.13 22:55
Jen dodatek-máte 4děti a na to jednu výplatu?Pochopila jsem správně že dvě nejstarší dcery máte s býv.manželem a kterého nyní žadate o zvýšení alimentu?Není to ovšem výmluva.Starší dcera by si mohla prací vydělát nějaký peníz.Pozor ať manžel nenapadne váš návrh o zvýšení.Jestli dceram kupuje oblečení,přispívá byť 200kč k svátku a za vysvědčení mimo rámec alimentu,to vše může uvést jako argument k zamítnutí.Nynější vyženěny syn se bude taky počítat do nákladů.Taky příjmy jeho družky a její výživné na kluka.Zkrátka příjmy a výdaje obou vašich rodin.Mohlo by se stát že částku vám i sníží.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.